Data publikacji:

Canon przedstawia trzy nowe obiektywy RF: innowacyjne, nowatorskie rozwiązania dla entuzjastów i profesjonalistów

2 listopada 2023 roku Canon Europe ogłosił wprowadzenie na rynek trzech przełomowych obiektywów RF oraz dwóch nowych adapterów Power Zoom. Dzięki oferowanemu bogactwu funkcji, produkty te poszerzają możliwości kreatywne twórców treści na wszystkich poziomach. 
Fall flat lay
 • RF 24-105mm F2.8L IS USM Z – idealny do pracy hybrydowej, który łączy w sobie cechy obiektywu transmisyjnego, kinowego i standardowego obiektywu RF 
 • Adaptery Power Zoom PZ-E2 i PZ-E2B oferują płynne, profesjonalne sterowanie obiektywem RF 24-105mm F2.8L IS USM Z 
 • RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM – mały i lekki obiektyw ultraszerokokątny z zoomem  
 • RF 200-800mm F6.3-9 IS USM – najdłuższy teleobiektyw zmiennoogniskowy  
  z mocowaniem RF3 
 • Najwyższej klasy obiektyw hybrydowy z dwoma opcjonalnymi adapterami Power Zoom 

  RF 24-105mm F2.8L IS USM Z to kamień milowy w technologii obiektywów, na który czekało wielu fotografów i operatorów kamer. Ten obiektyw typu „wszystko w jednym” w istocie zastępuje wiele obiektywów, łącząc cechy obiektywu fotograficznego i filmowego. Jest to pierwszy obiektyw zmiennoogniskowy RF, który wyposażony jest w pierścień do regulacji przysłony obiektywu wraz z funkcją Servo za pośrednictwem opcjonalnych adapterów Power Zoom. 
  Obiektyw skonstruowano w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania profesjonalnych twórców na sesje hybrydowe, obejmujące zarówno treści foto, jak i wideo. Ten bogaty w funkcje profesjonalny obiektyw doskonale nadaje się do rejestrowania nagrań reporterskich, filmów dokumentalnych, materiałów firmowych, wesel, imprez i treści do mediów społecznościowych. 
  RF 24-105mm F2.8L IS USM Z łączy w sobie wygodę i zasięg obiektywu RF 24-105mm F4L IS USM z możliwościami kreatywnymi i wydajnością w słabych warunkach oświetleniowych obiektywu RF 24-70mm F2.0L IS USM. Oznacza to, że w poszukiwaniu idealnego ujęcia nie musimy już wybierać między  
   
