Data publikacji:

Jaki robot sprzątający do 1000 zł? Ranking TOP 10

Zadbany i czysty dom to miejsce, do którego chce się wracać, a czas w nim spędzony zawsze jest cenny. Chociaż często utrzymanie czystości na wysokim poziomie nie jest łatwe, to warto dążyć do tego, aby przestrzeń mieszkalna była jak najbardziej czysta. Pomoże Ci w tym robot sprzątający do 1000 zł. W dzisiejszym artykule omówimy, na co należy zwracać uwagę podczas jego wyboru, a także zaproponujemy najlepsze, dostępne na rynku modele. Dowiedz się, jaki robot sprzątający do 1000 zł wybrać.
robot sprzątający do 1000

Po co nam roboty sprzątające?

Regularne sprzątanie niewątpliwie jest kluczem do sukcesu, jednak wielu osobom często brakuje czasu na taką aktywność. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom konsumentów, producenci sprzętów domowych wprowadzili na rynek szereg produktów ułatwiających sprzątanie.
Produktem, który z całą pewnością można umieścić na liście sprzętów znacznie ułatwiających życie, jest robot sprzątający. Takie urządzenie świetnie radzi sobie z usuwaniem kurzu, brudu oraz innych zanieczyszczeń, które można znaleźć na domowej podłodze.
Dobre roboty odkurzające to zbawienie dla osób, które nie lubią lub nie mają czasu na częste i regularne odkurzanie oraz zmywanie podłogi. W ostatnim czasie roboty sprzątające zyskują coraz większą popularność, dlatego warto zastanowić się, czym powinien się charakteryzować dobry robot odkurzający oraz jaki robot sprzątający do 1000 zł jest najlepszym wyborem.

Odkurzacz automatyczny do 1000 zł – dlaczego warto go mieć?

Trudno wyobrazić sobie dom bez zestawu do jego sprzątania. Na taki ekwipunek składa się zazwyczaj szereg sprzętów, gadżetów i preparatów, dzięki którym sprzątanie jest wydajne, efektywne i przynosi zadowalające rezultaty.
Podłoga w domu jest umieszczona wysoko na liście miejsc w przestrzeni domowej, które są najbardziej narażone na zabrudzenia. Z tego powodu o czystość podłogi należy dbać regularnie oraz ze zdwojoną starannością, jednak codzienne odkurzanie tradycyjną metodą może zajmować sporo czasu.
Odkurzacz automatyczny to strzał w dziesiątkę dla osób, które chcą mieć zawsze czystą podłogę, ale nie chcą poświęcać wolnego czasu na odkurzanie tradycyjnym sprzętem. Robot sprzątający z całą pewnością poradzi sobie z odkurzeniem podłogi nawet podczas nieobecności domowników.
To nieoceniony sprzęt, który w znacznym stopniu ułatwia utrzymanie czystości, co jest szczególnie ważne w pomieszczeniach, w których przebywają dzieci. Robot sprzątający do 1000 zł świetnie radzi sobie z różnymi zabrudzeniami, w tym także z problematyczną sierścią zwierząt lub z włosami.
jaki robot sprzątający do 1000

Robot sprzątający a tradycyjny odkurzacz – różnice

Głowna różnica między standardowym odkurzaczem a odkurzaczem automatycznym jest oczywista i odnosi się do sposobu użytkowania obu sprzętów. Tradycyjny odkurzacz do prawidłowego działania wymaga osoby, które będzie nim sterowała, a odkurzacz automatyczny sprząta sam na podstawie wcześniej zaplanowanego harmonogramu.
Inną niezwykle ważną zaletą odkurzacza automatycznego, która odróżnia go od tradycyjnej wersji tego urządzenia, jest jego rozmiar, ponieważ taki sprzęt zajmuje niewiele miejsca i z powodzeniem można go umieścić w mało widocznym miejscu, jednak należy pamiętać, że stacja ładująca wymaga stałego dostępu do prądu.

Robot sprzątający do 1000 zł – co powinien mieć?

