Data modyfikacji:

Powerbank do laptopa: jaki wybrać?

Laptopy wspierające standard Power Delivery mogą być ładowanie za pomocą dedykowanych powerbanków. Taka propozycja jest skierowana do osób, które dużo podróżują i nie zawsze mają dostęp do gniazdka. Zobacz, jaki powerbank do laptopa wybrać.

powerbank do laptopa

Najlepszy powerbank do laptopa

Szukasz dobrego powerbanku do laptopa? Zobacz nasze propozycje produktów cieszących się dużą popularnością na Ceneo.pl. Przedstawiamy najlepsze powerbanki do laptopa.

  1. Sunen 16000mAh
  2. Dell Power Companion PW7015L 18000mAh
  3. Xtorm Pro 41600mAh
  4. Anker Powercore+

Jaki powerbank jest potrzebny do laptopa? 

Powerbank to jedno z ulubionych akcesoriów każdego posiadacza smartfona. Producenci mają do zaoferowania rozmaite technologie które umożliwiają szybkie dostarczenie energii do urządzeń mobilnych. Niestety – to, co pasuje do telefonu, nie zawsze będzie odpowiednie do komputera.

Ładowanie za pomocą przenośnej baterii jest możliwe tylko i wyłącznie w komputerach ze złączem USB typu C. Producenci tacy jak Apple czy Dell wykorzystują ten port do przesyłania danych i ładowania. W sklepach bez problemu znajdziesz powerbanki dedykowane komputerom ze standardowym portem. W zestawach znajdują się różne końcówki pasujące do danego wejścia. 
W zestawach z komputerami dołączane są ładowarki o mocy od 60 do nawet 100 W. Dzięki temu w krótkim czasie można dostarczyć niezbędną energię. Wybierając powerbank do laptopa, trzeba zwrócić uwagę na moc powerbanka. Większość modeli do urządzeń mobilnych dysponuje maksymalnie mocą 18 W. To zbyt mało, aby efektywnie ładować laptop.

W niektórych, nieco mocniejszych modelach da się podtrzymać urządzenie przed rozładowaniem, jednak to wciąż zbyt mało. Moc przenośnej ładowarki na poziomie 30 W będzie w stanie zagwarantować lepsze rezultaty. Im większa moc, tym szybciej naładujesz swój laptop. Szukaj oznaczeń Power Delivery na powerbankach, takie modele zagwarantują bardzo dobre parametry ładowania w podróży. 

Jaką pojemność powinien mieć powerbank? 

Ładunek w laptopach jest znacznie większy niż w smartfonach, dlatego zakup powerbanka o pojemności 5000 mAh nie ma najmniejszego sensu. Warto szukać akcesoriów, które mają ładunek przynajmniej 11 000 mAh. Lepiej dopłacić kilkadziesiąt złotych i zdecydować się na coś z pojemniejszą baterią. W sklepach bez problemu można znaleźć powerbanki dysponujące baterią 14 000 mAh, 18 000 mAh, a nawet 26 000 mAh. Pamiętaj, że wiele modeli umożliwia nie tylko ładowanie laptopa, ale również tabletów czy smartfonów. To bardzo wygodne rozwiązanie. 

Czy powerbank do laptopa jest mały? 

Powerbanki do laptopów ze względu na bardzo pojemne akumulatory nie należą do najmniejszych. Akcesoria do smartfonów spokojnie można schować do kieszeni kurtki czy spodni. W przypadku dedykowanych modeli do laptopów jest nieco gorzej. Waga również jest nieco wyższa i może wahać się od 500 do nawet 800 g. Musisz liczyć się z tym, że przenośna bateria będzie pewnym obciążeniem. 

Powerbanki do laptopów nie są tanie 

Ceny powerbanków do smartfonów i tabletów zaczynają się od około kilkudziesięciu złotych. Wysokiej klasy model z bardzo dobrym akumulatorem znajdziesz bez kłopotu za mniej niż 200 złotych. Niestety, ale tego typu akcesoria do komputerów są znacznie droższe. Koszt powerbanka do laptopa sięga nawet kilkuset złotych. Czy warto wydawać aż tak duże pieniądze na jego zakup? Zdecydowanie tak! Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba martwić się o to, że w pociągu, autobusie czy przydrożnej restauracji nie ma gniazdka do podłączenia ładowarki. 

Polecane modele powerbanków do laptopa

Sunen 16000mAh

Powerbank z baterią litowo-polimerową o pojemności 16 000 mAh. Ukryty w eleganckiej aluminiowej obudowie prezentuje się doskonale. Maksymalna moc wyjściowa w tym modelu wynosi 60 W, co idealnie sprawdzi się do ładowania laptopa. Powerbank ma w sumie dwa porty USB, za pomocą których możesz dostarczać energię do urządzeń mobilnych. W zestawie znajdują się adaptery pozwalające na podpięcie kabla do komputerów takich producentów, jak: Asus, Acer czy Lenovo.

Dell Power Companion PW7015L 18000mAh

Przenośna ładowarka została dedykowana komputerom przenośnym marki Dell. Powerbank do laptopa, notebooka, tabletu i smartfona z dwoma portami USB. Lekkie urządzenie możesz zabrać ze sobą w podróż. 6-ogniowy akumulator pozwala na szybkie ładowanie urządzeń. Zaletą powerbanka do laptopa jest także wskaźnik LED informujący o pozostałej energii.

Xtorm Pro 41600mAh

Powerbank do laptopa, tabletu i smartfona o dużej pojemności 41600 mAh. Z powodzeniem może także zasilać PlayStation lub telewizor. Xtorm Pro 41600mAh posiada układ automatycznego zarządzania energią, który dostosowuje prędkość ładowania do podłączonych urządzeń. Powerbank do laptopa ma aż 5 wejść, w tym dedykowane wejście USB-C, oraz antypoślizgowe stopki na spodzie.

Anker Powercore+

Anker Powercore+ jest przeznaczony do MacBooków, a także innych laptopów ze złączem USB typu C. Ładunek 26 800 mAh, dzięki obecności standardu PD, jest dostarczany z mocą 30 W. Dodatkowo do dyspozycji są dwa porty USB z napięciem 5 V / 3 A. Wymiary 18 x 8 x 2,4 cm sprawiają, że powerbank do laptopa znajdzie miejsce w przegrodzie torby lub plecaka.