Data publikacji:

Jak rozkręcić imprezę? Gry alkoholowe

Właśnie przygotowujesz imprezę i chciałbyś ją nieco uatrakcyjnić? Zastanawiasz się, jakie zabawy będą odpowiednie, aby wprowadzić twoich gości w wyjątkowo dobry nastrój? W takim razie warto pomyśleć o kilku grach alkoholowych. Choć brzmi to dosyć banalnie, tak naprawdę dobre gry imprezowe potrafią rozruszać każde, nawet najbardziej nieśmiałe towarzystwo i rozkręcić naprawdę dobrą zabawę! 
Rosyjska ruletka, Alkochińczyk czy Stupromilowy las to tylko kilka z wielu dostępnych i ciekawych pomysłów, jakie mógłbyś wykorzystać, przygotowując się do domówki. Sprawdź więc nasze propozycje i zorganizuj fantastyczną imprezę, która na długo pozostanie w pamięci twojej i twoich gości.

Gry alkoholowe — co to takiego?

Pytanie to wydaje się zbędne — w końcu wszyscy doskonale wiedzą, że w grach alkoholowych chodzi przede wszystkim o picie alkoholu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że dostępny na rynku asortyment gier imprezowych jest naprawdę bogaty. Tego rodzaju gry dostępne są nie tylko w formie planszówek (jako przykład można tu podać chociażby Alkochińczyka), lecz także kości, kart albo  po prostu kawałka papieru lub wyobraźni — możliwości są nieograniczone!

Gry imprezowe najczęściej pojawiają się nie tylko na domówkach i innych tego typu imprezach, lecz także są domeną wesel — wówczas często przybierają formę wyścigów, które mogą być naprawdę zabawne i widowiskowe.

Rosyjska ruletka — zasady gry

Propozycja ta na pewno spodoba się wszystkim miłośnikom hazardu. Chyba każdy słyszał kiedyś o rosyjskiej ruletce — teraz można w nią zagrać również w wersji nieco bardziej imprezowej. Będziesz do tego potrzebował specjalnej planszy, którą możesz łatwo kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Z wyglądu bardzo przypomina ona grę dobrze znaną z kasyna, z tą jednak różnicą, że zamiast liczb znajduje się na niej 16 kolorowych kieliszków, które wypełnia się alkoholem (jego rodzaje oraz ilości alkoholu w poszczególnych kubkach mogą się różnić — im bardziej różnorodnie, tym ciekawiej!). Jeśli po obróceniu planszą kulka wskaże na dany kieliszek, uczestnik, którego kolejka akurat wypadła, musi wypić znajdujący się w nim alkohol.

Rosyjska ruletka w wersji imprezowej różni się od zwykłej także tym, że tutaj nikt nie przegrywa ani nie wygrywa — każdy po prostu dobrze się bawi! Ta gra potrafi rozkręcić każdą imprezę, a jej zasady są banalnie proste. Rosyjska ruletka może być też doskonałym i ciekawym prezentem na osiemnastkę, imieniny, urodziny lub inną tego typu okazję.

Alkochińczyk — zasady gry

To zdecydowanie jedna z najbardziej popularnych gier imprezowych, która sprawdziła się już na niejednym spotkaniu towarzyskim. Do Alkochińczyka potrzeba specjalnej planszy oraz minimum dwóch, a maksimum ośmiu osób — będzie to więc rozrywka idealna na domówki i małe imprezy. Wszyscy uczestnicy mają pionek oraz kieliszek i rzucają po kolei kostką. Po każdym rzucie dany gracz przesuwa się na planszy o określoną liczbę pól.

Na polach rozmieszczone są różnego rodzaju zadania, związane oczywiście z piciem alkoholu. Można wśród nich znaleźć polecenia typu: „pije osoba po twojej prawej stronie”, „piją tylko dziewczyny”, „piją wszyscy oprócz ciebie”, „wybierasz pijącego”. Wygrywa ten, kto pierwszy przejdzie całą planszę i dotrze do mety. Uwaga — gra może trochę potrwać, więc radzimy rozsądnie dawkować alkohol, zwłaszcza jeśli należy on do tych mocniejszych.

