Plecaki do szkoły – niezastąpiona rzecz każdego ucznia

Plecak jest sprawą priorytetową na każdym etapie rozwoju szkolnego młodego człowieka. Zarówno dla ucznia, jak i dla rodzica produkt ten powinien być przedmiotem szczególnej troski. Rodzice powinni zdawać sobie sprawę, jak ważne jest by plecak dbał o zdrową postawę ich pociechy na każdym etapie rozwoju. Wiadomo, że praktyczność użytkowania i prozdrowotne właściwości są ostatnią rzeczą o jakiej myślą uczniowie, jednak warto im od najmłodszych lat zaszczepiać troskę o zdrowy kręgosłup. Dobry plecak to kompromis pomiędzy dobrym wyglądem a praktycznością. Nie dajmy się jednak zwariować – plecak to w końcu nie wybór na lata.

Plecaki szkolne w klasach 1-3 szkoły podstawowej – zdrowie przede wszystkim

Plecak szkolny dla dziecka powinien być przede wszystkim lekki. Zakłada się, że wraz z wypełnieniem nie powinien ważyć więcej niż 10% wagi użytkownika. Wielkością powinien być dopasowany do wzrostu dziecka. Tył plecaka musi być usztywniany i dopasowywać się do anatomicznej budowy ciała. Szerokie szelki z miękkim wypełnieniem nie powinny wrzynać się w ramiona malucha. Istnieje dużo sporów na temat plecaków na kółkach. Część rodziców bardzo ceni sobie to rozwiązanie, cześć narzeka, że ciągnięcie za sobą plecaka wykrzywia kręgosłup dziecka i prowadzi do wad postawy. Wybór należy do rodziców. Kompromisem może być plecak ze zdejmowanym stelażem, po jego demontażu zamienia się w tradycyjny produkt. Dla uczniów najmłodszych klas dobrym rozwiązaniem będzie tornister, Który za sprawą mnóstwa przegródek, pomieści w sobie wszystkie skarby malucha, a rozbudowany sztywny profil będzie dobrze dopasowywał się do pleców dziecka, nie przemieszczając się. Plecak szkolny powinien być z dobrego, wodoodpornego materiału. Praktyczność jednak to nie wszystko. Plecak dla dziecka w wieku szkolnym powinien też być spersonalizowany, na przykład mogą do zdobić motywy ulubionych bajek jak Frozen, Star Wars, Minionki i inne. Warto zwracać uwagę na to jak nasze dziecko nosi plecak. Czy nie jest on za nisko, czy nie obciera skóry? Pamiętajmy, że właśnie u dzieci w wieku wczesnoszkolnym warto już wyrabiać nawyki prawidłowej postawy, które będą stosować w swoim dorosłym życiu. Zakup plecaka w internecie jest szybkie i wygodne. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie się na zakup plecaka do szkoły razem z dzieckiem. Jest to produkt, z którym nie będzie się ono rozstawać przez cały rok szkolny, nie tylko musi mu się podobać, ale też od razu musi ocenić czy jest wygodny, dobrze dopasowany do sylwetki.

Plecak do szkoły dla starszaka – początki indywidualizmu

Wraz ze wzrostem naszego dziecka, musimy przygotować się na to, że to ono będzie miało ostateczne zdanie na temat jaki szkolny plecak będzie nosić codziennie na ramionach. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że intensywny wzrost młodego człowieka w starszych klasach szkoły podstawowej jest też czasem, w którym powstaje najwięcej wad kręgosłupa. Dlatego warto zadbać o to by ciężar na ramionach był dopasowany do wielkości i wzrostu młodego człowieka i rozkładał się na nich równomiernie. Tył produktu powinien być usztywniany, dopasowany do sylwetki oraz wykonany z oddychającego materiału, po to by dojrzewający młody człowiek nie odczuwał dyskomfortu z powodu plam potu na plecach. Plecaki do szkoły dla starszych uczniów szkoły podstawowej to produkty do zadań specjalnych. Muszą być trwałe, wytrzymałe, mieścić wszystkie skarby młodego człowieka, posiadać komorę na drugie śniadanie i usztywnioną, miękką komorę na laptopa bądź tablet, które w dzisiejszych czasach są niekiedy niezbędnym szkolnym gadżetem. Chłopcy z pewnością zwrócą uwagę na ciemne kolory, zaś dziewczęta na ciekawe rozwiązania z florystycznym motywem. To czas, kiedy młodzi ludzie zaczynają odkrywać swoje pasje, więc zapewne plecak będzie dekorowany naszywkami, buttonami czy breloczkami. Rodzice powinni zwrócić szczególna uwagę, żeby obowiązująca moda odzwierciedlała się w wyglądzie plecaka, a nie w sposobie jego noszenia. Umieszczanie go zbyt luźno, poniżej linii pleców, na jednym ramieniu, czy w jednym ręku to bardzo niebezpieczne przyzwyczajenia dla zdrowia młodych ludzi. Plecaki szkolne dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej to kompromis pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Niekiedy rodzic musi przymknąć oko na niechlujny, czy dość mocno nonszalancki wygląd plecaka.

