Data modyfikacji:

Książki dla przyszłej mamy – top 10 książek o ciąży

Zostanie mamą to marzenie wielu kobiet, ale także obawa przed wejściem w nową rolę. Jak przygotować się do ciąży, porodu i posiadania dziecka? Przed tobą top 10 książek dla przyszłej mamy napisanych przez kobiety dla kobiet. Te książki o ciązy i macierzyństwie pomogą ci przygotować się do tej wymagającej roli.

książki dla przyszłej mamy

Książki o ciąży dla przyszłej mamy

Duża część kobiet zaczyna poszerzać swoją wiedzę o macierzyństwie dopiero wtedy, kiedy jest w ciąży. Tymczasem przygotowanie do roli mamy powinno odbyć się dużo wcześniej. Odpowiednia dieta, ćwiczenia, badania i suplementacja to coś, o co warto zadbać już na etapie starania się o dziecko. Ciąża i posiadanie dziecka zmienia życie kobiety o 180 stopni, dlatego ważne jest korzystanie z cennych wskazówek tych, które te zmiany mają już za sobą.

Chcesz wiedzieć, co można, a czego nie można robić w ciąży? Zastanawiasz się, jakie są pierwsze objawy ciąży? Zobacz najlepsze książki o ciąży dla przyszłej mamy.

  1. Żywienie kobiet w ciąży
  2. Ciąża z klasą. Fachowy przewodnik po ciąży, porodzie i całej reszcie
  3. Będę mamą! Nowoczesny poradnik o tym, jak przejść przez ciążę, urodzić zdrowe dziecko i odzyskać doskonałą sylwetkę
  4. Ciężarówką przez 9 miesięcy. Poradnik po ciąży i okolicach
  5. Twoja ciąża tydzień po tygodniu
  6. Oczekiwanie. Wszystko, co musisz wiedzieć o ciąży i porodzie
  7. Podręczna szkoła rodzenia. Wszystko o ciąży i porodzie
  8. Tylko dla mam. Poradnik o ciąży
  9. Wszystko, co powinnaś wiedzieć o swoim dziecku
  10. Ciąża, poród, macierzyństwo. Kompletny poradnik od poczęcia do szóstego roku życia

Żywienie kobiet w ciąży – książka o diecie dla przyszłej mamy

Odpowiednia dieta jest podstawą naszego zdrowia, dlatego tak bardzo ważne jest, aby kobieta będąca w ciąży lub dopiero to planująca dziecko zadbała o zbilansowane i wartościowe posiłki. W książce autorstwa Doroty Szostak-Węgierek i Aleksandry Cichockie „Żywienie kobiet w ciąży” można znaleźć liczne wskazówki, przygotowane przez specjalistów z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie, dotyczące diety kobiet ciężarnych. Ta książka dla przyszłej mamy jest podzielona na części, w których porady znajdą kobiety starające się o dziecko i kobiety w I trymestrze ciąży, a także te w II i III trymestrze. Dodatkową zaletą tej książki dla przyszłych mam są przepisy na konkretne dania. Z publikacji dowiesz się, czego nie można jeść w ciąży, a jakie posiłki będą dla ciebie wartościowe.

Ciąża z klasą. Fachowy przewodnik po ciąży, porodzie i całej reszcie – książka dla przyszłej mamy o ciąży i nie tylko

Ta wyjątkowa książka dla przyszłej mamy autorstwa dwóch sióstr: Chiara Hunt i Marina Fogle, to poradnik potrafiący rozwiać wszelkie obawy przyszłych mam. Dużym plusem tej książki o ciąży jest wyjątkowa autentyczność. Autorki niczego nie narzucają i otwarcie przyznają, że każda ciąża, każdy poród i każde dziecko jest inne. Kładą również duży nacisk na psychiczne wsparcie kobiet w ciąży i zaszczepienie w nich radości związanej z oczekiwaniem na dziecko.

Będę mamą! Nowoczesny poradnik o tym, jak przejść przez ciążę, urodzić zdrowe dziecko i odzyskać doskonałą sylwetkę – książka nie tylko dla fit mamy

Ciąża to czas, kiedy ciało kobiety przechodzi wielką przemianę. I chociaż odpowiednia dieta i ćwiczenia sprawiają, że można w pewien sposób uchronić się przed nadprogramowymi kilogramami, to i tak zmiana kształtów jest nieunikniona. Wiele kobiet po urodzeniu dziecka zadaje sobie pytanie, jak zrzucić brzuch po ciąży. Książka o ciąży autorstwa Jillian Michaels, autorki bestsellerów „New York Timesa”, to praktyczny przewodnik dla przyszłych mam, które nie chcą stracić kontroli nad swoim życiem i ciałem. W publikacji znajdują się szczegółowe plany posiłków i zestawy ćwiczeń, pozwalające na zachowanie formy w czasie ciąży i po urodzeniu dziecka.

