Data modyfikacji:

Żelazko do prasowania w pionie. Ranking najlepszych

Żelazko do prasowania w pionie przy pomocy pary sprawia, że tkanina jest pozbawiona zagnieceń. Do naszego rankingu wybraliśmy najlepsze modele, które aktualnie są dostępne w sklepach. Sprawdź wszystkie propozycje!

Żelazko do prasowania w pionie

Jak działa żelazko do prasowania w pionie i dla kogo będzie najlepszym wyborem?

W standardowych żelazkach do wyprasowania konieczny jest kontakt stopy z materiałem. Wykonując płynne ruchy, już po kilku chwilach usuniemy zagniecenie. Taki sposób jest skuteczny, choć wymaga czasu.

W przypadku żelazek do prasowania w pionie wykorzystywana jest para. W ten sposób para powoduje rozluźnianie i rozszerzenia włókien znajdujących się w tkaninach. Im większa ilość pary, tym łatwiej doprowadzić ubranie do idealnego stanu.

Na rynku znajdziemy klasyczne żelazka z opcją prasowania w pionie. Minusem tych urządzeń są nieco słabsze parametry wyrzutu pary, co przy niektórych tkaninach może stanowić pewien problem.

Alternatywę stanowią generatory pary. Takie urządzenie ma specjalny zbiornik, w którym gromadzona jest woda, a następnie wytwarzana para. To powoduje, że szybko i pod wysokim ciśnieniem jesteśmy w stanie wyprasować ubrania. Z takich rozwiązań korzysta się w sklepach odzieżowych, a także w zakładach krawieckich.

Żelazko do prasowania w pionie z naszego rankingu jest dobrym wyborem dla osób, które chcą w jak najlepszy sposób zadbać o swoje ubrania. Taka metoda prasowania praktycznie wyklucza możliwość uszkodzenia materiału. Dodatkowo możesz prasować nie tylko ubrania, ale również zasłony, firanki czy inne duże materiały. Dla tych, którzy nie mają na co dzień czasu na prasowanie, żelazko na parę sprawdzi się idealnie. Do odświeżenia ubrań wystarczy tylko kilka chwil!

Żelazko do prasowania w pionie: ranking 

Philips PerfectCare Elite Plus 

To zdecydowanie jeden z najlepszych generatorów pary na rynku! Philips PerfectCare Elite Plus dysponuje technologią automatycznego wyrzutu pary. Czujnik DynamiQ wykrywa ruchy żelazka i uwalnia parę w odpowiednim momencie.

Zbiornik na wodę mieści 1,8 l, natomiast uderzenie pary na poziomie 600 g gwarantuje doskonałe rezultaty nawet podczas prasowania grubych tkanin. Żelazko waży 800 gramów, dlatego prasowanie w pionie nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

Specyfikacja: 

 • moc: 2700 W 
 • wydajność tworzenia pary: 165 g/min
 • maksymalne ciśnienie pary: 8 bar 
 • funkcje: prasowanie w pionie, funkcja pary, pionowy wyrzut pary, system antywapienny 

Tefal Fasteo SV6040 

Jeżeli szukasz generatora pary w przystępnej cenie, to żelazko do prasowania w pionie z naszego rankingu powinno być dla ciebie idealne. Uderzenie pary do 100 g/min to wynik przyzwoity, pozwalający na usunięcie większości zagnieceń. W razie potrzeby można skorzystać z opcji dodatkowej pary.

Urządzenie ma tryb oszczędzania energii, a także opcję szybkiej konserwacji dzięki obecności filtra antywapiennego. Stosunek jakości do ceny został w tym modelu świetnie zachowany.

Specyfikacja: 

 • moc: 2200 W 
 • wydajność tworzenia pary: 100 g/min 
 • maksymalne ciśnienie pary: 5,2 bar 
 • funkcje: prasowanie w pionie, spryskiwacz, samoczyszczenie, pionowy wyrzut pary, system antywapienny 

BRAUN CareStyle 7 IS 

Nowoczesne żelazko do prasowania w pionie zamykające podium rankingu sprawdzi się idealnie. Urządzenie maksymalnie generuje ciśnienie 7,5 barów, natomiast wyrzut pary osiąga nawet 500 g/min. Tryb Turbo pozwala na usunięcie bardzo trudnych zagnieceń.

Producent zapewnia, że para jest w stanie usunąć do 99,9% bakterii znajdujących się na ubraniach. Aby para była rozprowadzana równomiernie, przygotowano 3 aktywne strefy pary z silnym wyrzutem w pionie. Stacja parowa ma inteligentny interfejs, który umożliwia łatwą obsługę urządzenia. To świetny model do codziennego użytku!

Specyfikacja: 

 • moc: 2400 W 
 • wydajność tworzenia pary: 500 g/min
 • maksymalne ciśnienie pary: 7,5 bar 
 • funkcje: prasowanie w pionie, automatyczny dobór temperatury, pionowy wyrzut pary

Philips GC4909 

To żelazko parowe cieszy się dużym zainteresowaniem. Ciągły strumień pary w tym modelu wynosi 55 g/min, natomiast silne uderzenie paru to 250 g. To pozwala na całkowite usunięcie zagnieceń. Na plus należy zaliczyć dużą moc urządzenia, która wpływa na szybsze nagrzewanie.

Specyfikacja: 

 • moc: 3000 W 
 • wytwarzanie pary: 55 g/min
 • wytwarzanie pary przy uderzeniu: 250 g 
 • funkcje: prasowanie w pionie, samoczyszczenie, funkcja pary, pionowy wyrzut pary, regulacja strumienia pary, system antywapienny 

Bosch TDA503011P 

Dobrze zachowany stosunek jakości do ceny sprawia, że żelazko do prasowania w pionie zamykające ranking kupiło bardzo wiele osób. Potwierdzają to liczne opinie na Ceneo.pl!

Urządzenie oferuje wytwarzanie pary na poziomie 45 g. Moc 3000 W i ceramiczna podstawa to dodatkowe atuty. Podczas prasowania w pionie można liczyć na uderzenie pary, dlatego to żelazko jest niezwykle uniwersalne. Jeżeli szukasz budżetowego modelu, to ten będzie dla ciebie wprost idealny.

Specyfikacja: 

 • moc: 3000 W 
 • wytwarzanie pary: 45 g/min
 • wytwarzanie pary przy uderzeniu: 200 g 
 • funkcje: prasowanie w pionie, spryskiwacz, samoczyszczenie, pionowy wyrzut pary, regulacja strumienia pary 
Autor: Bartłomiej Mazurek