Plecak młodzieżowy – klasa i wygoda

Plecaki szkolne młodzieżowe dla ucznia szkoły ponadpodstawowej i liceum to prawdziwe wyzwanie. Uczniowie w tym wieku mają się już najczęściej za dorosłych, ale nadal są bardzo mocno podatni na opinie rówieśników. Czynnikami, które mają największy wpływ na to, co noszą na swoich barkach to w przypadku dziewczyn moda, a w przypadku chłopców wygoda. Dziewczęta zamiast plecaków najczęściej wybierają damskie, pojemne torebki, które czynią istne spustoszenie dla ich postawy, szczególnie, że są one najczęściej przeładowane. O ile przekonanie chłopców do plecaka, który będzie dopasowany do ich sylwetki nie będzie trudne. To dziewcząt owszem. Na szczęście rynek wychodzi na przeciw temu problemowi. Oferuje dobrej jakości plecaki szkolne młodzieżowe w gustownych wzorach i kolorach, wykonane z dobrej jakości materiałów, które każda młoda dama będzie nosić z przyjemnością. Plecak młodzieżowy może być bardzo elegancki w formie i pasować do stylu właścicielki. Chłopcy na pewno wybiorą coś z bogatego wachlarza plecaków turystycznych, sportowych bądź casualowych. Męskie plecaki muszą być multifunkcjonalne i w swoim wnętrzu skrywać wszystkie potrzebne przedmioty. Warto jednak zwrócić uwagę na parę parametrów technicznych, które powinien spełniać plecak. Lekka waga to podstawa. Dodatkową zaletą będzie kieszeń na laptopa, smartfon, chroniąca zawartość oraz wykonanie z dobrego, wodoodpornego materiału, który ochroni wnętrze plecaka przed zmienną aurą pogodową.

Plecak do zadań specjalnych

Przy wyborze odpowiedniego plecaka należy pamiętać o tym, że musi on być dopasowany do ucznia pod względem stylu i formy. Zawsze taki zakup musi być omówiony z jego przyszłym użytkownikiem. Warto także pomyśleć o tym, żeby plecak przymierzyć przed zakupem. Musi on perfekcyjnie dopasowywać się do ciała. Plecak to nie tylko przedmiot do przechowywania rzeczy. To coś, co młody człowiek nosi ze sobą prawie codziennie. Musi się z nim dobrze czuć, a plecak powinien być maksymalnie dopasowany do jego potrzeb, wymagań i upodobań. Przy wyborze koniecznie trzeba wziąć pod uwagę kwestie zdrowia młodego człowieka. Kompromis pomiędzy stylem a funkcjonalnością jest priorytetem. Rynek obecnie oferuje ogromny wybór plecaków dla różnych grup wiekowych, każdy może wybrać coś dla siebie. Młodsze dzieci na pewno dobiorą coś z kolorowych tornistrów, trochę starsze ze sportowych, stylowych plecaków a najstarsi nawet z oferty turystycznej. Jeśli chodzi o plecaki turystyczne – warto zwrócić na nie uwagę – doskonale nadadzą się do szkoły dla starszych uczniów ze względu na ich funkcjonalny charakter, pojemność i trwałość.