Data publikacji:

Dron do 1000 złotych: jaki wybrać? 

Dron do 1000 złotych to znakomity wybór dla osób, które chcą rekreacyjnie polatać nie wydając przy tym majątku. Jaki model wybrać? Podpowiadamy! 
Dron do 1000 złotych

Dron do 1000 złotych - dla kogo będzie dobrym wyborem? 

Latanie dronem do niedawna było zarezerwowane tylko dla wybranych. Ceny urządzeń były na tyle wysokie, że przeciętny użytkownik nie mógł sobie pozwolić na zakup takiego sprzętu. Na szczęście technologia rozwinęła się na tyle, że producenci przygotowali szereg modeli w nieco niższej cenie.

Dron do 1000 złotych to idealny wybór dla amatorów latania, którzy rekreacyjnie chcą podbijać przestworza. W podanej cenie urządzenia ważą maksymalnie 250 gramów, dlatego do latania wystarczy zarejestrować drona na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Jeśli urządzenie nie ma wbudowanej kamery, to nie trzeba przechodzić testów on-line. Wszystkie drony z aparatem wymagają przejścia egzaminu, który uwzględnia 40 prostych pytań.

Pozytywne przejście wszystkich kroków skutkuje otrzymaniem numeru identyfikacyjnego umieszczanego na dronie. Polskie przepisy regulują limit lotów do 120 metrów w zasięgu wzroku. W kategorii A1, czyli o masie do 250 g dopuszcza się przeloty nad pojedynczymi osobami postronnymi.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu drona do 1000 złotych?

Jaki dron będzie dobrym wyborem? Przyjrzyjmy się najważniejszycm parametrom.

Rozdzielczość kamery

W dronach do 1000 złotych znajdziemy kamery dysponujące rozdzielczością Full HD lub 4K. To pozwala na wykonywanie w znakomitej jakości.

Prędkość nagrywania

To szczególnie ważny parametr, który ma wpływ na płynność obrazu podczas filmowania. Drony dysponujące nagrywaniem w 30 kl./s są w stanie dostarczyć obraz bez żadnych zacięć. W przypadku niższej liczby klatek może wystąpić pogorszenie jakości. Jest to szczególnie widoczne przy dynamicznych ujęciach.

Stabilizacja obrazu

do nagrania dobrze wyglądającego materiału niezbędna jest stabilizacja. W dronach do 1000 złotych można liczyć na stabilizację 2-osiową. W droższych dronach jest stosowana 3-osiowa stabilizacja, co przy silnym wietrze jest nieocenioną pomocą.

Moduł GPS

Zapewnia dostęp do lokalizacji urządzenia, a to otwiera nowe możliwości dla użytkownika. Przede wszystkim może on wyznaczyć lot za pośrednictwem mapy. Dron jest w stanie lepiej określić swoją pozycję, co w razie problemów pozwoli mu na szybki powrót do miejsca docelowego. 

Czas pracy na baterii

Czas pracy na jednym cyklu ładowania jest w dronach niezwykle ważny. Przeciętne modele za około 1000 złotych są w stanie latać nawet do 20 minut. To niezły wynik, jednak jeśli chcesz przedłużyć swoją zabawę z dronem, to warto wyposażyć się w dodatkowy zestaw baterii. 

Systemy ułatwiające lot

Ten element jest znany z droższych dronów, ale w modelach do 1000 złotych również znajdują się czujniki pomagające w bezpiecznym starcie, jak i lądowaniu. Pamiętaj, aby wybrać drona, który pozwoli na podłączenie telefonu i uzyskanie podglądu z kamery na żywo. Latanie z wykorzystaniem ekranu jest o wiele łatwiejsze!

Czy warto kupić drona w cenie do 1000 zł? 

Jeśli chcesz spróbować swoich sił z lataniem dronem, to jak najbardziej tak! Takie urządzenie jest przeznaczone do lotów typowo rekreacyjnych. Takie urządzenie jest w stanie zapewnić niezły czas lotu, a także bardzo przyzwoitą jakość filmów oraz zdjęć. Dla przeciętnego użytkownika to idealne rozwiązanie!

Możliwość wykonania podniebnych ujęć podczas weekendowego, bądź wakacyjnego wyjazdu będzie niezwykłym przeżyciem, które pozostawi po sobie wspomnienia w postaci multimedialnych materiałów. Pamiętaj, aby zawsze zachować bezpieczeństwo podczas latania! Jeśli zakupiłeś drona swojemu dziecku, to pamiętaj, aby zawsze być obecnym podczas lotu. 

Polecane drony do 1000 zł 

Overmax X-Bee 9.5 

Bardzo dobrze oceniany dron w cenie do 1000 złotych jest doskonałym wyborem! Urządzenie ma wszystko, czego potrzebuje początkujący użytkownik. Zasięg urządzenia wynosi 600 metrów, co pozwala na komfortowe latanie bez obawy o utratę łączności. Moduł GPS pomaga w utrzymaniu stałej pozycji, jak i wysokości. W ten sposób obsługa drona jest łatwa i intuicyjna. Wbudowana kamera dysponuje rozdzielczością 4K. Możliwość podglądania obrazu na żywo, a także funkcja automatycznego lądowania to dodatkowe atuty tego modelu. 

DJI&Intel Tello Boost Combo 

Drony DJI mogą kojarzyć się z doskonałą serią Mavic. Jednak w ofercie tego producenta znajdziemy również modele w trochę niższej cenie. Model Tello został zaprojektowany z myślą o początkujących osobach. System automatycznego startu i lądowania znacznie ułatwia sterowanie urządzeniem. W momencie utraty urządzenia, dron automatycznie wraca do miejsca, z którego wystartował.

Maksymalny czas lotu w DJI Tello wynosi 13 minut, jednak w zestawie znajdują się trzy baterie, dlatego można ten czas wydłużyć. Na pokładzie drona znajduje się również kamera dysponująca rozdzielczością 5 Mpix. Stosunek jakości do ceny został doskonale zachowany w tym modelu! 

Hubsan X4 H501A 

Hubsan X4 to nieźle wyposażony dron do rekreacyjnego latania. To co wyróżnia go na tle konkurencji to świetna jakość wykonania, a także pojemna bateria wystarczająca na 18-20 minut lotu. Tryb śledzenia, czyli słynny follow me jest obecny na pokładzie tego modelu, a jak wiadomo ta funkcja jest zarezerwowana dla dużo droższych odpowiedników.

Po włączeniu funkcji dron będzie płynnie poruszał się za operatorem. Hubsan X4 ma kamerę z rozdzielczością Full HD, co powinno wystarczyć do uchwycenia ciekawych ujęć. 

Autor: Bartłomiej Mazurek