Ciężarówką przez 9 miesięcy. Poradnik po ciąży i okolicach – humorystyczna książka o ciąży dla przyszłej mamy

W odróżnieniu od innych książek o ciąży poradnik Kaz Cooke jest przepełniony lekkością i dobrym humorem. Przystępna forma w połączeniu z rzetelnymi i pomocnymi poradami tworzy bardzo ciekawy zbiór wiedzy, który doda otuchy każdej przyszłej mamie. W książce znalazły się odpowiedzi na takie pytania, jak m.in.: co się dzieje z organizmem kobiety w ciąży, jak wybrać lekarza i położną, po co i dla kogo badania prenatalne, jakie są metody uśmierzania bólu podczas porodu. Książka dla przyszłej mamy emanuje radością i świeżym spojrzeniem autorki, przez co jest idealnym wyborem dla tych, którzy rozpoczynają zbieranie wiedzy o macierzyństwie

Twoja ciąża tydzień po tygodniu – kompednium wiedzy dla przyszłej mamy

To prawdziwe kompendium wiedzy na temat ciąży, porodu i macierzyństwa. Książka, napisana przez profesor położnictwa i ginekologii Lesley Regan, zawiera dokładny opis ciąży tydzień po tygodniu - pierwszy trymestr, drugi i trzeci trymestr z uwzględnieniem zmian zachodzących w ciele kobiety i rozwoju dziecka. Ponadto w poradniku można znaleźć cenne rady na temat zachowania kondycji psychicznej i fizycznej przyszłej mamy i wskazówki pomagające w opiece nad noworodkiem w pierwszych tygodniach jego życia.

Oczekiwanie. Wszystko, co musisz wiedzieć o ciąży i porodzie – książka dla przyszłej mamy i przyszłego taty

Poród to coś, co spędza sen z powiek wielu kobietom w ciąży. Książka dla przyszłej mamy Daphne Metland i Anny Mcgrail, matek i instruktorek w szkole rodzenia z wieloletnim doświadczeniem, to poradnik, który pozwala psychicznie przygotować się do porodu i posiadania dziecka. Oprócz wielu cennych wskazówek dotyczących każdego etapu ciąży w książce opisane są także sposoby na włączanie partnera w proces przygotowań do nowej życiowej roli.

Podręczna szkoła rodzenia. Wszystko o ciąży i porodzie – kompleksowa wiedza o porodzie

Ciąża i poród mogą wzbudzać wiele obaw. Jednak odpowiednie przygotowanie do tych niezwykłych 9 miesięcy odmiennego stanu pozwala zachować spokój. W książce Anny Majdy, położnej, która została mamą, znajdują się liczne porady dotyczące przygotowań do narodzin dziecka, a także odpowiedzi na najbardziej intymne i nurtujące pytania. Poradnik zawiera praktyczne informacje o tym, jak zachować się na sali porodowej i jak współpracować z personelem medycznym. Ta cenna wiedza pomaga uniknąć wielu rozczarowań i poznać fachowy punkt widzenia.

Tylko dla mam. Poradnik o ciąży – książka o psychice przyszłej mamy

Książka, napisana przez Annę Jankowską, wyróżnia się na tle innych poradników dotyczących ciąży tym, że skupiona jest przede wszystkim na zmianach w psychice kobiety rodzącej dziecko. Autorka dokładnie opisuje, jak nowa sytuacja wpływa na emocje i zachowanie „początkującej” mamy i radzi, jak przygotować się do tych odmiennych stanów. „Tylko dla mam. Poradnik o ciąży” to również lekcja zdrowego egoizmu, która pozwala zachować równowagę psychiczną i odnaleźć się w nowej roli.

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o swoim dziecku – książka dla przyszłej mamy o pierwszym roku życia dziecka

Oczekiwanie na narodziny dziecka to idealny czas na zbieranie informacji o pierwszych miesiącach jego życia. Czytając książkę „Wszystko, co powinnaś wiedzieć o swoim dziecku”, dowiesz się, jak wygląda rozwój maluszka, jak się nim zajmować i o co zadbać, aby zapewnić mu zdrowie i komfort. W poradniku znajdują się chronologicznie opisane zmiany, jakie zachodzą w życiu małego człowieka przez pierwsze 12 miesięcy, opis szczepień i chorób, z jakimi często trzeba się mierzyć na tym etapie. Oprócz tego znajdziesz tam puste strony, pełniące rolę notesu, w którym można zapisywać postępy, jakie robi dziecko.

Ciąża, poród, macierzyństwo. Kompletny poradnik od poczęcia do szóstego roku życia – książka dla przyszłej mamy o ciąży i macierzyństwie

Podczas wyboru poradnika dla przyszłej mamy warto rozważyć kupno takiego, w którym znajdują się także porady dotyczące opieki nad dzieckiem. Książka „Ciąża, poród, macierzyństwo. Kompletny poradnik od poczęcia do szóstego roku życia” to skondensowana baza wiedzy o ciąży i macierzyństwie, opisująca wszystkie etapy rozwoju dziecka od momentu poczęcia do szóstego roku życia. Książka jest doskonałym wsparciem dla przyszłych i świeżo upieczonych mam i pomaga rozwiać wszystkie ich wątpliwości. Poradnik polecany jest przez Polskie Towarzystwo Położnych.

Autorka: Oliwia Stradowska