Data publikacji:

Ranking desek do prasowania

Deska do prasowania to jeden z podstawowych dodatków w każdym domu i mieszkaniu. Może się wydawać, że jakikolwiek produkt dostępny na rynku będzie dobrym wyborem. Jak się jednak okazuje – warto poświęcić chwilę na znalezienie praktycznego modelu, który ułatwi ci codzienne prasowanie. Jaka w takim razie deska do prasowania będzie najlepsza? Zobacz ranking polecanych produktów!

deska do prasowania ranking

Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu deski do prasowania?

Jaka deska do prasowania będzie najlepsza? W trakcie zakupu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej rodzaj. Do wyboru masz modele tradycyjne i elektryczne, które zostały wyposażone w przyłącze elektryczne. Dzięki temu możesz prasować w dowolnym miejscu w domu, a kabel od żelazka cię nie ogranicza.

Równie ważna jest regulacja wysokości. Dzięki niej możesz dopasowywać położenie blatu do swojego wzrostu, zwiększając komfort w trakcie codziennego prasowania. Oprócz tego sprawdź też wagę deski – im lżejsza, tym łatwiejsze będzie jej przenoszenie.

Przed zakupem sprawdź także dodatkowe elementy, które dołączono do standardowej konstrukcji. Na liście tych najpopularniejszych znalazły się:

  • podstawka pod żelazko,
  • antenka,
  • blokada rozkładania,
  • wbudowany rękawnik,
  • uchwyt na wieszak,
  • półka,
  • podstawka na stację parową.

Jaką deskę do prasowania wybrać? Ranking polecanych produktów

Zastanawiasz się, która deska do prasowania jest najlepsza? Poniżej znajdziesz ranking polecanych produktów w różnych przedziałach cenowych.

1. Vileda Bravo Plus 143060

Stabilna i wygodna w korzystaniu deska do prasowania Vileda Bravo Plus 143060 ma wymiary 120 × 38 cm oraz jest wyposażona w regulację wysokości i praktyczną podstawkę pod żelazko. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest dodatek zintegrowanego przyłącza elektrycznego i antenki, które bez problemu podtrzymuje kabel.

2. Vileda Premium Total Reflect Plus (159385)

Kolejna deska do prasowania od marki Vileda w rankingu. Tym razem polecamy ci model Premium Total Reflect Plus, który ma blat wykonany z siatki metalowej, płynną regulację wysokości, podstawkę pod żelazko i antenkę podtrzymującą przewód. Nie zabrakło także zintegrowanego przedłużacza. Deska ma wymiary blatu wynoszące 130 × 44 cm.

3. Vileda Viva Express Smart

Deska do prasowania Vileda Viva Express Smart ma konstrukcję wykonaną z nierdzewnej siatki stalowej oraz pokrowiec z gąbki poliuretanowej o grubości 7 mm. Polecany model ma kompaktowe rozmiary, a jego powierzchnia prasowania wynosi 114 × 34 cm. Do jego zalet zaliczamy także stabilną podstawkę pod żelazko, blokadę nóżek oraz siatkę, która przepuszcza parę wodną.

4. Leifheit Air Board Premium M Plus (72588)

Jeśli szukasz deski do prasowania w jakości premium, to ta propozycja w rankingu z pewnością przypadnie ci do gustu. Polecany model ma duży blat o wymiarach 120 × 38 cm, który wykonano z lekkiego tworzywa sztucznego. Nie zabrakło również lekkiego stelaża, pokrowca z technologią Thermo Reflect, która odbija parę i ciepło, oraz wbudowanej podstawki na żelazko. Całość dopełnia przyłącze elektryczne i uchwyt na kabel.

5. Leifheit Air Board M Solid (72563)

Deska do prasowania Leifheit Air Board M Solid ma blat o wymiarach wynoszących 120 × 38 cm, który pokryto pokrowcem z technologią Thermo Reflect. To właśnie ona sprawia, że materiał odbija ciepło i parę żelazka, wygładzając ubrania z obu stron i pozwalając zaoszczędzić czas. Co więcej, model ma konstrukcje wykonaną z lekkiego tworzywa sztucznego, jest stabilny oraz ma wbudowaną podstawkę pod żelazko.

6. Vileda Viva Express Smart Plus

Nowoczesna deska do prasowania Vileda to kolejna propozycja w rankingu, którą wyposażono w gniazdko elektryczne. Dzięki temu możesz prasować z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. Produkt ma blat o powierzchni 114 × 34 cm, który wykonano z metalowej, odpornej na rdzę i korozję siatki. Dodatkowo w zestawie otrzymujesz bawełniany pokrowiec z 7-milimetrową wyściółką gąbkową.

7. Leifheit Air Board M Compact (72585)

Deska Leifheit Air Board M Compact to jedyna na rynku propozycja z tej kategorii, która może pochwalić się powierzchnią wykonaną z tworzywa EPP, czyli z ekstrudowanego polipropylenu. Materiał jest odporny na rdzewienie i dobrze przepuszcza parę. Nie zabrakło także zintegrowanej podstawki pod żelazko, pokrowca z technologią Thermo Reflect, antenki podtrzymującej kabel oraz blatu o wymiarach 120 × 38 cm.

8. Keter Lotus 151389

Model Keter Lotus to praktyczny produkt jakości premium, który jest stabilny, wygodny w użytkowaniu i trwały. Funkcjonalna deska do prasowania jest wyposażona między innymi w dużą półkę z silikonowymi wypustkami, na której możesz położyć żelazko, czy technologię podwójnego efektu grzewczego, dzięki której oszczędzasz energię w trakcie prasowania. Dodatkowo producent wzbogacił jej konstrukcję w otwór umożliwiający zawieszenie jej na ścianie. Blat deski ma wymiary 116 × 40 cm.

9. Leifheit Air Active Express M (76143)

Deska do prasowania Leifheit Air Active Express M ma regulowaną wysokość oraz blat o wymiarach 118 × 38 cm. Elektryczny model może pochwalić się zaskakującą funkcjonalnością, za którą odpowiada między innymi funkcja odsysania powietrza, nadmuchu czy łatwego poślizgu. Do zalet deski zaliczamy również wykonanie blatu z EPP, czyli specjalnego tworzywa sztucznego, oraz dodatek gniazdka elektrycznego.

10. Vileda Total Reflect (159251)

Ostatnią polecaną deską do prasowania w naszym rankingu jest model Vileda Total Reflect, który może pochwalić się powierzchnią blatu wynoszącą 130 × 45 cm. Produkt popularnej marki jest wyposażony w pokrowiec ze specjalną warstwą metaliczną, która przepuszcza parę, oszczędzając tym samym czas i przyspieszając prasowanie. Pokrowiec o trzywarstwowej strukturze jest wykonany z bawełny i grubej pianki. 

Autorka: Katarzyna Wendzonka