Data modyfikacji:

Pomysły na walentynkowy upominek

Nieuchronnie zbliża się międzynarodowy Dzień Zakochanych, zwany Walentynkami. Jeśli zastanawiasz się kiedy są walentynki, podpowiadamy - ten dzień przypada co roku 14 lutego. Nazwa święta wywodzi się od imienia świętego Walentego, którego liturgię obchodzimy tego dnia w kościele katolickim. Niekiedy powstanie obchodów święta zakochanych datuje się na okres starożytnego Rzymu i łączy się z postacią mitologicznego Erosa. W Europie środkowo-zachodniej tradycja obchodów tego dnia rozpoczyna się od czasów średniowiecza. Północna i wschodnia część kontynentu dołączyła do tych obrzędów dużo później. W Polsce tradycja walentynkowa trwa od lat 90. XX wieku. Zgodnie z przyjętym zwyczajem w ten dzień zakochani obdarowują się prezentami i upominkami.
Walentynki tuż tuż, dlatego dobrze już teraz wybrać prezent na walentynki. Warto z wyprzedzeniem zadbać o prezent na walentynki dla męża, żony, chłopaka czy dziewczyny i dać sobie czas do namysłu nad odpowiednim upominkiem. Jeśli nie masz pomysłu co kupić drugiej osobie, skorzystaj z naszych podpowiedzi lub zajrzyj na naszą ofertę popularnych pomysłów na walentynki 2019, którą przygotowaliśmy dla Ciebie specjalnie na ten dzień.

Prezent na walentynki dla niego

Prezent na walentynki dla chłopaka może być sporym wyzwaniem. Zwłaszcza na początku znajomości, kiedy nie znamy się, aż tak dobrze by wiedzieć o swoich marzeniach i potrzebach. Nawet w przypadku związków z długim stażem stanowi to problem, kiedy wydaje się nam, że wszystko już kiedyś było. Wówczas pojawia się pytanie co kupić chłopakowi na walentynki? Jeżeli nie znamy szczególnie sprecyzowanych oczekiwań i zainteresowań warto wybrać prezent możliwie uniwersalny, a z drugiej strony skrojone pod męskie gusta. Warto zainspirować się listą męskich prezentów, które dla wasz przygotowaliśmy.

Dobrym wyborem zawsze będą perfumy, zwłaszcza te znanych i sprawdzonych marek. Każdy mężczyzna lubi otaczać się atrakcyjnym zapachem. Jeżeli nie znasz marki perfum, których używa Twój chłopak nie martw się - wybierz te, które najbardziej Tobie się podobają i Twoim zdaniem pasują do jego charakteru.

Większość mężczyzn to gadżeciarze i fani szeroko rozumianej elektroniki. Na pewno zadowoli ich prezent z tej kategorii, choćby w postaci stylowego smartwatcha, czyli zegarka z funkcjami smartfonu, takimi jak możliwość odbierania połączeń, lub krokomierz.

Jeżeli szukasz czegoś naprawdę oryginalnego i szalonego, pomyśl o... wypożyczeniu dla niego luksusowego samochodu! Przejażdżkę takim samochodem oferują niektóre tory kartingowe. Będzie to na pewno niesamowita gratka i frajda, zwłaszcza dla fanów motoryzacji.

Prezent na walentynki dla niej

Wybór prezentu dla kobiety, od zawsze przyprawia mężczyzn o ból głowy. Nic dziwnego, bowiem Panie często oczekują prezentu subtelnego, ale jednocześnie praktycznego i niebanalnego. Warto jednak w ten dzień zdecydowanie odrzucić wszelkie gadżety kojarzące się ze stereotypowymi rolami kobiety, czyli sprzęty do sprzątania, czy gotowania.

Sprawdzone prezenty na walentynki to zawsze książka lub płyta ulubionego autora i wykonawcy. Może jest utwór lub wykonawca, który was połączył i jest szczególnie bliski wam obojgu? Albo wyczekiwana bestsellerowa książka, której Twoja dziewczyna nie może się doczekać?

Szukając prezentu na walentynki dla dziewczyny warto wybrać coś, co będzie kojarzyło jej się ze wspólnymi chwilami z Tobą. Ciekawym rozwiązaniem są ramki lub albumy na zdjęcia - które warto zapełnić wspólnymi fotografiami. To dobry czas na przygotowanie kroniki waszego związku i udokumentować całą jego historię w jednym miejscu.

Jeżeli chcesz podarować jej coś wyjątkowego warto pomyśleć o chwili relaksu. Można to zorganizować wykupując masaż relaksacyjny, na który wybierze się sama, albo wspólnie razem z Tobą.

Popularnością wśród pań cieszy się także biżuteria. Możesz postawić na kolczyki na walentynki czy bransoletki na walentynki. Dobrym pomysłem będzie także naszyjnik na walentynki z waszym zdjęciem.

Jeżeli nadal nie wiesz na co się zdecydować wybierz coś z listy sprawdzonych prezentów na walentynki dla dziewczyny.

W walentynki kartki walentynkowe to równie ważny element prezentu. Warto dołączyć do naszego upominku, kartę z życzeniami prosto z serca. Takie rzeczy stanowią po latach wspaniałą pamiątkę i przywołują miłe wspomnienia.
Tekst: Redakcja Magazynu Ceneo