  obiektywami cechującymi się rozbieżnymi atutami. Obiektyw ten posiada też 5,5-stopniową optyczną stabilizację (do 8 stopni w połączeniu ze stabilizacją obrazu aparatu1), zapewniającą niezrównaną jakość obrazu – doskonałą stabilność ujęć podczas nagrywania z ręki i wysoką jakość w trakcie rejestrowania obrazu w dynamicznych sytuacjach, takich jak wesela czy imprezy. Pierścień płynnej regulacji przysłony (na potrzeby wideo) zapewnia precyzyjne sterowanie ekspozycją, co w połączeniu z 11-stopniową przysłoną zapewnia piękny efekt bokeh. 
  Nowy obiektyw wypełnia lukę na rynku obiektywów hybrydowych, oferując profesjonalnym twórcom jakość, jakiej wymagają zarówno od obrazów nieruchomych, jak i wideo. 
  Najważniejsze cechy obiektywu RF 24–105 mm F2.8L IS USM Z: 
 • Doskonała jakość obrazu i uszczelnienie obudowy zapewniające jeszcze wyższą trwałość, a także wyraźne obrazy o wysokim kontraście dzięki czterem soczewkom UD korygującym aberrację chromatyczną. 
 • Profesjonalna funkcja elektronicznego ustawiania ostrości parafokalnej i tłumienie „oddychania” obiektywu w celu utrzymania stałego pola widzenia podczas nagrywania materiału wideo. 
 • Wewnętrzny układ ogniskowania, dzięki któremu długość obiektywu się nie zmienia wraz ze zmianą ogniskowej; ułatwia to współpracę z akcesoriami mocującymi, podnosi odporność na warunki atmosferyczne i zapewnia płynniejsze działanie. 
 • Płynna praca pierścienia przysłony z 32 krokami pomiędzy stopniami (bez kliknięć)  
  i przełącznikiem zwalniającym blokadę w pozycji „Auto”. 
 • Zestaw funkcji obiektywu RF 24-105 mm F2.8L IS USM Z można dodatkowo rozbudować dzięki nowo wprowadzonym adapterom Power Zoom, które zwiększą jego uniwersalność dla twórców treści wideo. Adaptery Power Zoom umożliwiają płynną obsługę zoomu i zdalne sterowanie za pośrednictwem aplikacji Canon Camera Connect lub EOS Utility. 
  Adapter Power Zoom PZ-E2B jest wyposażony w 20-pinowe złącze zdalnej regulacji zoomu/ostrości, które umożliwia podłączenie zgodnych kontrolerów zoomu/ostrości stosowanych w studiach lub rozległych środowiskach produkcyjnych. Jest ono kompatybilne nawet z uchwytem Canon Zoom Servo Grip ZSG-C10. 
  Najważniejsze cechy adapterów Power Zoom PZ-E2 i PZ-E2B: 
 • Ergonomiczny uchwyt zapewniający wygodne użytkowanie po zamocowaniu na obiektywie. 
 • Opcjonalny zewnętrzny zasilacz USB-C pozwalający na dłuższą pracę i szybszą zmianę ogniskowej. 
 • Szerokie przyciski tele umożliwiające płynną regulację zoomu. 
 • Pokrętło szybkości zoomu do regulacji sposobu działania zoomu. 
 • Adapter Power Zoom PZ-E2B ma 20-pinowe złącze zdalnego sterowania zgodne z wymaganiami Canon dotyczącymi zoomu/ostrości i uchwytem, a także umożliwia zdalne sterowanie przez sieć IP w konfiguracji wielu kamer z kompatybilnymi kamerami obsługującymi protokół XC firmy Canon. 
 • Najmniejszy i najlżejszy ultraszerokokątny obiektyw zoom 
  Rewolucjonizujący fotografię i wideografię ultraszerokokątną, obiektyw RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM jest przeznaczony do aparatów systemu APS-C EOS R. Oferuje zakres ogniskowych 10-18 mm, dzięki czemu idealnie nadaje się dla miłośników podróży, krajobrazów, pejzaży miejskich i vlogowania. 
  Obiektyw zapewnia znakomitą stabilizację obrazu – do 4 stopni dla stabilizacji optycznej i do 6 stopni w połączeniu ze stabilizacją obrazu w korpusie aparatu2. Pozwala to na bezpieczne fotografowanie i filmowanie, nawet w warunkach słabego oświetlenia. Wysoka wydajność w połączeniu z technologią Movie Digital IS sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla twórców treści nagrywających z ręki, którzy chcą operować szerszym kątem i więcej zmieścić w kadrze. 
  Ten niewiarygodnie mały i lekki obiektyw (ważący zaledwie 150 g) jest idealnym towarzyszem podróży. Twórcy nie muszą już iść na kompromisy, ponieważ obiektyw ten doskonale sprawdza się zarówno w przypadku zdjęć, jak i wideo. Oferując znakomitą jakość obrazu i wydajność, sprawdzi się do robienia przepięknych zdjęć ultraszerokokątnych – i to bez żadnego wysiłku. 
  Najważniejsze cechy obiektywu RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM: 
 • Kompaktowa i lekka konstrukcja. 
 • Idealny do fotografii podróżniczej i krajobrazowej oraz vlogowania. 
 • Maksymalnie 4-stopniowa optyczna stabilizacja obrazu i maksymalnie 6-stopniowa w połączeniu ze stabilizacją obrazu w korpusie aparatu2
 • Doskonale pasuje do aparatów APS-C, takich jak EOS R10, EOS R50 i EOS R7. 
 • Świetna jakość obrazu i wszechstronność. 
 • Najdłuższy teleobiektyw zmiennoogniskowy3 
  RF 200-800mm F6.3-9 IS USM to pełnoklatkowy zmiennoogniskowy obiektyw supertele, który zrewolucjonizuje fotografowanie dzikiej natury i sportu. Dzięki niewiarygodnej maksymalnej ogniskowej teleobiektywu, wynoszącej 800 mm (przy maksymalnie 600 mm w przypadku innych obiektywów dostępnych obecnie na rynku), jest to najdłuższy teleobiektyw zmiennoogniskowy z mocowaniem RF3
  Dzięki swojej budowie i zabezpieczeniu przed wodą i kurzem oprze się trudnym warunkom, pozwalając użytkownikom robić zapierające dech w piersiach zdjęcia w każdych warunkach, co jest kolejnym argumentem na rzecz jego niezrównanej wszechstronności. 
  Obiektyw ten stworzono z myślą o fotografach chcących się doskonalić i docierać do trudnodostępnych miejsc. Idealnie nadaje się do robienia zdjęć z dowolnej pozycji. 5,5-stopniowa stabilizacja obrazu (do 7,5 stopnia w połączeniu z aparatami EOS R wyposażonymi we wbudowaną stabilizację obrazu4), szybki autofokus, zakres ogniskowych i konstrukcja optyczna zapewniają wysoką jakość zdjęć i nagrań wideo, zaś zoom pozwala uchwycić w kadrze nawet małe obiekty. 
  Jest to świetny wybór dla entuzjastów chcących przesuwać granice fotografii przyrodniczej i sportowej, zatrzymując w kadrze to, czego wcześniej nie dawało się uchwycić. 
  Najważniejsze cechy obiektywu RF 200-800mm F6.3-9 IS USM: 
 • Wyjątkowy superteleobiektyw zoom do fotografowania dzikiej przyrody i sportu, idealny wybór dla amatorów i entuzjastów. 
 • Do 5,5 stopnia optycznej stabilizacji obrazu i 7,5 stopnia w połączeniu ze stabilizacją obrazu w korpusie aparatu4
 • Dziewięciolistkowa przysłona zapewniająca pięknie oddane tła, wysokiej jakości konstrukcja optyczna i szybki autofokus. 
 • Odporny na warunki atmosferyczne, nadaje się do użytku w trudnych warunkach. 
 • 1 Do 8 stopni w przypadku zgodnych aparatów z serii EOS R z wbudowaną stabilizacją obrazu (IBIS). 

  2 Do 6 stopni w przypadku zgodnych aparatów z serii EOS R z wbudowaną stabilizacją obrazu (IBIS). 

  3 Jako wymienny obiektyw AF do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych dostępnych na rynku na dzień 1 listopada 2023 r. Na podstawie badań firmy Canon. 

  4 Do 7,5 stopnia w przypadku zgodnych aparatów z serii EOS R z wbudowaną stabilizacją obrazu (IBIS) i przy ogniskowej 200 mm. 

  Autor: Informacja prasowa