Data modyfikacji:

Jakie słuchawki bezprzewodowe do biegania wybrać?

Dobre słuchawki bezprzewodowe do biegania pozwolą na komfortowe uprawianie sportu i jednoczesne słuchanie ulubionych utworów. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy ich wyborze, a także jakie modele są godne polecenia. Zobacz, jakie słuchawki bezprzewodowe do biegania wybrać.

Czytaj także: Jakie kupić bezprzewodowe słuchawki sportowe?

jakie słuchawki bezprzewodowe do biegania

Jakie słuchawki bezprzewodowe do biegania?

Muzyka to dla wielu sportowców nieodłączny element podczas treningu. Wybierając słuchawki bezprzewodowe do biegania, warto postawić przede wszystkim na komfort. Podczas biegu całe ciało pozostaje w ruchu, co przy złej ergonomii słuchawki może doprowadzić do jej wypadnięcia.

Słuchawki bezprzewodowe, jak sama nazwa wskazuje, są całkowicie pozbawione przewodów, co wpływa na wygodę. Mimo braku zauszników ich stabilność jest bardzo dobra. Brak kabla powoduje, że nic nie podskakuje, dlatego bardzo trudno zgubić taką słuchawkę.

Sprawdź również: Słuchawki do telewizora – jakie wybrać?

Jakie słuchawki bezprzewodowe do biegania są warte uwagi? Przy zakupie warto spojrzeć na to, czy oferują pilota do sterowania muzyką. To drobnostka, która sprawi, że nie będzie trzeba za każdym razem sięgać po telefon, aby przełączyć piosenkę czy wyregulować poziom głośności.

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do biegania powinny być także zabezpieczone przed działaniem wody i potu. Czasami warto dołożyć kilkadziesiąt złotych, żeby mieć pewność, że przy intensywnym wysiłku nie dojdzie do usterki.

Czy słuchawki bezprzewodowe nauszne nadają się do biegania?

Tak naprawdę zależy to od biegacza. Jedni chętnie sięgają po nauszne słuchawki, inni pozostają przy wersjach dousznych. Ogromną zaletą słuchawek bezprzewodowych nausznych do biegania jest lepsze wygłuszanie hałasu otoczenia, a także wyższa jakość dźwięku.

Najważniejszą wadą takich konstrukcji są rozmiary. Założenie czapki czy chustki skutkuje tym, że słuchawki nie leżą tak dobrze. Dodatkowo nie wszystkie modele są odporne na działanie potu czy wody. Dlatego przed zakupem koniecznie sprawdź, czy wybrane słuchawki bezprzewodowe nauszne mają taką opcję.

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do biegania: ranking

Jeżeli szukasz dobrych słuchawek bezprzewodowych do biegania, zobacz nasz ranking, w którym znajdziesz popularne modele.

Creative Outlier Sports: wodoodporne słuchawki bezprzewodowe do biegania

Nasz ranking słuchawek bezprzewodowych do biegania otwierają dobrze oceniane słuchawki stworzone z myślą o osobach aktywnych. Ich ogromną zaletą jest wbudowany akumulator, który pozwoli nawet na 11 godzin pracy na jednym cyklu ładowania. Waga wynosząca zaledwie 15 gramów sprawia, że słuchawek praktycznie nie czuć w uszach. Dodatkowo ten model jest zabezpieczony przed wodą zgodnie z certyfikatem IPX4.

Apple AirPods 2: prawdziwie bezprzewodowe słuchawki

Słuchawki pozbawione jakichkolwiek przewodów są bardzo uniwersalnym wyborem. Wygodna dla ucha konstrukcja sprawia, że również podczas biegania będziesz mógł poczuć się komfortowo. Bateria może działać nawet przez 24 godziny. To zasługa etui ładującego. Wystarczy 15 minut, aby zapewnić sobie dodatkowe 3 godziny słuchania. To bardzo ładny i dobry model dla amatorów sportu.

Huawei AM Sport BT: dobre i tanie słuchawki bezprzewodowe do biegania

Nasza kolejna propozycja w rankingu najlepszych słuchawek bezprzewodowych do biegania to propozycja od Huawei. Model AM Sport BT, dzięki 11 mm przetwornikom, gwarantuje wysokiej jakości dźwięk. Konstrukcja słuchawki została zaprojektowana tak, aby dopasować się do ucha użytkownika. Tak dobre dopasowanie gwarantuje pełną stabilność. Wodoodporność zgodna ze standardem IPX5 doskonale chroni przed wodą i potem. Słuchawki są wyposażone w pilota.

JBL Under Armour Flash: słuchawki bezprzewodowe do biegania dla wymagających

Firma JBL, wspólnie z uznaną marką sportową Under Armour, stworzyła miniaturowe słuchawki pozbawione przewodów. Wbudowany akumulator działa przez 5 godzin, jednak czas ten można wydłużyć za pomocą aluminiowego etui. W ten sposób słuchawki mogą grać nawet przez 25 godzin. Technologia Bionic Hearing pozwala słyszeć otoczenie na dwa sposoby.

W opcji TalkThru muzyka zostaje wyciszona, aby wzmocnić mowę. To idealne rozwiązanie do rozmów telefonicznych. W opcji AmbientAware można usłyszeć wysokiej jakości muzykę, jednocześnie przy ograniczeniu wyciszenia hałasu otoczenia. To świetny model stworzony dla najbardziej wymagających użytkowników.