Data publikacji:

Dron DJI Mini 3 Pro. Czy warto kupić?

DJI Mini 3 Pro jest jednym z najchętniej wybieranych bezzałogowych statków chińskiego producenta. W porównaniu do poprzedniej generacji wprowadzono kilka ważnych zmian, ale przede wszystkim zastosowano lepszą kamerę, która teraz potrafi rejestrować materiał w jeszcze lepszej jakości. Sprawdzamy, czy warto kupić DJI MIni 3 Pro i dla kogo będzie on dobrym wyborem.
DJI Mini 3 Pro

DJI Mini 3 Pro – czy tak wygląda dron idealny? 

Seria Mavic Mini była prawdziwą rewolucją na rynku dronów. Pierwsza generacja, choć nie była idealna, to przyjęła się bardzo dobrze. Największą popularność zyskał jednak DJI Mavic Mini 2, który oferował nagrywanie filmów w 4K i dobre parametry lotu. Świetny stosunek jakości do ceny sprawił, że ten model znalazł szerokie grono zadowolonych użytkowników. DJI z modelem Mini 3 Pro idzie o krok dalej i oferuje drona, który spełni oczekiwania twórców oraz nieco bardziej wymagających użytkowników.  
W pudełku znajdziemy standardowe wyposażenie charakterystyczne dla pozostałych dronów DJI. W podstawowej wersji otrzymujemy jeden akumulator, niezbędne przewody, a także kontroler. Tutaj do wyboru jest standardowy DJI RC-N1 lub DJI RC z wbudowanym wyświetlaczem. Za tą drugą wersję trzeba będzie dopłacić około 1000 złotych. Patrząc na cenę samego kontrolera jest to kwota atrakcyjna.  
Waga drona nie przekracza 250 gramów, dlatego można nim latać praktycznie wszędzie. Przypomnijmy, że do latania cięższymi dronami konieczne jest posiadanie licencji. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w wielu krajach nadal będą potrzebne uprawnienia na drona. Jednak są one zdecydowanie mniej rygorystyczne niż w przypadku profesjonalnych modeli.  
Złożony DJI Mini 3 Pro przypomina smartfona, co tylko pokazuje jak małe jest to urządzenie. Jednak niepozorna obudowa skrywa naprawdę dobrą specyfikację, która pozwoli na robienie świetnych zdjęć i filmów, ale o tym za chwilę.  

Charakterystyka drona DJI Mini 3 Pro  

DJI MIni 3 Pro w porównaniu do swojego poprzednika został gruntownie przebudowany. Bardziej aerodynamiczny kształt pozwala na stabilniejsze latanie. Ze względu na lekką konstrukcję, DJI Mini 3 Pro jest bardziej podatny na podmuchy wiatru. Na szczęście producent zastosował solidny gimbal, dlatego nie trzeba martwić się o poruszone kadry. Na tle DJI Mini 2, nowy model w trudniejszych warunkach radzi sobie lepiej, co jest zasługą mocniejszych silników.  
Bardzo ważną zmianą w nowym dronie jest obecność czujników wykrywania przeszkód. Umieszczono je z przodu, z tyłu, a także na dole. Niestety, ale czujników zabrakło na bokach, co zostało zarezerowane dla droższych dronów DJI.  
Na uwagę zasługuje także system transmisji DJI O3, który gwarantuje jakość obrazu 1080p w 30 kl./s. Maksymalny zasięg wynosi do 12 km, jednak w praktyce jest on trochę krótszy, wszystko zależy od warunków w jakich przyjdzie nam latać.  
Jeśli chodzi o baterię, to w DJI Mini 3 Pro jest naprawdę dobrze. Nowy model na akumulatorze wytrzyma nawet 34 minuty, co jest wynikiem lepszym niż DJI Mini 2, czy DJI Air 2S. Dodatkowo możemy skorzystać z pojemniejszych baterii, które wydłużają czas lotu nawet do 43 minut! Pod tym względem Mini 3 Pro nie rozczarowuje i pozwala cieszyć się lotem przez dłuższy czas.  

