Data publikacji:

Jaki plecak szkolny wybrać – plecak szkolny dla chłopca i dziewczynki

Plecak szkolny to obowiązkowe wyposażenia każdego ucznia. Zarówno dla dziecka, jak i rodzica produkt ten powinien być przedmiotem szczególnej troski. Dobrze dobrany i zdrowy plecak szkolny dba o prawidłową postawę twojej pociechy na każdym etapie rozwoju. Zobacz, jaki plecak szkolny wybrać. Mamy dla ciebie modne propozycje plecaków szkolnych dla chłopca i dziewczynki.

Jaki plecak szkolny wybrać?

Praktyczność użytkowania i prozdrowotne właściwości są ostatnią rzeczą, o jakiej myślą uczniowie, gdy przeglądają plecaki szkolne. Dzieci zwracają uwagę przede wszystkim na wygląd przyborów szkolnych. Tymczasem niewłaściwie dobrany plecak szkolny – za ciężki lub zbyt duży – może powodować wadę postawy. Dlatego jako rodzic powinieneś sprawdzić, czy wymarzony plecak twojego dziecka będzie dobrym rozwiązaniem. Jaki powinien być plecak szkolny? Przede wszystkim zdrowy i praktyczny. Zobacz, jaki plecak szkolny kupić dla chłopca i dziewczynki w klasach 1-3, dla starszaka i dla ucznia szkoły średniej.

Zdrowy plecak szkolny dla chłopca i dziewczynki w klasach 1-3

Plecak szkolny dla ucznia powinien być przede wszystkim lekki. Zakłada się, że wraz z wypełnieniem nie powinien ważyć więcej niż 10% wagi dziecka. Wielkość plecaka do szkoły powinna być dopasowana do wzrostu dziecka. Bardzo ważne jest, aby tył plecaka był usztywniany i dopasowywał się do budowy ciała. Szerokie szelki z miękkim wypełnieniem nie powinny wrzynać się w ramiona malucha. Dobry plecak szkolny powinien być z wodoodpornego materiału.

Warto zastanowić się także nad wyborem plecaka na kółkach. Dobrym rozwiązaniem będzie również tornister dla pierwszoklasisty. Tornister szkolny dzięki licznym przegródkom pomieści w sobie wszystkie niezbędne przybory szkolne, a rozbudowany sztywny profil będzie dobrze dopasowywał się do pleców dziecka, nie przemieszczając się.

Nie mniej istotny jest wygląd plecaka szkolnego. Jako plecak szkolny dla dziewczynki czy chłopca sprawdzą się modele z postaciami z takich bajek jak Frozen, Star Wars, My Little Pony czy Spiderman. Plecaki szkolne dla dziewczynek często ozdabiane są zwierzętami, na przykład motylkami czy lamami. Taki bajecznie kolorowy plecak możesz też podarować jako prezent dla siedmiolatka.

Ważne jest także to, jak dziecko nosi plecak. Czy plecak szkolny nie jest za nisko, czy nie obciera skóry? Pamiętaj, że już u dzieci w wieku wczesnoszkolnym warto wyrabiać nawyki prawidłowej postawy, które będą stosować w swoim dorosłym życiu. Zakup plecaka szkolnego w internecie jest szybki i wygodny. Pooglądaj plecaki szkolne dla dziewczynek i chłopców wspólnie ze swoją pociechą. Jest to produkt, z którym nie będzie się rozstawać przez cały rok szkolny. Plecak do szkoły musi się dziecku po prostu podobać.

Jaki plecak szkolny dla starszaka?

