Data publikacji:

Najciekawsze zabawki edukacyjne

Czym się bawić? Przy dostatecznie bujnej wyobraźni – a ta dziecięca jest przecież nieograniczona – wspaniałą rozrywką zapewni nawet patyk i kilka kamieni. Wybór jest jednak znacznie szerszy, a wśród dostępnych zabawek warto rozejrzeć się za takimi, które bawiąc przekazują przy okazji cenną wiedzę i umiejętności. Które zasługują na uwagę rodziców, a przede wszystkim dzieci?

Klocki magnetyczne Kooglo Mini Natural

Drewniane klocki to doskonały poligon zarówno dla wyobraźni, jak i dla zdolności manualnych. Czy da się ulepszyć tę, doskonałą w swojej prostocie, zabawkę? Twórcy klocków Kooglo Mini Natural udowadniają, że to możliwe. Wszystko za sprawą umieszczonych w ściankach klocków silnych magnesów, stabilizujących konstrukcję i powstrzymujących klocki przed rozpadaniem się podczas budowy. Warty wspomnienia i podkreślany przez producentów jest fakt, że zabawki powstają w Polsce z drewna bukowego z lokalnych lasów, a sam pomysł magnetycznych ścianek klocków jest chroniony patentem.

Kooglo Drewniane Klocki Magnetyczne Mini Color 30El.

(8)
od 133,95
Zobacz
Kooglo Drewniane Klocki Magnetyczne Mini Color 30El.
Opinia od Joanna2018-12-26 Ładnie wykonane, solidne klocki którymi dzieci z przyjemnością się bawią, magnesy bardzo poszerzają możliwości konstrukcyjne a jednocześnie gdy jest byt duże bociążenie to przypominają o grawitacji :)

Zestaw Sekrety Elektroniki

Zestaw Sekrety Elektroniki został zaprojektowany jako zabawka, która ułatwi młodym użytkownikom zgłębienie podstaw działania układów elektronicznych. Pomogą w tym różnorodne moduły – silniki, rejestratory dźwięku, części radiowe, czujniki światła czy wyświetlacze. Dzięki nim dzieci mają okazję zbudować i testować własne urządzenia, w tym np. sterowaną magnetycznie żarówkę, układy zarządzające pracą elektronicznych wyświetlaczy czy układ, które po zapadnięciu zmroku samodzielnie włączy światło. Różnorodne elementy i złączki zaprojektowano tak, by ich wzajemne łączenie było proste, intuicyjne i bezpieczne. Producent zachwala 1288 eksperymentów, jakie można wykonać z wykorzystaniem zabawki, a jednocześnie podkreśla, że zestaw poprzez zabawę pozwoli opanować podstawy elektroniki.

Jego cena to około 230 zł.

Dromader Sekrety Elektroniki 1200 Eksperymentów 9537

(42)
od 207,00
Zobacz
Dromader Sekrety Elektroniki 1200 Eksperymentów 9537
Opinia od gaa2014-01-25 Zestaw faktycznie bardzo fajny, sporo rzeczy można zbudować. Mój czterolatek buduje sobie proste obwody z wiatrakiem i diodami. Ja sobie tez trochę pobudowałam. Radio niestety nie wydało mi ani jednego dźwięku, za to syreny pojazdów działają bez zarzutu. Szczególnie fajne jest uruchamianie światłem. Dużym minusem jest, to, że złączki dobrze nie...

Interaktywny EduGlobus

Odkrywanie świata to nie tylko poznawanie najbliższego otoczenia. Dzięki interaktywnemu globusowi świat można poznawać również w skali makro – oglądając model całej planety. Interaktywny EduGlobus to elektroniczna zabawka z optycznym czytnikiem w kształcie pióra. Dzięki niemu globus przekazuje nie tylko informacje na temat położenia różnych krajów, ale także dane na temat powierzchni, populacji, walut czy języków. Zdobytą w ten sposób wiedzę można przetestować odpowiadając na ponad 500 pytań o różnym poziomie trudności. Ciekawym dodatkiem jest dedykowana globusowi aplikacja, przeznaczona dla smartfonów. Dzięki niej po skierowaniu na EduGlobus kamery smartfona, na ekranie pojawią się dodatkowe elementy, jak pomniki, zwierzęta czy informacje o różnych kulturach.

Zabawka kosztuje około 160 zł.

Clementoni Interaktywny Globus Poznaj Świat (60444)

(259)
od 174,92
Zobacz
Clementoni Interaktywny Globus Poznaj Świat (60444)
Opinia od PJ2017-10-11 spodziewałem się, że jest sporo mniejszy (chyba nie doczytałem wymiarów). niektórzy zarzucali kiepską jakość dźwięku (ponoć głośnik był we wskaźniku) - obecnie jakość dźwięku jest bez zarzutu (głośnik w podstawie). jedyne do czego mógłbym się przyczepić to: stosunkowo duży opór przy kręceniu globusem (dobrze jest przytrzymać ramię globusa, które...

Mały chemik

Zestaw edukacyjny dla starszych, 12-letnich dzieci pozwala zgłębić tajniki chemii. Pomoże w tym komplet 19 substancji i akcesoriów, pozwalających na przeprowadzenie różnych doświadczeń. Producent przygotował aż 160 eksperymentów, które można przeprowadzić z wykorzystaniem zestawu, poznając przy okazji zasady, towarzyszące różnym reakcjom chemicznym. Producent zabawki podkreśla, że niektóre z przeprowadzanych z jej pomocą doświadczeń mogą przypominać magiczne sztuczki, jednak wszystko, czego wraz Małym chemikiem doświadczą dzieci, opiera się na fundamencie nauki. Obok największego zestawu, pozwalającego na przeprowadzenie 160 różnych eksperymentów, dostępne są również mniejsze komplety.