Wiele osób, które chcą wejść w posiadanie robota sprzątającego, zastanawia się, ile kosztuje takie urządzenie oraz czy w kwocie nie większej niż 1000 zł można znaleźć dobry model. Z całą pewnością na tej półce cenowej znajduje się wiele różnych propozycji odkurzaczy automatycznych, które sprostają nawet największym wymaganiom.
Czego można spodziewać się od odkurzaczy automatycznych do 1000 zł oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru takiego sprzętu? Z pewnością warto sprawdzić, jak dany model radzi sobie z rozpoznawaniem otoczenia. Za taką funkcję odpowiedzialne są umieszczone w nim sensory, które z pomocą oprogramowania rozpoznają odkurzaną przestrzeń. Taka funkcja zmniejsza ryzyko uderzenia w ścianę, upadku ze schodów lub innego wypadku odkurzacza podczas pracy.
Odkurzacze automatyczne do prawidłowego działania potrzebują stacji ładującej, czyli miejsca, do którego wracają po skończonej pracy lub wtedy, gdy ich bateria jest na wyczerpaniu. To niezwykle ważne, aby urządzenie miało wbudowaną funkcję samodzielnego powrotu do swojej stacji ładującej.
Ustawianie harmonogramów to także ważna funkcja w urządzeniu tego typu, która w znacznym stopniu ułatwia korzystanie z odkurzacza. Dzięki takiej opcji można zaprogramować urządzenie w taki sposób, aby cyklicznie wykonywało prace o ustalonej porze. Uruchamianie takiej funkcji może odbywać się przy pomocy mechanicznych przycisków lub, co ostatnio jest najpopularniejszym rozwiązaniem, za pośrednictwem specjalnej aplikacji na telefon.
Dobre odkurzacze automatyczne, których cena nie przekracza 1000 zł, bardzo często posiadają także wbudowaną funkcję mopa. Oznacza to, że oprócz podstawowego czyszczenia i odkurzania podłogi takie urządzenie może również umyć ją z użyciem wody i tym samym usunie z niej trudniejsze zabrudzenia.

Ranking robotów sprzątających do 1000 zł – które modele cieszą się największą popularnością?

Odkurzacze automatyczne to stosunkowo nowe urządzenia, które w szybkim czasie zdobyły dużą popularność. Liczba zadowolonych użytkowników oraz mnogość różnych modeli dostępnych na rynku sprawia, że z pewnością każdy znajdzie dla siebie idealny egzemplarz.
W sklepach można znaleźć wiele modeli odkurzaczy tego typu w cenie nie wyższej niż 1000 zł, dlatego warto wiedzieć, które z dostępnych odkurzaczy są najczęściej wybierane. Ranking robotów sprzątających do 1000 zł przedstawia się następująco:

1. iRobot Roomba 605

To model, bez którego niniejsze zestawienie nie byłoby kompletne. Jest na swój sposób kultowy. Emitowany przez niego hałas to około 60 dB, a pojemność zbiornika na kurz wynosi niecałe 0,4 l. Robot doskonale radzi sobie z krawędziami i narożnikami w domu. Samodzielnie wraca do bazy i podłącza się do ładowania.
Sprząta dywany i podłogi, co jest jego ogromną zaletą, ponieważ duża część urządzeń dostępnych na rynku wykrywa i omija dywany. Ponieważ posiada technologię Dirt Detect, na odległość wykrywa brud i wie, gdzie się udać.

2. Viomi SE

Viomi SE to polecany robot sprzątający do 1000 zł. Zachwyca biało-różową estetyką oraz lekką konstrukcją. Samodzielnie wraca do bazy i rozpoznaje przeszkody. Posiada Wi-Fi, ma funkcję wirtualnej ściany oraz mopuje podłogę. Jego zbiornik na kurz ma standardową pojemność 0,3 l.
Czas pracy na jednym ładowaniu to 150 minut, natomiast czas potrzebny do pełnego naładowania akumulatora to 240 minut. Można programować mu zadania dotyczące sprzątania poszczególnych pomieszczeń czy godzin działania.

3. EcoVags Deebot D710

Deebot D710 to świetny robot sprzątający do 1000 zł. Wyróżnia się niebanalną, nowoczesną estetyką oraz możliwością sterowania nim przy pomocy smartfonu. Działa prawie 120 minut na jednym ładowaniu, a później wraca do bazy na 240 minut.
Jest bardzo wydajny, nie pomija trudnych zakamarków i posiada funkcje czyszczenia MAX. Można połączyć go z Google Home lub Amazon Echo, by wydawać mu polecenia głosowe.

