Data modyfikacji:

Najlepsze słuchawki dokanałowe. Ranking polecanych modeli

Słuchawki dokanałowe zdobyły w ostatnich latach ogromną popularność, wypierając w dużej mierze z rynku klasyczne modele douszne. Sprzyja temu nie tylko oferowana przez nie jakość dźwięku, ale także wyższy komfort użytkowania. Jakie będą najlepsze słuchawki dokanałowe? Zobacz ranking polecanych modeli.

słuchawki dokanałowe ranking

Słuchawki dokanałowe: ranking

Popularności słuchawek dokanałowych w ostatnich latach sprzyjała przede wszystkim moda na aktywny styl życia, która sprawiła, że chętniej spędzamy wolny czas na siłowni lub podczas przebieżek w parku. Urządzenia te wypromowali profesjonalni atleci oraz sportowcy hobbyści, którzy korzystali z nich podczas długich sesji treningowych. Jeżeli więc zastanawiasz się, jakie słuchawki bezprzewodowe do biegania wybrać, warto postawić na modele dokanałowe.

Zalety tego typu słuchawek szybko docenili jednak także zwykli użytkownicy, którzy zauważyli, że pod względem komfortu użytkowania, a także jakości dźwięku większość dostępnych na rynku modeli ma do zaoferowania naprawdę wiele. Jakie będą najlepsze słuchawki dokanałowe? Mamy dla was kilka propozycji.

  1. Xiaomi Mi True Wireless Earbuds
  2. Philips ActionFit TAST702BK
  3. Samsung Galaxy Buds+ SM-R175
  4. JBL T110
  5. JBL T110BT

Jakie słuchawki dokanałowe wybrać?

Podobnie jak w przypadku modeli dousznych wielką zaletą słuchawek dokanałowych jest to, że nie uciskają one głowy i nie prowadzają do tego, że w gorące dni użytkownik „gotuje się” w dużych i ciężkich nausznikach. Jak sama nazwa wskazuje, słuchawki wkładamy bezpośrednio do kanału ucha, co izoluje nas znacznie lepiej od otoczenia. Dzięki temu dźwięk może też być bardziej wyrazisty i mocniejszy.

Najlepsze słuchawki dokanałowe oferują wymienne gumowe końcówki, które pozwalają dopasować słuchawki do kształtu ucha i zapewnić odpowiedni poziom komfortu. Konstrukcja urządzeń sprawia również, że rzadko kiedy będą one wypadać z uszu, nawet podczas wykonywania najbardziej intensywnych ruchów. Wadą słuchawek dokanałowych może być ich cena, która zazwyczaj będzie o kilkadziesiąt procent wyższa w porównaniu do odpowiedników dousznych.

Ranking najlepszych słuchawek dokanałowych

Jeżeli szukasz dobrych słuchawek dokanałowych, koniecznie sprawdź przygotowany przez nas ranking polecanych modeli.

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds

Zapewne najlepszy wybór wśród bezprzewodowych słuchawki dokanałowych do 100 zł. Opisywany model pozbawiony jest jakichkolwiek kabli i składa się jedynie z dwóch ważących kilka gram słuchawek wyposażonych w niewielkie baterie, które wystarczają na cztery godziny nieprzerwanej pracy i ładują się w specjalnym futerale. Odbiornik Bluetooth posiada maksymalny zasięg 10 metrów.

Philips ActionFit TAST702BK

Premiowy model bezprzewodowy typu earbuds przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników, który kupimy za ponad 700 złotych. Słuchawki pozwalają na sześć godzin nieprzerwanej pracy i posiadają opcję szybkiego ładownia, są też odporne na wodę, brud i wstrząsy. Na uwagę zasługuje też zestaw wymiennych końcówek, a także futerał z funkcją dezynfekcji słuchawek za pomocą promieni UV. Zdecydowanie zasłużone miejsce w rankingu słuchawek dokanałowych.

Samsung Galaxy Buds+ SM-R175

Kolejny model słuchawek dokanałowych z rankingu typu earbuds w cenie około 700 zł. Galaxy Buds+ mogą pochwalić się niezwykle wydajnymi bateriami, pozwalającymi na nawet 11 godzin nieprzerwanej pracy, a także funkcją szybkiego ładowania indukcyjnego oraz wyśmienitą jakością dźwięku.

JBL T110

Dobre słuchawki dokanałowe do 50 zł. Ten nieskomplikowany model kablowy wyprodukowany został przez uznaną firmę JBL. Jest wyposażony w standardowe złącze minijack, może pochwalić się lekką i komfortową budową, a także dobrą jakością dźwięku. Podobnie jak inne opisywane modele słuchawki T110 są również wyposażone w mikrofon.

JBL T110BT

Druga w rankingu słuchawek dokanałowych propozycja firmy JBL, która jest bezprzewodową wersją modelu T110 i mieście się w przedziale do 100 złotych. Na jednym ładowaniu, trwającym maksymalnie dwie godziny, słuchawki będą działać około sześciu godzin.