Data publikacji:

Jaki TV Box wybrać? Ranking polecanych


Smart TV Box to niewielkie urządzenie, które zapewnia dostęp do serwisów streamingowych, gier, a także wielu przydatnych aplikacji. Przygotowaliśmy dla ciebie ranking najlepszych urządzeń na rynku!
telewizor

Czym jest Smart TV Box?

Smart TV Box to niewielkie urządzenie, które rozszerza funkcje telewizora. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi możemy bez problemu połączyć się z domową siecią bezprzewodową. To z kolei umożliwia skorzystanie z wielu popularnych aplikacji, takich jak Netflix, HBO GO, YouTube oraz wielu innych.

Tego typu urządzenia działają w oparciu o system operacyjny Android lub tvOS, gdzie znajduje się sklep z aplikacjami. Użytkownik może wybrać, jaki rodzaj treści chce odtwarzać na swoim urządzeniu. Zalet Smart TV Box jest dużo więcej, ponieważ posiadanie takiego sprzętu pozwala na udostępnianie treści bezpośrednio ze smartfona.

Chcesz pokazać zdjęcia z wakacji znajomym? Wystarczą dwa kliknięcia, a po chwili na ekranie telewizora zobaczysz obraz ze swojego telefonu. Smart TV Box stanowi znakomite narzędzie do rozrywki. Dla młodszych, jak i nieco starszych użytkowników przygotowane zostały ciekawe gry. Wystarczy dokupić dedykowany kontroler lub skorzystać z telefonu.

TV Box czy Smart TV w telewizorze - co jest lepsze?

Smart TV Box jest najlepszym wyborem dla osób, które nie posiadają inteligentnych rozwiązań w swoim telewizorze. W ten sposób nie musisz martwić się o zakup nowego urządzenia! Jednak zakup Smart TV Box to także dobry wybór dla osób, które mają już system operacyjny w telewizorze.

Niestety, wiele tańszych modeli ma słabe Smart TV, które nie powala wydajnością. Podczas korzystania okazuje się, że brak płynności i częste zacięcia zniechęcają do korzystania z aplikacji. Zakup przystawki telewizyjnej rozwiązuje ten problem!

TV Box - ranking polecanych

Apple TV 4K

W rankingu Smart TV Box, Apple TV 4K jest absolutnym liderem. To zdecydowanie jedna z najbardziej zaawansowanych przystawek telewizyjnych. Nowa wersja została odświeżona i ulepszona! Przede wszystkim mamy tutaj wsparcie dla wysokiej rozdzielczości 4K. Technologie, takie jak Dolby Vision i Dolby Atmos wpływają na jeszcze lepszą jakość dźwięku i obrazu. W ten sposób możesz poczuć się jak na sali kinowej!

Procesor Apple A12 Bionic gwarantuje, że system operacyjny tvOS będzie działał bez najmniejszych problemów. Technologia AirPlay umożliwia błyskawiczne udostępnianie treści z iPhone’a, iPada czy komputera Mac. Całość dopełnia odświeżony pilot, który zawiera dotykowy panel i dedykowany przycisk do wywoływania asystentki głosowej Siri.

Xiaomi Mi Box S

Xiaomi Mi Box S to jedna z tańszych przystawek telewizyjnych, która zachwyca możliwościami. System Android 8.1 w połączeniu z 2 GB pamięcią RAM działa bardzo dobrze i gwarantuje płynną pracę. Wsparcie dla 4K umożliwia oglądane najlepszych filmów w serwisach streamingowych w doskonałej jakości.

Warto wspomnieć, że ten model wspiera Asystenta Google i technologię Chromecast. W ten sposób możesz szukać treści za pomocą komend głosowych, a także udostępniać treści ze smartfona. Wydajność urządzenia jest na tyle dobra, że można na nim spokojnie odpalać gry dostępne w sklepie Play. Tak naprawdę ten Smart TV Box ma wszystko, czego oczekuje przeciętny użytkownik.

Savio Smart TV Box Premium

Kolejny Smart TV Box pełni rolę codziennego odtwarzacza multimedialnego. Obudowa zawiera złącze Ethernet pozwalające na przewodowe podłączenie przewodu sieciowego. Zewnętrzne nośniki podłączysz dzięki obecności złącz USB.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ filmy odtworzysz bezpośrednio z karty SD. Takie dodatki sprawiają, że możliwości tego niewielkiego urządzenia są ogromne. Oczywiście Savio Smart TV ma system Android 9, dlatego uzyskasz dostęp do wszystkich popularnych aplikacji. Jakość i możliwości idą w parze z ceną, dlatego warto wziąć ten model pod uwagę podczas zakupów.

Amazon Fire TV Stick

Amazon Fire TV Stick nie wygląda może jak Smart TV Box, ale ze względu na jego możliwości można go zaliczyć właśnie do tej grupy. Producent skupił się głównie na funkcjach multimedialnych, dlatego po połączeniu z siecią uzyskasz dostęp do aplikacji, takich jak YouTube, Amazon Music, Spotify i innych.

Niewielkie rozmiary sprawiają, że urządzenie wpięte do telewizora jest praktycznie niezauważalne. W zestawie znajduje się pilot do sterowania, który ma również funkcję sterowania głosowego za pośrednictwem asystenta. Stosunek jakości do ceny został znakomicie zachowany w tym modelu, dlatego warto wziąć go pod uwagę podczas zakupu.

NVIDIA Shield TV

NVIDIA Shield to bardzo ciekawe połączenie Smart TV Box oraz konsoli do gier. Pod niewielką obudową znajduje się procesor NVIDIA Tegra X1+, który przy pomocy sztucznej inteligencji generuje wysoką rozdzielczość 4K. Wsparcie dla HDR, Dolby Digital Plus oraz Dolby Atmos sprawia, że materiały wideo zyskują zupełnie nową jakość.

Jedną z największych zalet NVIDIA Shield TV jest możliwość korzystania z Google Play Games oraz GeForce Now. Tam czekają na ciebie znakomite tytuły, które zapewnią rozrywkę na długie godziny. Przystawka telewizyjna współpracuje z rozmaitymi akcesoriami, co pozwala wykorzystać pełny potencjał urządzenia. To świetna propozycja dla osób poszukujących uniwersalnego sprzętu nie tylko do filmów.

Autor: Bartłomiej Mazurek