Data modyfikacji:

Jaka drukarka do 400 zł będzie dobrym wyborem?

Drukarka do 400 złotych będzie znakomitym wyborem do domowych zastosowań. Podpowiadamy czym charakteryzują się tego typu urządzenia oraz jakie modele są warte twojej uwagi. 

drukarka do 400 zł

Drukarka do 400 zł - laserowa czy atramentowa? 

Jaka drukarka do domu będzie najlepsza? Decydując się na zakup drukarki do 400 złotych, w pierwszej kolejności trzeba rozważyć, czy będzie to model laserowy czy atramentowy. W założonym budżecie zdecydowanie przeważają drukarki atramentowe. Tusz umieszczony w specjalnym zbiorniczku za pomocą głowicy nanosi na kartkę odpowiednie barwy oraz kształty. To rozwiązanie zapewnia dobrą jakość wydruków, a także jest stosunkowo tanie w eksploatacji.  

Największym minusem jest ograniczona liczba wydruków. W drukarkach do 400 złotych dostajemy tzw. zestaw startowy tuszu kolorowego i czarnego. Jego wydajność jest dużo niższa niż standardowego, dlatego po pewnym czasie będzie trzeba kupić nowy zapas tuszy. Kupując drukarkę atramentową trzeba również pamiętać o tym, że musi być ona wykorzystywana regularnie. Po pewnym czasie nieużywania tusze mogą zaschnąć, co może wiązać się nie tylko z wymianą pojemników, ale również naprawą samej drukarki.  

W drukarkach laserowych stosuje się toner, czyli specjalny proszek, który pod wpływem światła laserowego zostaje naniesiony na powierzchnię. Na plus należy zaliczyć doskonałą jakość wydruków, a także niezłą wydajność. Wymiana tonera jest mniej kosztowna niż zakup nowych tuszy. Oczywiście mówimy tutaj o drukarkach do 400 złotych. W droższych modelach atramentowych koszty wydruku są minimalne.  

W podanej cenie znajdziemy drukarki laserowe monochromatyczne. Są one bardzo dobre do drukowania dokumentów, czy innych stron, które nie muszą być kolorowe. Taka drukarka dobrze sprawdza się w domowym biurze!  

Jaką drukarkę kupimy do 400 złotych?

Wybór drukarek do 400 złotych jest spory. Do wyboru mamy standardowe modele, które służą do drukowania dokumentów. Ich zaletą są przede wszystkim kompaktowe rozmiary. Alternatywą są tzw. urządzenia wielofunkcyjne służące zarówno do drukowania, skanowania, jak i kopiowania dokumentów. Taka drukarka sprawdzi się w rękach studentów, uczniów, a także osób poszukujących funkcjonalnego sprzętu.  

Jeszcze do niedawna drukarki do 400 złotych były dostępne wyłącznie w wersjach przewodowych. Ale popularność technologii bezprzewodowej sprawiła, że to rozwiązanie zawitało również do tańszych modeli. Połączenie z komputerem odbywa się za pośrednictwem modułu WiFi. Wystarczy wybrać plik, kliknąć drukuj i po chwili strona z dokumentem będzie gotowa.  

Tania drukarka do użytku domowego – czy to dobry wybór?

Drukarka do 400 złotych jest dobrym wyborem do domowego użytku pod warunkiem, że nie jest nadmiernie eksploatowana. Jeśli drukujesz setki stron, to zakup takiego sprzętu będzie nieopłacalny. Lepiej dołożyć trochę pieniędzy i kupić model, który umożliwi tanie drukowanie. Do sporadycznego drukowania, budżet 400 złotych będzie w zupełności wystarczający.  

Polecane drukarki do 400 zł

Canon Pixma MG2555S

Bardzo dobra drukarka wielofunkcyjna kosztuje mniej niż 400 złotych, dlatego zaoszczędzone pieniądze będziesz mógł wydać na dodatkowe tusze. Urządzenie zostało wyposażone w kasety XL Fine, które pozwalają na większą ilość stron. Szybkość druku w czerni wynosi 8 str./min natomiast w kolorze prędkość oscyluje w granicach 4 str./min. Skanowanie jest możliwe w rozdzielczości 600x1200 dpi. Stosunek jakości do ceny został bardzo dobrze zachowany, co potwierdzają pozytywne opinie użytkowników, którzy zdecydowali się na zakup.  

Specyfikacja:  

 • szybkość druku w kolorze: 4 str./min  
 • szybkość druku mono: 8 str./min 
 • rozdzielczość druku: 4800x600 dpi  
 • rozdzielczość skanowania: 600x1200 dpi  

HP DeskJet 2720 

Niedroga drukarka została wyposażona w dwupasmowe WiFi. Dodatkowo na pokładzie tego modelu znajduje się Bluetooth, który łączy się ze smartfonami i tabletami. HP zapewnia, że jakość druku stoi na najwyższym poziomie. Prędkość druku w kolorze wynosi 5,5 str./min, natomiast w mono model ten osiąga nawet 7 str./min. Wydajne wkłady są w stanie zagwarantować wiele wydrukowanych stron. To dobra drukarka wielofunkcyjna do 400 złotych!   

Specyfikacja:  

 • szybkość druku w kolorze:  5,5 str./min 
 • szybkość druku mono: 7 str./min 
 • rozdzielczość druku:  4800x1200 dpi 
 • rozdzielczość skanowania: 1200x1200 dpi  

Xerox Phaser 

To jedyna drukarka laserowa do 400 zł w naszym zestawieniu. Monochromatyczna konstrukcja gwarantuje prędkość drukowania na poziomie 26 stron na minutę, co jest bardzo dobrym wynikiem. Wydrukowanie pierwszej strony zajmuje 8 sekund. Mimo atrakcyjnej ceny, producent nie zrezygnował z modułu WiFi, który znacznie ułatwia drukowanie. Kompaktowy i prosty w obsłudze model jest idealnym wyborem do domowego biura.  

Specyfikacja:  

 • szybkość druku mono: 26 str./min  
 • rozdzielczość druku:  1200x1200 px  

Epson Expression Home XP-2100

Marki Epson nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Ekonomiczna drukarka do 400 złotych ma wszystko, czego potrzebuje przeciętny użytkownik. Prędkość drukowania w trybie mono wynosi 24 str./min, natomiast w kolorze osiągana jest prędkość 15 str./min. Maksymalna rozdzielczość drukowania wynosi 5760x1440 dpi, co również jest imponującym wynikiem. Urządzenie obsługuje standardowe tusze, a także te w wersji XL. Dodatkowo, na pokładzie Epsona znalazł się moduł WiFi, a także skaner z funkcją kopiowania. W cenie około 400 złotych nie można oczekiwać więcej od tego modelu.  

Specyfikacja:  

 • szybkość druku w kolorze:  27 str./min 
 • szybkość druku mono: 15 str./min  
 • rozdzielczość druku: 5760x1440 px  
 • rozdzielczość skanowania: 1200x2400 dpi