Kamera i gimbal w DJI Mini 3 Pro

Jednym z najważniejszych elementów DJI Mini 3 Pro jest kamera. Producent zastosował matrycę o wielkości 1/1,3 cala i rozdzielczości 48 Mpix. Skok jakościowy w stosunku do DJI Mini 2 jest ogromny. Jakość zdjęć i filmów jest nawet lepsza niż w DJI Mavic Air 2. Sensor nie jest tak duży jak w DJI Air 2S, jednak jakość w wielu przypadkach jest zbliżona, dlatego mamy do czynienia z urządzeniem naprawdę wysokiej klasy.  
DJI Mini 3 Pro nagrywa filmy w rozdzielczości 4K i 60 kl./s. Przypomnijmy, że Mini 2 mógł nagrywać w 4K i 30 kl./s, dlatego ta zmiana na pewno będzie ważna dla osób, które chcą mieć płynniejsze ujęcia. Nowy dron świetnie radzi sobie również pod względem fotograficznym. Fotografie o rozdzielczości 48 Mpix są bardzo szczegółowe.  
To, co wyróżnia DJI Mini 3 Pro na tle innych dronów, to możliwość obrócenia gimbala pod kątem 90 stopni. Dzięki temu można nagrywać filmy i robić zdjęcia bezpośrednio do mediów społecznościowych. Oprócz standardowego profilu kolorystycznego otrzymujemy możliwość rejestrowania materiału w profilu kolorystycznym D-Cinelike. Dzięki temu będziesz mógł z łatwością obrabiać swoje materiały i nadawać im unikalnego wyglądu.  
W tworzeniu interesujących ujęć pomagają automatyczne tryby MasterShots, które wykonują określone ruchy po wcześniejszym ustawieniu. Focus Track to natomiast funkcja, w której dron automatycznie podąża za wyznaczonym obiektem. Cyfrowy zoom oferuje 4-krotne przybliżenie, co pozwala na urozmaicenie ujęć. Całość dopełnia funkcje Hyperlapse oraz Timelapse polegające na tworzeniu filmów poklatkowych. Oczywiście, DJI Mini 3 Pro ma również możliwość tworzenia panoramy sferycznej, wertykalnej oraz panoramy w 180 stopniach. Wszystkie materiały można przesłać błyskawicznie na telefon z prędkością do 25 Mb/s.  

Ile kosztuje DJI Mini 3 Pro?

DJI Mini 3 Pro w wersji z podstawowym kontrolerem RC-N1 kosztuje 3599 złotych. Za wersję z kontrolerem DJI-RC zapłacimy około 4699 złotych. Za komplet akcesoriów obejmujących torbę, dwa dodatkowe akumulatory, ładowarkę oraz komplet dodatkowych śmigieł zapłacimy niespełna 900 złotych. Kwota na tle innych modeli nie jest wygórowana. W zamian otrzymujemy świetny sprzęt, który znacznie wyprzedza podstawowy model DJI Mini 3 oraz poprzednika, czyli DJI Mini 2.  

DJI Mini 3 Pro. Czy warto kupić tego kompaktowego drona?  

DJI Mini 3 Pro to dron kompletny, który jest nazywany idealnym sprzętem dla twórców internetowych. Świetna specyfikacja w połączeniu z bardzo dobrymi parametrami lotu sprawiają, że jest to jeden z ciekawszych dronów na rynku.
Funkcja nagrywania w pionie jest niezwykle przydatna, natomiast format D-Cinelike znacząco ułatwia obróbkę. DJI Mini 3 Pro deklasuje tańsze modele, ale również staje do walki z takimi modelami jak DJI Mavic Air 2 oraz DJI Air 2S. Do większości zadań mniejsza matryca będzie w zupełności wystarczająca, dlatego nie musisz obawiać się o brak wystarczającej jakości. Jeśli szukasz lekkiego drona, który mieści się dosłownie w kieszeni, to DJI Mini 3 Pro sprawdzi się znakomicie.  
DJI Mini 3 Pro specyfikacja:  
 • kamera: 48 Mpix, 1/1.3 CMOS  
 • prędkość: 16 m/s  
 • waga: 249 g (standardowa bateria)  
 • pamięć wewnętrzna: 1,2 GB, karty microSD do 1 TB  
 • wymiary: 145x90x62 mm (złożony), 171x245x62 mm rozłożony  
 • maksymalna rozdzielczość filmów: 4K 
 • profile kolorystyczne: Standardowy, D-Cinelike 
 • Źródła:  
  Bartłomiej Mazurek
  Bartłomiej Mazurek

  Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.