Data modyfikacji:

Inteligentne wyświetlacze do zarządzania domem. Sprawdź, co potrafią

Inteligentne wyświetlacze zostały stworzone do kontrolowania urządzeń znajdujących się w domu. Funkcje głosowe zintegrowane z asystentem Google otwierają przed użytkownikami ogromne możliwości. Czy warto zainwestować w to nowatorskie rozwiązanie? 

Google Home Hub - pomocnik w inteligentnym domu 

Google Home Hub na pierwszy rzut oka przypomina tablet, jednak urządzenie z 7-calowym wyświetlaczem ma nieco inne zastosowanie. Inteligentne urządzenie od początku do końca zostało zaprojektowane, aby ułatwić użytkownikowi kontrolowanie urządzeń znajdujących się w inteligentnym domu. Skoro podobną funkcjonalność oferują aplikacje na smartfonach, to czy jest sens wydawać ponad 1200 złotych na tak nietypowy sprzęt? 

Przede wszystkim inteligentny wyświetlacz współpracuje z asystentem Google, który jest w gotowości przez praktycznie cały czas. Odpowiedź na każde pytanie zostaje odpowiednio zwizualizowane na ekranie. Home Hub nie ma także problemów z odtwarzaniem muzyki, zapisywaniem spotkań w kalendarzu, a także podania trasy do wyznaczonego miejsca.

To zdecydowanie pomaga w wykonywaniu wielu zadań podczas dnia. Wbudowany czujnik dopasowuje automatycznie jasność i przełącza się w tryb nocny, gdy zgasisz światło w domu. W ten sposób produkt amerykańskiego producenta może pełnić rolę inteligentnego budzika. Google Home Hub ma także funkcję ramki do zdjęć, które są synchronizowane bezprzewodowo z aplikacji Google Photos. Tym sposobem urządzenie będzie wyświetlać twoje ulubione fotografie. 

Pełna synchronizacja z urządzeniami inteligentnego domu

Ważnym elementem wyświetlacza jest współpraca z urządzeniami inteligentnego domu. Dla przykładu z Google Home Hub możesz zrobić nowoczesny videomofon łącząc go z urządzeniem Nest Hello, a także kamerami tego producenta. Urządzenie amerykańskiego producenta współpracuje z ponad 5000 produktami rozmaitych producentów. Wśród nich znajdują się urządzenia takich marek jak: 

 • TP-Link - inteligentne gniazdka 
 • Nest - kamery 
 • Philips Hue - oświetlenie 
 • iRobot - odkurzacze automatyczne 
 • Belkin - oświetlenie 
 • JBL - głośniki 

 • Oczywiście liczba kompatybilnych urządzeń jest dużo większa. 

  Archos Hello - tańsza alternatywa 

  Google Home Hub kosztuje 1249 złotych, co może zniechęcać zainteresowanych do zakupu. Ciekawą alternatywą jest Archos Hello z 7-calowym wyświetlaczem HD. Ważnym elementem tego modelu jest integracja z Asystentem Google. Dzięki temu obsługuje on komendy głosowe zgodne z systemem inteligentnego domu. System Android oferuje dostęp do aplikacji, natomiast duży głośnik umożliwia odtwarzanie dźwięku w dobrej jakości.

  Przewagą Archos Hello nad Google Home Hub jest wbudowany akumulator pozwalający na kilka godzin pracy bez ładowarki. Cena 749 złotych jest porównywalna do średniej klasy tabletów dostępnych na rynku. Jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy, to ten model również sprawdzi się w twoim inteligentnym domu. 

  Czy warto zainwestować w inteligentny wyświetlacz? 

  Wyświetlacze współpracujące z inteligentnymi urządzeniami są bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą mieć pod ręką centrum do zarządzania nimi. Integracja z Asystentem Google to bardzo pomocne rozwiązanie. Wirtualny pomocnik jest dostępny w języku polskim, jednak tylko na smartfonach. To jednak daje nadzieję, że wkrótce również inteligentne wyświetlacze otrzymają odpowiednią aktualizację. Zarówno Google Home Hub, jak i Archos Hello to interesujące alternatywy dla głośników oferujących zdecydowanie mniej funkcji. 


  Przeczytaj, że wiedzieć wszystko na temat inteligentnego domu

  Producenci stają na głowie, starając się ułatwić nam życie. Nowych urządzeń dla smart home będzie przybywać, dlatego warto śledzić informacje na ten temat. Poniżej znajdziesz kilka naszych najciekawszych artykułów związanych z inteligentnym domem. Dowiedz się więcej: