Data publikacji:

Jakie słuchawki bezprzewodowe Apple?

Przedstawiamy listę najpopularniejszych i polecanych modeli bezprzewodowych słuchawek firmy Apple. Istniejącej od kilkudziesięciu lat firmy, która oznacza swoje produkty charakterystycznym jabłuszkiem, nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Sprawdź, jakie słuchawki bezprzewodowe Apple wybrać.

Czytaj również: Ranking dousznych słuchawek bezprzewodowych

słuchawki bezprzewodowe apple

Polecane bezprzewodowe słuchawki Apple

Firma Apple, która jest w tej chwili jednym z kilku najbogatszych i największych koncernów na świecie, narodziła się pod koniec lat 70. Jej właściciele zaczynali od sprzedaży komponentów do samodzielnego składania zaprojektowanego przez nich komputera, szybko jednak rozwinęli skrzydła, podbijając rodzący się wówczas amerykański rynek PC.

Przez kilka kolejnych dziesięcioleci Apple wyznaczał kierunek rozwoju branży elektrowniczej. Stało się tak po premierze pierwszych iMaców, iPodów oraz iPhone'ów. Sytuacja powtórzyła się kilka lat temu po debiucie bezprzewodowych słuchawek AirPods.

AirPods były jednymi z pierwszych modeli na rynku typu TWS (true wireless), a więc całkowicie pozbawionych jakichkolwiek kabli. Prezentujemy listę najpopularniejszych słuchawek bezprzewodowych Apple, które swój kształt zawdzięczają oryginalnym AirPods.

Apple AirPods 2

Najpopularniejsze bezprzewodowe słuchawki Apple typu TWS (true wireless). Należą do rozwijanej od kilku lat linii AirPods, która dzięki swojej konstrukcji zdobyła ogromną popularność na całym świecie, a także doczekała się licznych naśladowców. Omawiana wersja pochodzi z 2019 roku i jest następcą oryginalnych AirPods z 2016 roku.

Słuchawki korzystają z najnowszej technologii Bluetooth 5.0 i oferują zaawansowany system redukcji szumów. Choć stworzone zostały z myślą o urządzeniach mobilnych z systemem iOS, połączymy jest także z Androidem i innym sprzętem audio. Musimy jednak pamiętać, że nie wykorzystamy wówczas ich wszystkich unikalnych funkcji.

Te niewielkie słuchawki ważą w sumie zaledwie 4 gramy i ładują się w specjalnym etui korzystającym z portu Lightning. Na pełnej baterii działają nieprzerwanie przez około 5 godzin. Cena nowego kompletu to około 600 złotych. W sprzedaży znajduje się również droższa wersja z ładowarką indukcyjną w zestawie – jej cena to około 750 złotych.

Apple AirPods Pro

Dwukrotnie droższa wersja Apple AirPods 2, która zadebiutowała w sprzedaży w 2019 roku. Jest to model przeznaczony dla prawdziwych fanów produktów Apple, którzy nie liczą się z kosztami. Docenią je z pewnością także bardziej wymagający fani muzyki.

Od tańszego modelu różni je zaawansowany system redukcji hałasu, zwiększona odporność na wodę i pot (klasa IPX4), bardziej ergonomiczna konstrukcja i wyższej jakości komponenty. Czas działania na pełnej baterii to około 4,5 godziny. W zestawie znajduje się etui, którego energię, w przeciwieństwie do standardowej wersji dołączanej do AirPods 2, można uzupełnić dzięki wykorzystaniu opcji ładowania indukcyjnego. Cena nowego kompletu to około 900 złotych.

Apple AirPods

Oryginalny model dousznych słuchawek AirPods, który zadebiutował w sklepach w 2016 roku. Od nowszych wersji różni je nieco inna budowa zewnętrzna oraz mniej zaawansowany chipset, a także brak wsparcia dla standardu Bluetooth 5.0. Słuchawki zostały oficjalnie wycofane ze sprzedaży w marcu 2019 roku, ale nadal kupimy je w wybranych sklepach. Cena to około 700 złotych.

Apple Powerbeats

Model powstał we współpracy z należącą do Apple firmą Beats. Specjalizuje się ona w produkcji popularnych premiowych słuchawek z serii Beats. Urządzenie zaprojektowane zostało dla osób uprawiających sport oraz intensywnie trenujących na siłowniach lub świeżym powietrzu.

Regulowana konstrukcja zapobiega ześlizgiwaniu się lub wypadaniu z uszu, przy czym jest również odporna na wodę lub pot. Maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu to 9 godzin, gdy korzystamy z etui lądującego wydłuża się on do jednego dnia. Za Apple Powerbeats zapłacimy około 1000 złotych.