Data modyfikacji:

Xiaomi Mi9 czy Samsung Galaxy S10? Porównanie telefonów 

Dwa najnowsze flagowce zaprezentowane w 2019 roku szybko podbiły rynek, kusząc klientów znakomitymi podzespołami  w rozsądnej cenie. Xiaomi Mi9 to dużo tańszy smartfon niż Samsung Galaxy S10, ale czy na pewno jest on na straconej pozycji? Sprawdź nasze porównanie telefonów
Telefony Xiaomi z każdym miesiącem zyskują na popularności. Chiński producent regularnie wprowadza do oferty nowe modele, które powodują, że najwięksi giganci produkujący smartfony mają niemały problem. Konkurencyjny Samsung Galaxy S10, podobnie jak cała seria smartfonów ze średniej półki, zmienił się diametralnie i to wpłynęło na bardzo dobrą sprzedaż. Zapowiada się ciekawe porównanie telefonów! 

Xiaomi Mi9 dane techniczne: 

 • ekran: 6,4 cala 
 • rozdzielczość: 2340x1080 px 
 • procesor: Qualcomm Snapdragon 855
 • pamięć RAM: 6 GB 
 • pamięć wewnętrzna: 128 GB 
 • bateria: 3300 mAh
 • aparat główny: 48 Mpix f/1,8 + 12 Mpix f/2,2 + 16 Mpix f/2,2
 • aparat przedni: 20 Mpix

Samsung Galaxy S10 dane techniczne: 

 • ekran: 6,1 cala 
 • rozdzielczość: 3040x1440 px
 • procesor: Exynos 9820 
 • pamięć RAM: 8 GB 
 • pamięć wewnętrzna: 128 GB 
 • bateria: 3400 mAh 
 • aparat główny: 12 Mpix f/1,5-f/2,4, 12 Mpix f/2,4 + 16 Mpix f/2,2
 • aparat przedni: 10 Mpix

Ekran i obudowa - Samsung deklasuje rywala 

Telefon Xiaomi Mi9 został wyposażony w ekran o przekątnej 6,4 cala. Bardzo dobra rozdzielczość 2340x1080 px sprawia, że ostrość stoi na wysokim poziomie. Jednak w zestawieniu z Samsungiem, który jest specjalistą w projektowaniu paneli OLED, chiński producent nie ma większych szans.

Samsung Galaxy S10 ma wyświetlacz 6,1-calowy z rozdzielczością 3040x1440 px. To przekłada się na perfekcyjne kąty widzenia i niesamowitą ostrość. Telefon Koreańczyków należy docenić również za znakomite odwzorowanie kolorów. Według wielu osób to najlepszy ekran, jaki zastosowano w smartfonie. 

Samsung wychodzi na prowadzenie również pod względem jakości wykonania. Obudowa wykonana ze szkła została zabezpieczona zgodnie z certyfikatem IP68. To przekłada się na odporność na wodę i kurz. Niestety, ale Xiaomi Mi9 nie może się pochwalić wodoszczelnością i to jest małym minusem. 

Podzespoły - wyrównany pojedynek 

Samsung Galaxy S10 jest napędzany przez procesor Exynos 9820 z 8 GB pamięcią RAM. Jego konkurent, czyli Xiaomi Mi9, działa w oparciu o jednostkę Qualcomm Snapdragon 855. Pod względem wydajności urządzenia osiągają bardzo podobne wyniki. Jak widać na poniższym filmie podczas korzystania z aplikacji, jak i w czasie grania urządzenia działają niemal identycznie. Nawet bardzo wymagający użytkownicy docenią znakomite działanie tych dwóch smartfonów. 

Bateria - zaskakujący remis 

Pojemność baterii w porównywalnych telefonach jest bardzo podobna. Xiaomi Mi9 dysponuje akumulatorem o pojemności 3300 mAh, natomiast Samsung ma ogniwo o 100 mAh większe. W obu przypadkach przekłada się to na jeden pełny dzień pracy na ładowaniu. Samsung Galaxy S10 może trzymać na baterii nieznacznie dłużej, ale w tym wypadku dużo zależy od tego, jak intensywnie użytkownik korzysta z telefonu. W tym wypadku sprawiedliwym werdyktem będzie remis. 

Aparat fotograficzny - Samsung górą 

Porównywane telefony mają po trzy aparaty fotograficzne. Główny aparat w Xiaomi Mi9 ma rozdzielczość 48 Mpix i światło f/1,8. Drugi aparat szerokokątny ma rozdzielczość 16 Mpix i światło f/2,2. Rozdzielczość 12 Mpix i światło f/2,2 to parametry trzeciego z aparatów. Główny aparat Samsunga ma obiektyw ze zmienną przysłoną w zakresie f/1,5-f/2,4. Rozdzielczość 12 Mpix gwarantuje bardzo dobrą jakość niezależnie od warunków. Obiektyw szerokokątny, podobnie jak w Xiaomi ma matrycę 16 Mpix i obiektyw ze światłem f/2,2. Teleobiektyw ma rozdzielczość 12 Mpix i światło f/2,4. Warto wspomnieć, że oferuje on optyczną stabilizację obrazu. Na papierze różnice nie są tak duże, jak mogłoby się wydawać. 

W rzeczywistości Samsung oferuje nieco lepsze fotografie, a to w dużym stopniu zasługa głównego aparatu. Zmienna przysłona doskonale sprawdza się w słabych warunkach oświetleniowych. Koreańczycy dopracowali swój aparat niemal do perfekcji. Xiaomi Mi9, mimo że przegrywa, to wciąż udowadnia, że tańszy flagowiec może wykonać ładne zdjęcia. Dla mniej wymagających użytkowników ten aparat będzie w zupełności wystarczający. 

Kamera do selfie Samsunga Galaxy S10 dysponuje rozdzielczością 10 Mpix, natomiast w Mi9 znalazł się aparat 20 Mpix. Który z nich jest lepszy? Tak naprawdę oba modele zapewniają dobre zdjęcia portretowe, dlatego trudno jednoznacznie wskazać na zwycięzcę. 

Samsung Galaxy S10 czy Xiaomi Mi9? Jaki telefon kupić? 

Podsumowując, Xiaomi Mi9 i Samsung Galaxy S10 to telefony z najwyższej półki. Nasze porównanie pokazało, że są to bardzo zbliżone do siebie urządzenia. Na korzyść Samsunga przemawia przede wszystkim bardzo dobry aparat fotograficzny i perfekcyjny ekran. Xiaomi Mi9 z kolei prezentuje się bardzo dobrze i mimo braku wodoodpornej obudowy kusi wydajnymi podzespołami. W codziennym użytkowaniu oba smartfony będą spisywały się doskonale. 

Cena Xiaomi Mi9 i Samsunga Galaxy S10 

Różnica w cenie pomiędzy porównywanymi modelami jest ogromna. Za Xiaomi Mi9 będziesz musiał zapłacić około 2000 złotych. Samsung Galaxy S10 to wydatek rzędu 3000 złotych. Tak duża rozbieżność sprawia, że warto dokładnie przemyśleć, jaki telefon wybrać. Dopłata 1000 złotych do lepszego ekranu i aparatu nie zawsze jest opłacalna. Jeśli tak bardzo nie zależy ci na tych parametrach, to warto sięgnąć po Xiaomi Mi9. 

Telefon Xiaomi Mi9 zaskakująco zwyciężył w naszym pojedynku, ponieważ oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny. Chińczycy po raz kolejny udowodnili, że flagowy telefon nie musi być bardzo drogi. Xiaomi Mi9 nie jest pozbawiony wad, jednak warto po niego sięgnąć.