Stupromilowy las — zasady gdy

Można powiedzieć, że jest to nieco bardziej rozbudowana wersja Alkochińczyka. Do Stupromilowego lasu także potrzebna będzie specjalna plansza, którą można łatwo dostać w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Ta gra jest naprawdę wciągająca! Na pewno spodoba się wszystkim twoim gościom. Przeznaczona jest dla maksymalnie pięciu osób — będzie więc doskonałą propozycją na małą imprezę czy spotkanie ze znajomymi, niezależnie od tego, czy odbywa się ono w domu, czy też w barze lub pubie. Jest wyjątkowo zabawna, ponieważ łączy spożywanie alkoholu z naprawdę dużą dawką humoru i ciekawymi zadaniami.

Akcja gry rozgrywa się w magicznym lesie. Każdy z graczy może wcielić się w jedną z 12 niezwykłych postaci, z których każda pełni przypisane sobie funkcje i ma określone przywileje. Oczywiście, jak przystało na prawdziwe gry alkoholowe, na planszy są rozmieszczone liczne pola zawierające polecenia wypicia kieliszka. Są na niej jednak także różne zabawne zadania, które rozweselą każdą, nawet najbardziej sztywną osobę.

Zadaniem graczy jest przejście całej planszy, co jednak wcale nie jest takie łatwe, gdyż czekają na nich różnego rodzaju przeszkody. Obok Stupromilowego lasu po prostu nie można przejść obojętnie — to fantastyczna gra, która rozrusza każdą imprezę i przyniesie naprawdę dużą dawkę dobrego humoru.

Nietypowe gry alkoholowe

A może chciałbyś zupełnie zaskoczyć swoich gości lub po prostu nie macie już ochoty grać w planszówki? W takim razie musisz przygotować coś naprawdę specjalnego! Zamiast grać w butelkę, która jest raczej domeną imprez z czasów szkoły średniej, możecie wypróbować zupełnie nowe interesujące gry i zabawy. Ciekawą propozycją może być Beer Pong.

Polega on na tym, że na dwóch końcach stołu ustawia się po sześć kubków wypełnionych do połowy piwem. Uczestnicy dzielą się na dwie drużyny, a ich celem jest trafienie odbitą piłeczką do kubka przeciwnika. Jeśli się uda, jeden z rywali musi opróżnić dany kubek. Gra kończy się, gdy jednej z drużyn skończy się piwo. Zabawa ta stała się na tyle popularna, że są nawet organizowane specjalne zawody w Beer Pongu! Warto więc wypróbować ją i przekonać się, czy sprawdzi się ona także podczas domówki.

Inną, równie ciekawą, choć nieco trudniejszą propozycją jest gra Fizz Buzz. Jej uczestnicy siedzą w kółku i kolejno na głos odliczają zaczynając od zera, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Za każdym razem, gdy pojawi się cyfra 5 lub jej wielokrotność, dany uczestnik musi powiedzieć „fizz”. Podobnie jest z cyfrą 7, z tą różnicą, że wówczas należy powiedzieć „buzz”. Dotyczy to także sytuacji, gdy dana cyfra występuje w innej liczbie, na przykład w 27 lub 51. Jeśli oba warunki zostaną spełnione jednocześnie, na przykład w liczbie 35, wówczas trzeba powiedzieć „fizz buzz”. Kto się zagapi i nie wypowie hasła w odpowiednim momencie, pije! Gra jest naprawdę interesująca, choć nie najłatwiejsza, gdyż wymaga dużego skupienia uwagi.

A może erotyczne gry imprezowe?

Nierzadko gry alkoholowe łączy się także z różnego rodzaju grami erotycznymi. Te drugie często są zaś domeną wieczorów panieńskich oraz kawalerskich. A może to właśnie erotyczne planszówki będą doskonałymi prezentami dla przyszłej panny młodej lub pana młodego? A jeśli wraz ze znajomymi macie ochotę na nieco bardziej pikantną zabawę, możecie wypróbować je także na domówce.

Które gry imprezowe wydają ci się najciekawsze? Bez której nie wyobrażasz sobie następnej imprezy — Rosyjskiej ruletki czy Stupromilowego lasu? A może masz ochotę wypróbować nieco mniej standardowe zabawy? Wybór należy do ciebie!

Tekst: Redakcja Magazynu Ceneo