Data modyfikacji:

Co wiemy przed premierą słuchawek Apple AirPods Pro 2?

Wiele wskazuje na to, że Apple pracuje nad drugą generacją słuchawek AirPods Pro. Na ulepszony model z aktywną redukcją hałasów czeka wielu użytkowników. Sprawdź, co wiemy przed premierą Apple AirPods 2. Jak wyglądają przewidywane dane techniczne i kiedy będzie premiera.

Apple AirPods Pro 2

Apple AirPods Pro 2: wygląd i dostępne funkcje 

Apple AirPods Pro pierwszej generacji okazały się strzałem w dziesiątkę. Słuchawki dokanałowe w porównaniu do standardowego modelu oferowały o wiele lepszą jakość dźwięku, a także wprowadziły aktywną redukcję hałasu, która w znaczący sposób wpłynęła na komfort użytkowania.

Według najnowszego raportu Marka Gurmana z Bloomberga wynika, że nowe AirPods Pro 2 mają być nieco mniejsze. Apple ma zaprojektować bardziej zwarte wkładki douszne, a także wystającą stopkę umieszczoną w dolnej części. Najprawdopodobniej słuchawki bezprzewodowe będą miały nieco bardziej zaokrąglony kształt, co pozwoli na lepsze dopasowanie do ucha użytkownika.

Nowa konstrukcja ma sprawić, że Apple zintegruje system redukcji hałasów z antenami służącymi do komunikacji bezprzewodowej, a także znajdujące się wewnątrz mikrofony. Jednak na ten moment są to jedynie spekulacje i nie wiadomo, czy firma z Cupertino rzeczywiście wprowadzi takie rozwiązania do nowych AirPods Pro 2. Słuchawki bezprzewodowe powinny mieć pojemniejszą baterię, co przełoży się na dłuższy czas pracy.

Apple AirPods Pro 2 nie będą jedynymi nowościami w ofercie Apple! 

Oprócz słuchawek AirPods Pro 2 mają pojawić się również nauszne słuchawki AirPods Studio, o których pisaliśmy kilka tygodni temu. Model ten ma bazować na dobrze znanych już słuchawkach Beats Studio. W nowym modelu można liczyć na zaawansowaną redukcję szumów, a także jeszcze lepszą jakość dźwięku.

Do oferty amerykańskiego producenta może trafić również budżetowy odpowiednik dousznych słuchawek Apple AirPods. Po sukcesie zegarka Apple Watch SE i smartfona iPhone SE 2 generacji Apple może stworzyć całą linię budżetowych odpowiedników. Jednym z nich miałyby być właśnie słuchawki AirPods.

Ile mogą kosztować słuchawki Apple AirPods Pro 2? 

Słuchawki Apple AirPods Pro pierwszej generacji kosztują 1249 złotych. Ile może kosztować nowy model? Tego na razie nie wiemy, ale można spodziewać się, że cena Apple AirPods Pro 2 będzie bardzo podobna.

Apple AirPods 2 mogą zadebiutować już 10 listopada! 

Apple ogłosiło, że już 10 listopada będzie miała miejsce wirtualna konferencja „One More Thing”. Wiele wskazuje na to, że firma z Cupertino zaprezentuje nowe komputery Mac z procesorami Apple Silicon.

Nie jest wykluczone, że pojawią się również nowe słuchawki bezprzewodowe. Bloomberg jednak donosi, że Apple może mieć opóźnienia i na ich premierę poczekamy do 2021 roku. Tak naprawdę wszystko jest możliwe, dlatego warto poczekać na konferencję Apple.

Zdjęcie: Apple

Autor: Bartłomiej Mazurek