Data publikacji:

Xiaomi Mi Stick TV, czyli Netflix poza domem! 

Funkcja Smart TV w telewizorach pozwala na dostęp do rozmaitych aplikacji, a także serwisów streamingowych. Xiaomi Mi Stick TV to niewielkie urządzenie, które pozwala cieszyć się wszystkimi funkcjami poza domem! Sprawdź, co potrafi ta niewielka przystawka!

Xiaomie mi stick tv

Xiaomi Mi Stick TV. Niewielkie urządzenie, które oferuje ogromne możliwości! 

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie telewizor pozbawiony funkcji Smart TV. Oglądanie filmów, seriali, a także strumieniowanie treści z urządzeń mobilnych nigdy nie było łatwiejsze. Bardzo często na rozmaitych wyjazdach mamy do dyspozycji telewizor, który jest pozbawiony takich funkcji. Do wyboru pozostają stacje telewizji naziemnej, choć i one nie zawsze są dostępne. Rozwiązaniem tego problemu jest właśnie Xiaomi Mi Stick TV.

To niewielkie urządzenie waży 30 gramów i jest wpinane do telewizora, projektora lub monitora za pośrednictwem portu HDMI. W tym momencie dostajemy dostęp do systemu Android TV, który swoimi możliwościami nie odstaje od inteligentnego systemu znajdującego się w telewizorze.

Xiaomi Mi Stick TV specyfikacja: 

 • procesor: ARM Cortex A53 4 rdzenie, 64-bit 
 • układ graficzny: Mali 450 
 • pamięć RAM: 1 GB 
 • pamięć wbudowana: 8 GB 
 • rozdzielczość ekranu: 1920x1080 px 
 • obsługiwane formaty wideo: VP9, VP10, H.265, VC-1, MPEG1/2/4, RM/RMVB, AVI, MKV, MOV, MP4, VOB, WMV, TS
 • funkcje Smart TV: Amazon Prime, Google Chromecast, Google Play, Netflix 
 • łączność: 802.11 a/b/g/n/ac
 • Wi-Fi 2.4 GHz/5 GHz 
 • Bluetooth 4.2
 • złącze HDMI, micro USB 
 • dźwięk Dolby DTS
 • system operacyjny: Android TV 9.0 

Jakie możliwości oferuje Xiaomi Mi Stick TV? 

System operacyjny Android TV w wersji 9.0 oferuje wyszukiwanie głosowe, a także Chromecast umożliwiający strumieniowanie treści. Na tym jednak nie koniec! Użytkownicy mogą skorzystać z biblioteki aplikacji! Do dyspozycji mamy m.in. Netflix, YouTube czy Amazon Prime. Warunkiem do korzystania z możliwości Android TV jest stały dostęp do internetu.

Xiaomi Mi Stick TV ma wbudowany moduł Wi-Fi 4.2, który działa na kanałach 2.4 GHz oraz 5 GHz. Niewielkie urządzenie dysponuje procesorem czterordzeniowym, a także 1 GB pamięcią RAM. Na niezbędne pliki przygotowano 8 GB pamięci wewnętrznej. W zestawie znajduje się bezprzewodowy pilot, który ma przyciski funkcyjne pozwalające na korzystanie z serwisu Netflix, Amazon Prime, a także asystenta głosowego Google.

Jak podłączyć Xiaomi Mi Stick TV do telewizora, monitora lub projektora?

Podłączenie Xiaomi Mi Stick TV jest niezwykle proste. W pierwszej kolejności należy podłączyć urządzenie za pośrednictwem złącza HDMI. Następnie konieczne jest połączenie z siecią Wi-Fi. Jeżeli na wyjeździe nie masz dostępu do internetu, to możesz stworzyć osobisty hotspot za pomocą smartfona. Przydatne okazują się również routery Wi-Fi, które wykorzystują internet mobilny.

Gdy przystawka będzie połączona z internetem, otrzymasz pełny dostęp do aplikacji. Instalacja zajmuje dosłownie chwilę i co ważnie do jej przeprowadzenia nie potrzeba żadnych sterowników ani dodatkowych urządzeń.

Czy warto kupić Xiaomi Mi Stick TV?

Jak najbardziej tak! Xiaomi Mi Stick TV kupisz już za około 150 złotych! To bardzo atrakcyjna cena, zważając na to, jak wiele funkcji i aplikacji otrzymujemy w zamian. Niewielkie urządzenie można bez problemu zabrać ze sobą w podróż i podłączyć praktycznie do każdego urządzenia. Jeżeli nie możesz rozstać się ze swoimi ulubionymi filmami i serialami, to ten produkt jest dla ciebie wprost idealny!

Autor: Bartłomiej Mazurek