Data publikacji:

Słuchawki bezprzewodowe Apple AirPods - jakie mają zalety i wady  

Do sprzedaży trafiła druga generacja kultowych słuchawek bezprzewodowych Apple AirPods. Ten model na tle konkurencji wyróżnia się wieloma nowoczesnymi technologiami, a także długim czasem pracy na jednym ładowaniu. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o nowym produkcie amerykańskiego producenta. 

Najważniejsze zalety bezprzewodowych słuchawek Apple AirPods 

Apple AirPods to słuchawki bezprzewodowe, jakich do tej pory na rynku nie było. Amerykański producent dokonał niemożliwego i pozbył się całkowicie jakichkolwiek przewodów. Obie słuchawki działają od siebie niezależnie, co gwarantuje ogromny komfort. Podczas biegania nie musisz martwić się o podskakujący kabel. Komfort użytkowania to jeden z największych argumentów skłaniających do zakupu tego modelu. 

Wbudowany mikrofon pozwala na prowadzenie rozmów. Ciekawostką jest fakt, że Apple AirPods mogą działać jako słuchawka Bluetooth. Pozostawiając w etui jedną z nich, druga samodzielnie zacznie pracować. Oznacza to, że jadąc autem możesz wykorzystać ją do prowadzenia rozmów bez konieczności odrywania rąk od kierownicy. 

Nowa generacja bezprzewodowych słuchawek została wyposażona w pojemny akumulator zapewniający 5 godzin słuchania. To jednak nie wszystko, dołączone do zestawu etui pozwala na doładowanie i wydłużenie czasu pracy do 24 godzin słuchania muzyki i 18 godzin rozmów. Wystarczy 15 minut ładowania, aby zapewnić 3 godziny słuchania muzyki. To świetne rozwiązanie, które szczególnie sprawdza się w podróży, gdzie dostęp do gniazdka jest ograniczony. 

Producent przygotował w słuchawkach kilka udogodnień pomagających w codziennym użytkowaniu. Parowanie AirPods z urządzeniami elektronicznymi jest błyskawiczne. Kiedy słuchawki wykryją, że znajdują się w uszach użytkownika, to włączą się automatycznie. Pomocna jest również asystentka głosowa. Wystarczy powiedzieć „Hey Siri”, a już po chwili będziesz mógł poprosić o sprawdzenie aktualnej pogody, czy odtworzenie ulubionej piosenki. 

Ostatnią zaletą Apple AirPods jest ich wzornictwo. Apple postawiło na prostotę i minimalizm, a to okazało się strzałem w dziesiątkę. Pierwszą generację tego modelu kupiły miliony użytkowników na całym świecie. Jedna słuchawka waży zaledwie 4 gramy, natomiast etui ładujące 38 gramów. Chowając taki zestaw do kieszeni nawet nie poczujesz, że się tam znajduje. Gadżeciarze i pasjonaci technologii na pewno docenią te słuchawki bezprzewodowe za ich niebanalny wygląd. 

Apple AirPods specyfikacja: 

  • waga: 4 g - słuchawka, 38 g - etui
  • złącze: Bluetooth/Lightning
  • dwa mikrofony
  • dwa czujniki optyczne
  • przyspieszeniomierz 
  • bateria do 5 godzin słuchania muzyki/do 3 godzin rozmów
  • czas pracy z etui ładującym do 24 godzin słuchania

Czy Apple AirPods mają jakieś wady? 

Słuchawki AirPods zostały stworzone do współpracy z urządzeniami działającymi w oparciu o system iOS, macOS, WatchOS oraz tvOS. Oznacza to, że osoby nieposiadające urządzeń amerykańskiego producenta nie będą mogły korzystać ze słuchawek. To dodatek zarezerwowany dla posiadaczy iPhone’ów, iPadów czy komputerów Mac. 

Dla prawdziwych melomanów brak wyraźnego basu może stanowić wadę Apple AirPods. Jakość dźwięku w tym modelu jest niezła, jednak wymagający użytkownicy mogą poczuć pewien niedosyt. W takim wypadku lepiej rozejrzeć się w stronę słuchawek Beats, które również są produkowane przez firmę z logo nadgryzionego jabłka. Takie modele jak Beats Studio, czy Powerbeats zapewniają jeszcze lepsze wrażenia. 

Cena Apple AirPods - dlaczego jest taka wysoka? 

Większość słuchawek bezprzewodowych nie należy do najtańszych, jednak cena AirPods jest zauważalnie wyższa. Czym jest to spowodowane? Przede wszystkim technologia zastosowana w tym modelu przewyższa konkurencyjne rozwiązania. Za nowinki technologiczne trzeba zapłacić nieco więcej i dokładnie tak jest w tym wypadku. Przykładem może być zestaw słuchawek z bezprzewodowym etui, który został wyceniony na 999 złotych.

Taki sam komplet tylko, że z etui przewodowym jest już tańszy o 200 złotych. Nietypowe wzornictwo, długi czas pracy na baterii oraz bardzo kompaktowe rozmiary - to wszystko również ma wpływ na ostateczną cenę. AirPods nie są tanie, jednak obok tych słuchawek nie można przejść obojętnie. To bez wątpienia jeden z najlepszych produktów, jakie Apple ma w swojej ofercie. 

Autor: Bartłomiej Mazurek