Za największy zestaw Małego chemika zapłacimy około 140 zł.

Dromader Chemik Zestaw 160 Doświadczeń 537

(13)
od 158,00
Zobacz
Dromader Chemik Zestaw 160 Doświadczeń 537
Opinia od Adam2015-12-28 Produkt bardzo dobrej jakości. Kupumąc myślałem, że jak w poprzednich zestawach chemicznych probówki będą ze słabej jakości cienkiego plastiku, podczas gdy probówki, zlewka i kolba były z bardzo dobrej jakości szkła. Bardzo ucieszyły mnie też: ilość (aż 20) odczynników, łapa do probówek i palnik spirytusowy do podgrzewania probówek oraz korki z...

Hodowla kryształów

Młodzi entuzjaści nauki docenią także zestaw, pozwalający na samodzielne wyhodowanie kryształów. Zabawka o nazwie KidzLabs pozwala na stworzenie trzech rodzajów kryształów, różniących się kolorami i kształtem. Zestaw zawiera także pojemniki, pozwalające na eksponowanie stworzonych własnoręcznie eksponatów. W pudełku znajdziemy wszystkie składniki, potrzebne do eksperymentu – opakowania krystalicznego proszku w kilku rodzajach (m.in. świecący w ciemności) miseczkę i łyżkę do mieszania.

Za zestaw zapłacimy około 35 zł.

4M Kidzlabs Hodowla Kryształów 3 Wzory (3917)

(3)
od 32,91
Zobacz
4M Kidzlabs Hodowla Kryształów 3 Wzory (3917)
Opinia od Krzysztof2017-04-19 Bardzo interesujący produkt dla ciekawych świata dzieci.

Sphero SPRK Edition

Zaawansowany robot kulka to zabawka, przeznaczona do współpracy ze smartfonami (platformy iOS i Android). Dzięki dedykowanej aplikacji możemy nauczyć robota reagowania na różne sytuacje, tworząc program za pomocą wizualnego, prostego w obsłudze edytora. Zabawa z robotem została podzielona na części – lekcje zgodne z krajowym jednolitym programem nauczania.

Urządzenie kosztuje około 600 zł.

Orbotix Sphero SPRK edition Robot kulka

(1)
ostatnia cena 599,00
Zobacz
Orbotix Sphero SPRK edition Robot kulka
Opinia od P...k2018-08-30 Świetna zabawa dla dzieciaka, idealna na prezent urodzinowy :)

Robot Photon

Photon to zabawka zaprojektowana w Polsce – za jej powstanie odpowiada zespół z Politechniki Białostockiej, współpracujący z zespołem psychologów z Uniwersytetu SWPS z Warszawy. W rezultacie zabawie, wspieranej przez aplikację mobilną (platformy Android i iOS), towarzyszy historia o robocie, który po przybyciu na Ziemię utracił większość swoich umiejętności. Robot został wyposażony w zespół 10 czujników, odpowiedzialnych za rozpoznawanie przeszkód, odczuwanie dotyku, wykrywanie światła i dźwięków. Jego zadaniem jest nauczenie dziecka podstaw logicznego myślenia, tworzenia algorytmów i programowania – maszyna potrafi bowiem tylko to, czego dziecko samo ją nauczy.

Zabawka kosztuje około 800 zł.

PHOTON Robot Edukacyjny 159684

(11)
od 799,00
Zobacz
PHOTON Robot Edukacyjny 159684
Opinia od slimakus2018-02-22 Nareszcie super zabawka i to w dodatku edukacyjna. Super jest to, że jest rozwojowa! Przechodzi się różne poziomy i wciąż poznaje nowe zalety robota. Dla mnie genialne jest ograniczenie czasowe (choć z tego co wyczytałem, nie jest To nie jest głupawy Furby, który tylko wrzeszczy i udaje, że coś mówi. To jest niezła zabawka do której można...

Lego Mindstorms EV3 Wersja Edukacyjna

Gdy samo składanie z klocków różnych pojazdów i mechanizmów to za mało, warto sięgnąć po LEGO MIndstorms. Jest to połączenie tradycyjnych klocków LEGO z różnymi czujnikami i serwomechanizmami, których pracą możemy sterować za sprawą centralnego modułu, odpowiedzialnego za przetwarzanie danych i kontrolę poszczególnych mechanizmów. Wśród nich znajdziemy m.in. żyroskop, czujniki odległości, światła czy koloru, sensory dotyku czy serwomotory. Co istotne, budowa mechanizmów z klocków to tylko jeden z elementów zabawy. Drugim jest programowanie zbudowanego robota i sprawdzenie w działaniu samodzielnie stworzonego urządzenia i oprogramowania.

Za zestaw klocków zapłacimy około 1680 zł.

Lego Mindstorms Ev3 Wersja Edukacyjna 45544

(9)
od 1349,00
Zobacz
Lego Mindstorms Ev3 Wersja Edukacyjna 45544
Opinia od Agata mama Konrada2016-07-25 Zestaw Lego Mindstorms nie jest tani, ale na pewno wart swojej ceny. Syn marzył o nim odkąd zetknął się z zestawem po raz pierwszy, na zajęciach z robotyki. Postanowił odkładać pieniądze na Mindstormy, trochę mu dorzuciłam i kilka dni temu jego marzenie zostało spełnione. Super zabawa, ale również nauka. Roboty, które powstają są naprawdę...
Autor: Matylda Łańska

Przeczytaj również