Data modyfikacji:

Jakie krzesło do biurka dla dziecka? Wybieramy wygodne krzesło do biurka

Czy tego chcemy, czy nie, dzieci coraz więcej czasu spędzają przy biurkach. Aby zwiększyć komfort pociechy oraz zminimalizować ryzyko powstania wad postawy, warto zadbać, by siedziała ona na odpowiednim fotelu. Jakie krzesło do biurka dla dziecka będzie ergonomiczne? Wybieramy wygodne krzesło do biurka dla dziecka.

krzesło do biurka dla dziecka

Zdrowe, czyli jakie krzesło do biurka dla dziecka?

Rodzice często zastanawiają się, jak kupić zdrowe krzesło do biurka dla dziecka, przy czym jest to oczywiście skrót myślowy – chodzi o krzesło ergonomiczne, które będzie idealnie dopasowane do dziecięcego ciała. Jeśli zależy ci na tym takim produkcie, pamiętaj, aby zwracać uwagę na następujące elementy.

Możliwość regulacji wysokości siedziska

To jeden z najważniejszych parametrów wygodnego krzesła do biurka dla dziecka. Umożliwia przyjęcie pozycji, w której stopy w całości oparte są na podłodze, a uda tworzą z nią kąt prosty. Jednocześnie regulacja pozwala na długie użytkowanie krzesła.

Możliwość regulacji oparcia i głębokości siedziska

Jakie krzesło do biurka dla dziecka wybrać? Nowoczesne krzesło do biurka powinno mieć możliwość regulacji nie tylko wysokości siedziska, ale także jego głębokości. Ważna jest też regulacja samego oparcia. Dzięki tym cechom mebel można będzie idealnie dopasować do sylwetki dziecka, co przełoży się wygodę użytkowania, wysoki komfort oraz mniejsze ryzyko powstania wad postawy.

Możliwość regulacji podłokietników

Szukając zdrowego i wygodnego krzesła do biurka dla dziecka, warto wracać uwagę na produkty z regulowanymi podłokietnikami. Niezmiernie ważne jest, aby między ramieniem a przedramieniem powstał kąt wynoszący 90 stopni – taką precyzję możemy uzyskać właśnie dzięki regulacji.

Jak wybrać wygodne krzesło do biurka dla dziecka?

Oczywiście poza ergonomią ważna jest również wygoda. Jeśli wybierzemy krzesło, na którym siedzi się nieprzyjemnie, dziecko będzie notorycznie zmieniać pozycję, a nawet trudno będzie mu wytrwać do końca odrabiania lekcji. Na co zatem zwracać uwagę?

Zagłówek

Oczywiście regulowany, co zapewni rodzicom możliwość dopasowywania go do rosnącego dziecka. Dzięki zagłówkowi będzie mogło ono w każdej chwili oprzeć głowę, co sprzyja rozluźnieniu mięśni szyi i karku.

Rodzaj materiału

Nowoczesne krzesło do biurka dla dziecka to zazwyczaj to tapicerowane skórą lub skórą ekologiczną. Należy jednak pamiętać o wadach takich rozwiązań. Po pierwsze, dziecko może się ślizgać na materiale. Po drugie, latem skóra bardziej się poci i przykleja do siedziska. Po trzecie, skóra ekologiczna bardzo szybko traci ładny wygląd. W wielu przypadkach zdecydowanie lepszym pomysłem jest zatem zakup krzesła tapicerowanego tkaniną.

Warto pamiętać, że w przypadku starszych dzieci, które zwracają już większą uwagę na higienę, świetnym rozwiązaniem może okazać się krzesło z oparciem z siateczki. Materiał ten zapobiega nadmiernemu poceniu się.

Miękkość siedziska

Jakie będzie wygodne krzesło do biurka dla dziecka? Nie może być ani za miękkie, ani za twarde. W to pierwsze dziecko będzie się zapadać, to drugie już po 2-3 godzinach stanie się przyczyną dyskomfortu lub bólu. Najlepsze modele krzeseł mają wbudowaną regulację twardości siedziska.

Nowoczesne krzesło do biurka: dodatkowe parametry i cechy

Jakie krzesło do biurka dla dziecka wybrać? Poza wygodą oraz ergonomią niezwykle ważny jest również wygląd. Krzesło do biurka dla dziewczynki będzie prezentowało się zapewne inaczej niż to dla chłopca. Warto zapytać dziecko o zdanie, ograniczając wybór do modeli, które wpiszą się w wystrój całego pokoju.

Zwróć też uwagę na rodzaj kółek – wybierając najtańsze, ryzykujesz zniszczeniem podłogi. Jeżeli nie masz opcji zamiany ich na gumowe z warstwą z kauczuku, rozwiązaniem może być dokupienie specjalnej maty, która będzie chroniła panele.

Pamiętaj też, że obecnie bez większego problemu można już kupić krzesło do biurka dla dziecka z podnóżkiem. Taki model pozwala odetchnąć nogom, które zbyt długo ułożone są w jednej pozycji.