Data modyfikacji:

Wybieramy oczyszczacz powietrza do 1000 złotych

W okresie jesienno-zimowym w wielu polskich miastach zostają przekroczone dopuszczalne normy pyłu zawieszonego PM 2,5, który potocznie jest nazywany smogiem. Wybierając oczyszczacz powietrza chronisz swój dom przed szkodliwymi związkami. Sprawdź, jaki oczyszczacz powietrza do 1000 złotych kupić.

Xiaomi Mi Air Purifier 2: wysoka wydajność

Oczyszczacz powietrza, który na Ceneo.pl znalazł całą rzeszę zadowolonych użytkowników. Druga generacja Mi Air Purifier została wyposażona w trójwarstwowy filtr, który potrafi oczyścić powietrze w 21-metrowym pomieszczeniu w niespełna 10 minut. Wydajność na poziomie 335 m3/h zdecydowanie robi wrażenie. Generowany hałas oscyluje w granicach 31 dB, dlatego w nocy nie usłyszysz, jak oczyszczacz pracuje.

Obsługa urządzenia odbywa się za pomocą smartfona. Wystarczy zainstalować aplikację Mi Home, aby uzyskać dostęp do wszystkim możliwości oczyszczacza powietrza do 1000 złotych. Oprócz standardowych ustawień można wprowadzić własne, tak aby urządzenie jeszcze lepiej filtrowało powietrze.

Do walki ze szkodliwym smogiem, a także kurzem czy innymi alergenami, to świetny wybór. Atrakcyjna cena idzie w parze z wysoką jakością wykonania, dlatego Xiaomi Mi Air Purifier znalazł się wśród naszych propozycji oczyszczaczy powietrza do 1000 zł.

Najważniejsze cechy:

 • maksymalna powierzchnia pomieszczenia: 20 m2
 • wydajność: 335 m3/h
 • poziom głośności: 31 dB
 • ilość stopni oczyszczania: 2

Sharp KC-930EUW: świetny oczyszczacz z funkcją nawilżania

Wielofunkcyjne urządzenie firmy Sharp jest w stanie filtrować cząsteczki o wielkości 0,3 mikrometra. Oczyszczacz powietrza osiąga wydajność 180 m3/h na maksymalnej powierzchni 21 m2. Jego dużym plusem jest niski poziom hałasu wynoszący 16 dB. To szczególnie ważne, gdy w domu znajdują się dzieci.

Sharp w swoim modelu wykorzystał technologię Plasmacluster. Nasyca ona powietrze jonowymi cząstkami, które mogą rozkładać szkodliwe bakterie, roztocza czy inne zanieczyszczenia.

Oprócz funkcji oczyszczania Sharp został wyposażony w filtr wody umożliwiający nawilżanie. Do pojemnika wystarczy wlać wodę z kranu i gotowe. W ciągu doby urządzenie jest w stanie wyemitować ponad 8 litrów wody. To rozwiązanie idealne dla alergików.

Najważniejsze cechy:

 • maksymalna powierzchnia pomieszczenia: 21 m2
 • pojemność zbiornika: 2 l
 • wydajność: 180 m3/h
 • poziom głośności: 16 dB
 • ilość stopni oczyszczania: 3

Electrolux Oxygen EAP300: oczyszczacz skutecznie walczący ze smogiem

Bardzo dokładny system filtracji oczyszczacza Electrolux pozwala na osiągnięcie wysokiej wydajności 335 m3/h. Urządzenie jest wyposażone w filtr HEPA zatrzymujący zanieczyszczenia z dużą skutecznością. Według producenta oczyszczacz Oxygen jest w stanie zapewnić czyste powietrze w 99,96 procentach.

Dodatkowy filtr węglowy szybko pozbędzie się brzydkich zapachu oraz dymu papierosowego, co jest szczególnie ważne dla osób palących. Ten oczyszczacz powietrza do 1000 złotych jest w stanie filtrować powietrze w pomieszczeniach do 70 m2. Sprawdzi się w dużych mieszkaniach lub domach oraz pomieszczeniach biurowych.

Najważniejsze cechy:

 • maksymalna powierzchnia pomieszczenia: 70 m2
 • wydajność: 335 m3/h
 • poziom głośności: 26 dB

Philips AC1215/10: kompaktowy oczyszczacz powietrza do pokoju

Philips AC1215/10 ma kilka solidnych argumentów przekonywujących do jego zakupu. Oczyszczacz powietrza w cenie do 1000 zł oferuje wydajność 270 m3/h na maksymalnej powierzchni 63 m3. Zaawansowane czujniki i cztery tryby pracy pozwalają bardzo dokładne filtrować powietrze w mieszkaniu.

Urządzenie ma także tryb cichy, który znacznie ogranicza generowany hałas. Gdy twoje dziecko będzie spało, oczyszczacz zajmie się dostarczeniem czystego powietrza. Oczyszczacz ma na wyposażeniu filtr wstępny, węglowy oraz HEPA do zatrzymywania cząsteczek mniejszych od PM2,5. Cichy i mały oczyszczacz spisze się w każdym pomieszczeniu.

Najważniejsze cechy:

 • maksymalna powierzchnia pomieszczenia: 63 m2
 • wydajność: 270 m3/h
 • poziom głośności: 33 dB
 • ilość stopni oczyszczania: 4

Webber AP9405B: duża liczba funkcji

Zaawansowany oczyszczacz powietrza marki Webber dysponuje sześciostopniowym systemem filtracji. Urządzenie wyposażono w filtr katalityczny, węglowy, antybakteryjny, a także filtr HEPA. Sterylizator UV w połączeniu z jonizatorem i nawilżaczem gwarantuje czyste powietrze w domu bez zanieczyszczeń.

Wydajność 220 m3/h jest wystarczająca do przefiltrowania pomieszczenia o wielkości maksymalnie 60 m2. W trybie cichym oczyszczacz generuje hałas zaledwie 25 dB. W zestawie znajduje się pilot, który pozwala na wygodne sterowanie.

Inteligentny nawilżacz powietrza automatycznie dopasowuje parametry do norm zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia. Dzięki temu masz pewność, że ustawienia są dopasowane do twoich potrzeb. Solidny oczyszczacz znacznie podniesie komfort w mieszkaniu czy domu.

Najważniejsze cechy:

 • maksymalna powierzchnia pomieszczenia: 60 m2
 • wydajność: 220 m3/h
 • poziom głośności: 25 dB
 • ilość stopni oczyszczania: 6