4. Mamibot EXVAC880 T+

Mamibot oprócz odkurzania ma funkcję mopowania pomieszczeń. Wyczuwa schody, wysokość oraz przeszkody. Generuje hałas na poziomie 75 dB i ma bardzo duży pojemnik na kurz o wielkości 0,6 l. Programujemy go przy pomocy telefonu.
Automatycznie wraca do bazy i radzi sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Można ustawić go tak, by działał w określone dni o danych porach, w konkretnych pomieszczeniach. Zachwyca nie tylko ceną, ale również estetyką.

5. Hexo DUO

Jaki robot sprzątający do 1000 zł wybrać? Hexo DUO! To maszyna, która doskonale radzi sobie z przeszkodami i jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych. Ma bardzo duży zbiornik na kurz – aż 0,6 l! Automatycznie wraca do bazy, a programujemy go przy pomocy aplikacji.
Wirtualna ściana i funkcja mopowania również są w cenie! Na jednym ładowaniu działa do 60 minut. Dzięki temu, że posiada czujnik wysokościowy, z pewnością nie spadnie ze schodów. Identyfikuje również dywany.

6. Zeegma Zonder Robo Vision

Zeegma Zonder Robo Vision to propozycja o futurystycznym wyglądzie i niezwykłej funkcjonalności. Działa 120 minut, a po tym czasie powraca do stacji dokującej na 240 minut. Ma zbiornik na kurz o pojemności 0,6 l. Posiada funkcje wirtualnej ściany, mopowania, a programowanie jego pracy odbywa się przy pomocy telefonu.
Generuje hałas na poziomie 50 dB, co jest porównywalne do większości zmywarek, które mamy w domach. Ma zaawansowany system filtracji i trzyczujnikową nawigację. Można sparować go z Amazon Alexa i Google Home, żeby wydawać mu polecenia głosowe.

7. iLife A8

To robot sprzątający do 1000 zł, którym sterujemy za pomocą pilota. W końcu nie każdy chce mnożyć ilość aplikacji instalowanych w telefonie. Robot posiada aż 6 różnych czujników, między innymi te antykolizyjne, wysokościowe i uskoku.
Automatycznie wraca do bazy dokującej i samodzielnie się ładuje. Po doładowaniu akumulatora wraca do pracy w miejscu, w którym skończył poprzednio. Czyści nawet krawędzie, a my możemy go programować. Ma tylko 7 cm wysokości, więc może wjechać nawet pod sofę. Może informować głosowo o tym, co aktualnie robi.

8. Tesvor S6

Tesvor S6 to robot do 1000 zł o bardzo estetycznym wyglądzie. Ma czujnik wykrywający światło oraz odległość, opcję wirtualnej ściany, samodzielnie wraca do bazy. Żeby ustawić go stosownie do naszych potrzeb, wystarczy aplikacja w telefonie. Co ważne, ma funkcję mopowania. Oprócz tego wyróżnia go dość duża moc ssąca i opcja programowania intensywności pracy aż na 3 poziomach.

9. Sencor SRV 2230TI

Robot marki Sencor działa do 120 minut na jednym ładowaniu, a później samodzielnie wraca do stacji dokującej na 300 minut. Ma zbiornik na kurz o pojemności 0,5 l i generuje hałas na poziomie 60 dB. Funkcja odkurzania i mopowania to coś, co uwielbia każdy miłośnik porządku. Oprócz tego robot wykrywa przeszkody i spadki, dzięki czemu nie uszkodzi się podczas pracy.
Ma różne tryby pracy – odkurzania zygzakowatego, przy ścianach, krawędzi, na polach 2 × 2 m oraz w kierunkach losowych. Boczne szczotki rotacyjne zapewnią jeszcze wyższy poziom czystości, a praktyczny pilot sprawi, że nie będzie trzeba instalować aplikacji na telefonie, by się z nim porozumieć.

10. Taurus HomeLand

Taurus HomeLand to robot do 1000 zł o możliwości nieprzerwanego działania przez 90 min. Jego pojemność w zakresie zbierania kurzu wynosi niecałe 0,5 l. Jest cichy, ponieważ generuje hałas na poziomie 44 dB. W porównaniu do innych robotów daje to bardzo dobry wynik.
Robot jest chroniony przed upadkami zestawem czujników. Jego pracę programujemy przy pomocy niewielkiego, intuicyjnego w obsłudze pilota. Oprócz odkurzania zadbano w nim też o funkcje szorowania i mopowania.
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!