Data modyfikacji:

Xiaomi Mi TV Lux OLED oficjalnie. Pierwszy telewizor z przeźroczystym ekranem! 

Xiaomi Mi TV Lux OLED to stworzony przez chińskiego producenta zupełnie nowy telewizor, który po raz pierwszy ma przeźroczysty wyświetlacz. Sprawdź, jakimi jeszcze funkcjami będzie dysponował ten niezwykły model.

Xiaomi Mi TV Lux OLED

Xiaomi Mi TV Lux OLED to telewizor, jakiego jeszcze nie było! 

Chińczycy doskonale wiedzą, jak wywołać prawdziwe poruszenie w świecie technologicznym. Xiaomi Mi TV Lux ma wyświetlacz o przekątnej 55 cali, który został wykonany w technologii OLED. Jego kontrast wynosi aż 1500000:1, co przekłada się na perfekcyjną czerń i bardzo dobrą jasność. Urządzenie pokrywa 93% palety barw DCI-P3.

Panel 10-bitowy generuje 1,07 miliarda kombinacji kolorów, co sprawia, że są one doskonale odwzorowane. Xiaomi chwali się, że spektrum kolorów znacznie wykracza poza to, co może dostrzec ludzkie oko. Płynne odtwarzanie obrazu podczas dynamicznych scen zapewnia matryca 120 Hz. Czas opóźnienia wynosi tylko 1 ms, dlatego telewizor w rękach graczy sprawdzi się znakomicie!

Przeźroczysty ekran wygląda bardzo ciekawie

W jaki sposób producentowi udało się zrobić przeźroczysty telewizor? Odpowiedź jest bardzo prosta. Urządzenie jest pozbawione podświetlenia, co sprawia wrażenie jakby wyświetlane obrazy pływały po ekranie. Podobną konstrukcję w ubiegłym roku pokazała firma LG.

Największym minusem telewizora może być dla wielu osób jego rozdzielczość, która wynosi 1920 × 1080 px. W porównaniu do telewizorów 4K czy 8K jego jakość z pewnością nie zachwyca. Dodatkowo Xiaomi Mi TV Lux OLED nie powinien znajdować się w jasnych pomieszczeniach, ponieważ widoczność obrazu byłaby mocno ograniczona.

Xiaomi Mi TV Lux OLED specyfikacja 

  • ekran: 55 cali 
  • rozdzielczość: 1920 × 1080 px 
  • kontrast: 1500000:1 
  • czas reakcji: 1 ms 
  • odświeżanie: 120 Hz 
  • procesor: MediaTek 9650 
  • pamięć RAM: 3 GB 
  • pamięć wewnętrzna: 32 GB
  • Smart TV MiUI TV 

Pod względem wizualnym Xiaomi Mi TV Lux OLED prezentuje się świetnie! Ramka urządzenia ma zaledwie 5,7 mm grubości! Na pokładzie telewizora znajduje się procesor MediaTek 9650, który współpracuje z 3 GB pamięcią RAM. Procesor wykorzystuje sztuczną inteligencję, która ma ponad 20 algorytmów służących do optymalizacji obrazu. Na aplikacje użytkownik ma do wykorzystania 32 GB pamięci. Xiaomi Mi TV Lux OLED pracuje w oparciu o autorski system Smart TV.

Obudowa zawiera 8 W głośniki wspierająca technologię Dolby Atmos, a także Dolby Digital Plus. Do podłączenia urządzeń zewnętrznych można wykorzystać trzy porty HDMI, dwa porty USB, a także jeden port AV.

Xiaomi Mi TV LUX OLED: cena i dostępność 

Xiaomi Mi TV LUX OLED nie będzie należał do najtańszych telewizorów. Jego cena wynosi 49, 999 juanów, co odpowiada kwocie 7200 dolarów. W takiej cenie można dostać topowe telewizory dysponujące rozdzielczością 8K.

Jednak ten model jest przeznaczony dla miłośników technologii, którzy chcą mieć nietypowe rozwiązania w swoim domu. Przedsprzedaż nowego telewizora rozpocznie się już 16 sierpnia. Nie wiadomo, czy urządzenie trafi również do europejskiej dystrybucji.

Zdjęcie: Xiaomi 
Autor: Bartłomiej Mazurek