Data publikacji:

Back to school 2024. Jak przygotować się na powrót do szkoły? Podpowiadamy

Choć wakacje jeszcze trwają wielu rodziców myśli już o rozpoczynającym się niedługo roku szkolnym. To całkowicie zrozumiałe. Po wielu miesiącach nauki zdalnej powrót do szkoły wywołuje jeszcze większe emocje niż zawsze. Czas więc rozpocząć akcję “Back to school 2024”. Kluczowe znaczenie ma zakup odpowiedniego wyposażenia oraz akcesoriów - dzięki nim dziecko będzie dobrze przygotowane do zajęć - niezależnie od tego w jaki sposób będą się one odbywać. Jak jednak skompletować idealny zestaw na powrót do szkoły? Podpowiadamy.
back to school

Szkolna wyprawka dopasowana do wieku

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę z tego, że od wieku ucznia zależy to, czego będzie potrzebować na powrót do szkoły. Warto więc usiąść z dzieckiem i wspólnie zastanowić się czego potrzebuje - jak grube powinny być zeszyty, jakich przyborów plastycznych może potrzebować, czy niezbędne są mu akcesoria, jeśli tak to jakie.

Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie stanu wyprawki szkolnej z zeszłego roku. Nauka zdalna sprawiła, że w wielu domach znajdują się zeszyty i przybory, które nie były jeszcze używane. Wspólne zaplanowanie zakupów pozwala zaoszczędzić nie tylko czas ale również pieniądze.

Back to school: gdzie kupować szkolną wyprawkę?

To pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców. Nie da się bowiem ukryć, że bieganie po wielu różnych sklepach w poszukiwaniu idealnego plecaka, obuwia na WF czy zeszytów, których okładki spodobają się dziecku bywa czasochłonne. Na szczęście, w dzisiejszych czasach możemy skorzystać z możliwości, które daje nam Internet. Zakupy online są często nie tylko szybsze i niewymagające wysiłku, ale również znacznie tańsze.

Wiele sklepów oferuje bowiem atrakcyjne promocje na artykuły szkolne lub oferuje możliwość zakupu ich w zestawach co obniża cenę nawet o kilkanaście lub kilkadziesiąt procent. Warto więc skorzystać z takiej możliwości. Jak to zrobić? To bardzo proste - większość internetowych sklepów reklamuje swoją ofertę hasłem Back To School. Wpisując je w okno wyszukiwarki sklepowej bez trudu znajdziesz ciekawe propozycje. Dobrym pomysłem jest również odwiedzanie stron, na których znajdziesz propozycje wielu sklepów internetowych wraz z cenami, jak Ceneo.pl.

Jak znaleźć dobry plecak? Back to school

Wszystko wskazuje na to, że przynajmniej hybrydowo, a być może całkowicie uczniowie wrócą do szkolnych ławek. Oznacza to, że powróci problem ciężkich tornistrów oraz ich codziennego noszenia przez dzieci. Dlatego też zakup plecaka, który ułatwi dziecku noszenie książek i nie będzie negatywnie wpływał na jego postawę ma kluczowe znaczenie. Przypomnijmy więc, czym powinien cechować się dobry plecak.

Przede wszystkim powinien mieć:

  • szerokie i miękkie szelki,
  • usztywnioną podstawę oraz tył,
  • profilowanie tyłu, ergonomiczny kształt, który sprawia, że kręgosłup dziecka będzie w odpowiedniej pozycji.
Warto również zwrócić uwagę na obecność elementów odblaskowych, które zwiększają bezpieczeństwo dziecka. Plecaki młodzieżowe powinny również posiadać kilka kieszeni i przegródek, które pomogą uczniowi zapanować nad chaosem w szkolnych przedmiotach. Warto stawiać na plecaki szkolne znanych i cenionych producentów, których wyroby zazwyczaj wykonywane są z wyższej jakości materiałów odpornych na zabrudzenia, uszkodzenia mechaniczne czy przetarcia.

Czym sugerować się podczas wyboru przyborów szkolnych?

Przybory szkolne wydają się być niedrogie. Cena większości z nich nie przekracza przecież kilkunastu złotych. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że dziecko potrzebuje długopisów, pisaków, kredek, zakreślaczy, gumek, linijek oraz jeszcze wielu innych niezbędnych uczniowskich akcesoriów może okazać się, że całość stanowi poważny wydatek.

Jak tego uniknąć? To bardzo proste. Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest kupowanie gotowych zestawów przyborów szkolnych, w których znajdzie się wszystko czego potrzebuje uczeń. Opłaca się to szczególnie w przypadku uczniów młodszych klas, którzy jak wiemy, potrzebują wiele różnych artykułów plastycznych.

Przykładem takiego rozwiązania może być wyprawka szkolna Bambino. Znajdziemy w niej zeszyty, teczki, ołówki, kredki, pędzelki, klej, nożyczki oraz wiele innych przydatnych przyborów. To prosty sposób na ujednolicenie wyprawki ucznia a przy tym spore oszczędności.

Strój na WF to podstawa

Przez cały czas nauki zdalnej większość uczniów była nieco na bakier z aktywnością fizyczną co mogło poważnie odbić się na ich stanie zdrowia.

Zmotywowanie ucznia do tego, by od września chętnie i pilnie uczestniczył w zajęciach WF ma więc ogromne znaczenie. Jak tego dokonać? Przede wszystkim warto zadbać o odpowiedni strój, który będzie nie tylko wygodny czy zgodny ze szkolnym regulaminem, ale również modny. Na szczęście, w ofertach sklepów możemy znaleźć obecnie produkty znanych czołowych marek takich jak 4F, Adidas czy Nike, które są skierowane do najmłodszych.

Co ważne, ich cena wcale nie jest wygórowana. Modną, sportową koszulkę, która zapewni uczniowi maksymalny komfort kupimy już od 32 złotych. Przykładem może być juniorska koszulka Reebok, która przypadnie do gustu niejednemu chłopcu. Słowem, kompletując strój na WF stawiajmy na jakość - ubrania sportowe nie tylko wyglądają modnie, ale również nie krępują ruchów oraz pozwalają skórze oddychać. Dzieci, które czują się komfortowo ćwiczą znacznie chętniej. Warto więc o to zadbać.

Podsumowując, choć do rozpoczęcia roku szkolnego zostało jeszcze trochę czasu warto działać już teraz. Dzięki temu spokojnie i bez stresu przygotujesz dziecko na powrót do szkoły a jednocześnie nie nadwyrężysz domowego budżetu.

Autor: Kamila Łada