Data modyfikacji:

Xiaomi Mi Band 5 – nowe funkcje, data premiery i cena

Najnowsza opaska Xiaomi Mi Band 5 zadebiutuje na polskim rynku już niebawem. Urządzenie ma otrzymać nowy wyświetlacz, a także kilka bardzo przydatnych funkcji. Sprawdź, co wiemy przed premierą opaski fitness.

xiaomi mi band 5

Aktualizacja: oficjalna prezentacja Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi oficjalnie zaprezentowało najnowszą opaskę sportową Mi Band 5. Sprzeczne informacje dobiegają odnośnie do płatności NFC w opasce sportowej. Prawdopodobnie będzie ona dostępna tylko na niektórych rynkach. Pewniakiem jest rynek chiński, trudno jednak w tej chwili wskazać, czy w Europie będzie można płacić za pomocą opaski sportowej.

Według oficjalnych informacji bateria w Xiaomi Mi Band 5 ma starczyć na 14 dni pracy na jednym ładowaniu. Smartband jest wodoszczelny, ma ekran o przekątnej 1,1 cala oraz obsługuje 11 trybów sportowych. Urządzenie można będzie łączyć ze smartfonami z systemem Android (od 5.0) oraz z iPhone’ami (iOS 10.0 i wyższy). Do wyboru będą paski w różnych kolorach.

Xiaomi Mi Band 5 zapowiada się świetnie!

Xiaomi Mi Band to seria opasek fitness, które w ostatnich latach podbiły rynek. Tego typu urządzenia wyróżniają funkcje sportowe i bardzo atrakcyjna cena. Xiaomi Mi Band 5 przynosi odświeżone wzornictwo, a także większy ekran o przekątnej 1,1 cala. Taka zmiana z pewnością ucieszy wielu użytkowników, ponieważ dostępny obecnie Xiaomi Mi Band 4 ma ekran 0,95-calowy.

Większa przestrzeń umożliwi wyświetlanie nowych informacji, a także ciekawych tarcz. Serwis Android Authority donosi, że opaska może zostać wyposażona w moduł NFC. Taka możliwość pojawiła się tylko w niektórych wersjach Mi Banda trzeciej oraz czwartej generacji. Teraz, każdy użytkownik mógłby otrzymać taką funkcjonalność. Niestety, ale na razie nie wiadomo, czy opcja płatności zbliżeniowych będzie dostępna w Europie. Dotychczas Mi Banda można było używać do płacenia wyłącznie w Chinach.

Xiaomi Mi Band 5 z nowym funkcjami śledzenia aktywności


Według serwisu TizenHelp nowy Mi Band ma skupić się na nowych funkcjach śledzenia aktywności. Użytkownicy będą mogli skorzystać z pięciu nowych trybów, w skład których wchodzi:
  • joga
  • maszyna eliptyczna
  • maszyna do wiosłowania
  • skakanka
  • rower stacjonarny

Nowości w Xiaomi Mi Band 5


Nowością w opasce fitness ma być pomiar SpO2, czyli saturacji krwi tlenem. W ten sposób zebrane dane o tętnie byłyby o wiele dokładniejsze. Taka funkcjonalność miała pojawić się już w poprzednich generacjach Mi Banda. Producent, wprowadzi także pomiar cyklu menstruacyjnego. 

Analiza aktywności osobistej ma z kolei dostarczać informacji o kondycji zdrowotnej serca. Punkty w zakresie od 1 do 100 będą przyznawane na podstawie aktywności, tętna oraz innych danych, które Xiaomi Mi Band 5 będzie zbierał na bieżąco. Im wyższy wynik, tym w lepszej kondycji jest użytkownik.

Xiaomi Mi Band 5 jako pilot do aparatu

Do Xiaomi Mi Band 5 zmierza długo oczekiwana funkcja. Użytkownik po połączeniu ze smartfonem będzie miał możliwość wykorzystania opaski, jako pilota do robienia zdjęć. Pojawi się także opcja przełączania pomiędzy przednim, a tylnym aparatem. Wykonanie selfie w większej grupie osób nie sprawi już najmniejszych problemów.

Nowe urządzenie powinno wspierać asystenta głosowego Amazon Alexa. Xiaomi Mi Band 5 przyniesie odświeżoną aplikację MiFit, a także ulepszony optyczny sensor pomiaru tętna. Wszystko wskazuje na to, że będzie to najbardziej zaawansowana opaska fitness w historii Xiaomi.

Xiaomi Mi Band 5: cena i data premiery

18 czerwca nowy produkt marki Xiaomi trafił do sprzedaży w Chinach. Opaska Xiaomi Mi Band 5 jest możliwa do kupna na Ceneo.pl już od 165 złotych. Czas oczekiwania na dostawę wynosi około 21 dni.

Xiaomi Mi Band 5 w Polsce prawdopodobnie będzie kosztował około 130 złotych (wersja z NFC). Jeśli pojawi się wersja, która nie wspomaga płatności, jej cena będzie wynosić około 105 złotych. Obie ceny zostały podane na podstawie chińskich cenników.

Autor: Bartłomiej Mazurek