Data modyfikacji:

Xiaomi 12 vs Xiaomi 11. Którą generację Xiaomi wybrać?

Zastanawiasz się nad zakupem telefonu, jednak nie możesz się zdecydować na konkretny? Przeczytaj nasz najnowszy artykuł, dzięki któremu poznasz dwa flagowe modele od marki Xiaomi. Dzięki naszemu zestawieniu poznasz różnicę pomiędzy Xiaomi 12 vs Xiaomi 11. Zapraszamy do lektury!
xiaomi 12 vs xiaomi 11
Xiaomi to marka technologiczna usytuowana w Chinach, która zyskała ogromną popularność na Zachodzie, również w Polsce. Jednymi z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych urządzeń są smartfony Xiaomi, które od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Tak jest również w przypadku dwóch flagowych modeli marki: Xiaomi 12 i Xiaomi 11. Dzięki naszemu artykułowi poznasz parametry tychże urządzeń oraz dowiesz się, który z nich będzie dla ciebie odpowiedni. Jak wybrać najlepszy Xiaomi?

Xiaomi 12 czy 11 – wygląd

Jaka jest różnica w wyglądzie pomiędzy powyższymi modelami? Model 12 jest zdecydowanie mniejszy od swojego poprzednika. Ekran Xiaomi 12 posiada 6,28”, zaś w przypadku Xiaomi 11 jest to aż 6,81”. Dzięki temu nowsza generacja Xiaomi stała się poręczniejsza, w szczególności dla osób z mniejszymi dłońmi.
Oba modele prezentują się naprawdę stylowo. Posiadają zaokrąglone ekrany oraz obudowy. Jednak 11-stka posiada błyszczącą obudowę, zaś 12-stka matową. W przypadku nowszego modelu zmieniło się także umiejscowienie tylnych aparatów. W Xiaomi 12 wystają one ponad obudowę, tworzą swoistą wyspę. Inne szczegóły dotyczące aparatów w obu modelach przedstawimy jednak w dalszej części artykułu.

Xiaomi 12 vs Xiaomi 11 – wydajność

Zarówno Xiaomi 12, jak i Xiaomi 11 posiadają pamięć wewnętrzną na poziomie 256 GB. Zaś pamięć operacyjna w obu przypadkach to 12 GB RAM. W modelu 11 zastosowano procesor Snapdragon 888, zaś w 12 nową generację, a więc Snapdragon 8 Gen. 1.
Oba modele posiadają opcję szybkiego ładowania, w przypadku Xiaomi 12 jest to 67 W, natomiast w Xiaomi 11 – 55 W. Obie wartości pozwalają na naprawdę sprawne naładowanie baterii, która wynosi: w Xiaomi 12 – 4 500 mAh, w Xiaomi 11 – 4 600 mAh. W przypadku Xiaomi 12 szybkie ładowanie do bezpiecznego przedziału następuje w zaledwie pół godziny. Co więcej, Xiaomi 12 posiada funkcję ładowania indukcyjnego.

Xiaomi 12 czy 11 – aparat

Niemal płaski moduł aparatu w Xiaomi 11 pozwala na stworzenie niezwykle ostrych zdjęć. Model posiada trzy aparaty: główny obiektyw 6P–64 Mpix, obiektyw ultraszerokokątny 8 Mpix, obiektyw z telemakropowiększeniem 2x w porównaniu ze zwykłymi obiektywami makro – 5 Mpix. Ponadto Xiaomi 11 posiad spowolnioną migawkę, tryb nocny poklatkowy, stopklatkę wideo i równoległy.
Natomiast w Xiaomi 12 zastosowano zupełnie nową technologię – ProFocus. Pozwala ona na ustawiania ostrości z uczącym się algorytmem odpowiedzialnym za śledzenie obiektu. Dzięki temu powyższa technologia pozwala wyraźniej uchwycić poruszające się obiekty. Pozwala ona na śledzenie, przechwytywanie ruchu oraz śledzenie wzroku. Model posiada także tryb ultranocny. Obraz jest prawie tak ostry, jak przy użyciu filtra noktowizyjnego. Aparat główny posiada 50 Mpix, aparat ultraszerokokątny to wartość 13 Mpix, zaś trzeci aparat to telemakro 5 Mpix. Takie parametry pozwalają na kreatywną ekspresję bez ograniczeń.

Xiaomi 12 vs Xiaomi 11 – jak kształtuje się cena modeli?

Skoro już znasz główne parametry obu modeli, czas na zapoznanie się z ich ceną. Co istotne, oba telefony miały swoją premierę w 2021 roku. Kwoty w przypadku nowszego modelu – Xiaomi 12 – zaczynają się od około 3 200 zł. Zaś w przypadku nieco starszego modelu – Xiaomi 11 – ceny kształtują się na poziomie 1 200–1 500 zł.
Zdjęcie: vladans/Envato Elements