Wraz ze wzrostem dziecka musisz się przygotować na to, że będzie miało ostateczne zdanie na temat tego, jaki szkolny plecak będzie nosić codziennie na ramionach. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że intensywny wzrost młodego człowieka w starszych klasach szkoły podstawowej jest też czasem, w którym powstaje najwięcej wad kręgosłupa. Dlatego bardzo ważny jest wybór nie tylko modnego, ale również wygodnego, a tym samym zdrowego plecaka szkolnego. Zadbaj o to, by ciężar na ramionach był dopasowany do wielkości i wzrostu ucznia. Tył plecaka szkolnego powinien być usztywniany, dopasowany do sylwetki oraz wykonany z oddychającego materiału, który zapewni komfort w noszeniu plecaka podczas cieplejszych dni.

Plecaki dla starszych uczniów szkoły podstawowej to produkty do zadań specjalnych. Muszą być wytrzymałe i pojemne, posiadać komorę na drugie śniadanie i usztywnioną, miękką komorę na laptopa bądź tablet dla dziecka. Plecaki szkolne dla chłopców i dziewczynek starszych klas podstawówki również zachwycają wyglądem. To czas, kiedy młodzi ludzie zaczynają odkrywać swoje pasje. Plecak szkolny można więc dodatkowo ozdobić naszywkami, buttonami czy breloczkami. Rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę, żeby obowiązująca moda odzwierciedlała się w wyglądzie plecaka, a nie w sposobie jego noszenia. Umieszczanie go zbyt luźno, poniżej linii pleców czy na jednym ramieniu to bardzo niebezpieczne przyzwyczajenia dla zdrowia młodych ludzi.

Plecak szkolny młodzieżowy – klasa i wygoda

Plecaki szkolne młodzieżowe dla ucznia szkoły średniej to prawdziwe wyzwanie. Dzieci w tym wieku mają się już najczęściej za dorosłych, ale nadal są bardzo mocno podatni na opinie rówieśników. Czynnikami, które mają największy wpływ na to, co noszą na swoich barkach, to w dużej mierze moda. Pamiętaj, że dobry modny plecak będzie jednocześnie zdrowy.

Jaki plecak szkolny wybrać dla ucznia szkoły średniej? Dobrej jakości plecaki szkolne młodzieżowe w gustownych wzorach i kolorach, wykonane z dobrej jakości materiałów każdy dorastający nastolatek będzie nosić z przyjemnością. Plecak młodzieżowy może być bardzo elegancki w formie i pasować do stylu właściciela. Młodzieżowe plecaki szkolne muszą być multifunkcjonalne i w swoim wnętrzu skrywać wszystkie potrzebne przedmioty. Warto jednak zwrócić uwagę na parę parametrów technicznych, które powinien spełniać plecak. Lekki plecak szkolny to podstawa. Dodatkową zaletą będzie kieszeń na laptopa czy smartfon, chroniąca zawartość. Dobry plecak szkolny jest wykonany z wodoodpornego materiału, który ochroni wnętrze plecaka przed zmienną aurą pogodową.

Popularnością wśród młodzieży cieszą się również worki na plecy. Ich główną zaletą jest niewielka waga. Lekkie plecaki szkolne w formie worków na plecy doskonale sprawdzą się podczas dni, gdy zaplanowane jest mniej lekcji.

Jaki plecak szkolny będzie najlepszy?

Przy wyborze odpowiedniego plecaka należy pamiętać o tym, że musi być dopasowany do ucznia pod względem stylu i formy. Zawsze taki zakup musi być omówiony z jego przyszłym użytkownikiem. Plecak to nie tylko przedmiot do przechowywania rzeczy. To coś, co młody człowiek nosi ze sobą prawie codziennie. Musi się z nim dobrze czuć, a plecak powinien być maksymalnie dopasowany do jego potrzeb, wymagań i upodobań. Przy wyborze koniecznie trzeba wziąć pod uwagę kwestie zdrowia młodego człowieka. Kompromis pomiędzy stylem a funkcjonalnością jest priorytetem. Rynek obecnie oferuje ogromny wybór plecaków dla różnych grup wiekowych, każdy może wybrać coś dla siebie.

Autor: Redakcja Magazynu Ceneo