Data publikacji:

Jakie buty po szkole dla dziecka wybrać?

W szkolnym obuwiu dziecko spędza większą część swojego dnia, dlatego jego wybór nie powinien być przypadkowy. Dobrze dobrane buty po szkole zapewnią brzdącowi nie tylko wygodę, ale także prawidłowy rozwój stóp i całej sylwetki. Czym kierować się podczas poszukiwań butów dla ucznia? Podpowiadamy!
buty po szkole

Wygodne buty po szkole

Osobne buty do szkoły to element ekwipunku ucznia wymagany w większości placówek. Nie chodzi tu wyłącznie o oczywiste względy higieniczne, ale przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo dzieci. Niestety, częstym błędem rodziców jest pobieżne kupowanie kapci do szkoły, bez zwracania uwagi na ich konstrukcję i jakość.

Tymczasem rozwijająca się stopa wymaga odpowiedniego obuwia. Mowa o butach, w których twoje dziecko będzie spędzać kilka godzin dziennie. Nie bagatelizuj tego!

Jakie buty do szkoły? Pamiętaj o tych zasadach

Odpowiednie buty po szkole sprawią, że nauka i zabawa będą jeszcze przyjemniejsze. Jak wybrać tę najlepszą parę?

Buty po szkole: najważniejsza jest podeszwa

Kupując buty do szkoły dla dziecka, musisz pamiętać, że jego stopy stale rosną. Minie jeszcze parę lat, zanim osiągną „docelowy” rozmiar. Nie można im w tym przeszkadzać, dlatego buty po szkole powinny zapewniać stopom maksymalny zakres ruchu.

Odpowiada za to podeszwa. Powinna być niezbyt gruba i elastyczna, co zapewni dziecku wygodę podczas chodzenia oraz zabawy na przerwach. Najlepszym materiałem okaże się w tym wypadku naturalny kauczuk lub mieszanka kauczuku z dobrą gumą. Zbyt twarda i gruba podeszwa może blokować ruchy stóp, doprowadzając do powstawania ich deformacji, np. płaskostopia.

Zwróć uwagę, aby podeszwa w butach do szkoły była również antypoślizgowa. Znacznie zwiększy to bezpieczeństwo malucha podczas biegania i wygłupiania się w trakcie przerw.

Przewiewny materiał w kapciach do szkoły

W butach zmiennych dziecko spędza 6, a czasem i 8 godzin każdego dnia. Z tego względu materiał, z którego są wykonane, powinien być komfortowy i przewiewny. Zapobiegnie to nadmiernemu poceniu się stopy oraz powstawaniu otarć. Najlepiej sprawdzą się cholewki z materiałów termoprzepuszczalnych, skóry naturalnej czy też kapcie do szkoły z naturalnej, grubej bawełny.

Wzmocnione palce i zapiętki

Ze względu na bezpieczeństwo dziecka, kapcie do szkoły powinny posiadać wzmocnienia w okolicach palców oraz pięty, które uchronią te części stopy przed kontuzjami.

Jakie buty do szkoły? Ekspresowe w zakładaniu!

Gdy maluch przybędzie na lekcje spóźniony, w szatni liczy się każda minuta. Najlepszym rozwiązaniem okażą się kapcie do szkoły typu slip-on, które wystarczy wsunąć na stopy. Innym, bardzo wygodnym wariantem okażą się buty do szkoły na rzepy.

Wiązane buty warto podarować uczniowi, który ze sznurowaniem radzi sobie już szybko i sprawnie. Dziecko, które nie opanowało jeszcze tej sztuki, może robić to szybko i niedokładnie. Źle zawiązane sznurowadła grożą natomiast upadkiem!

Modne buty do szkoły dziewczęce i chłopięce

Dla dzieci najistotniejszy okaże się z pewnością design kapci szkolnych. W internetowych sklepach znajdziesz mnóstwo modeli dziecięcego obuwia w rozmaitych kolorach i wzorach, a także z wizerunkami bajkowych postaci. Wspólnie bez problemu wybierzecie parę, która uprzyjemni dziecku godziny spędzone w szkole.

Buty po szkole: wygodne, bezpieczne i ładne

Pamiętaj, że buty do szkoły są noszone przez dziecko na tyle długo, że mogą pomóc (lub przeszkadzać) rozwojowi jego stóp i sylwetki. Zamiast kupować kilka par zmiennego obuwia, postaw na jedną, lecz wyróżniającą się naprawdę wysoką jakością!

Autorka: Joanna Stanuch