Data publikacji:

Filmy o sportowcach – 7 propozycji

Filmy o sportowcach przedstawiają interesujące i często poruszające historie, które opowiadają o drodze na sam szczyt. Sprawdź nasze propozycje najlepszych filmów fabularnych i dokumentalnych o sportowcach.

oglądanie filmów

Filmy o sportowcach – propozycje nie tylko dla fanów sportu

Prezentowaliśmy już najlepsze filmy o muzykach. W tym artykule pokażemy produkcje skupiające się na życiu sportowców. Nasze zestawienie postanowiliśmy podzielić na filmy fabularne, a także filmy dokumentalne o sportowcach. W naszym rankingu znajdziecie nie tylko zagraniczne produkcje, ale również filmy o polskich sportowcach. Wszystkie tytuły dostepne są oczywiście na Ceneo.pl.

  1. Creed i Creed II
  2. Najlepszy
  3. Wyścig
  4. Wielki Mike
  5. Senna
  6. Armstrong Lie
  7. Ronaldo

Filmy fabularne o sportowcach – 4 ciekawe filmy sportowe

Nasz raniking najlepszych filmów o sportowcach zaczynamy od fabularnych produkcji. Dominują filmy anglojęzyczne, ale znalazło się także miejsce na polski film o sportowcach.

Creed i Creed II

To zdecydowanie jeden z najlepszych filmów o sportowcach ostatnich lat. Syn mistrza wagi ciężkiej Apollo Creeda chce wejść na bokserski szczyt. Aby tego dokonać, o pomoc prosi dawnego rywala ojca – Rocky’ego Balboę. W tym momencie rozpoczyna się ich wspólna droga, która nie będzie usłana różami. W drugiej części akcja wciąż będzie bardzo mocna. Nie chcąc psuć seansu, nie zdradzimy zbyt wiele, ale możemy zapewnić, że kolejna produkcja jest utrzymana na równie wysokim poziomie. Jeśli szukasz przepełnionego emocjami filmu ze sportowcami w roli głównej, to nie będziesz rozczarowany.

Najlepszy

Polska film o sportowcu zebrał bardzo dobre recenzje zarówno wśród krytyków, jak i publiczności. W obrazie przedstawiono historię Jerzego Górskiego, który zanim dokonał niesamowitych rzeczy, musiał zmierzyć się z narkotykowym nałogiem. Po przejściu niesamowicie trudnej drogi ukończył bieg śmierci, a także ustanowił triathlonowy rekord świata na podwójnym dystansie Ironman. Jeśli szukasz naprawdę dobrego polskiego kina, a to dego uwielbiasz biograficzne filmy o sportowcach, to zdecydowanie sięgnij po ten tytuł.

Wyścig

Film o sportowcach oparty na faktach jest jednym z lepszych, jakie możesz obejrzeć. Rywalizacja Nikiego Laudy oraz Jamesa Hunta w bolidach F1 przeszła do historii sportów motorowych. W filmie przedstawiono relację pomiędzy nimi, a także zaciętą walkę o zostanie najlepszym. W tym filmie o sportowcach znajdziesz zabawne, ale również poruszające momenty. To produkcja, którą powinien zobaczyć nie tylko fan F1.

Wielki Mike

Kolejny film o sportowcach oparty na faktach opowiada historię Michaela Ohera, który stał się jedną z największych gwiazd futbolu amerykańskiego. Bezdomny nastolatek zostaje przygarnięty przez bogatą rodzinę. Między chłopakiem a rodziną powstaje wyjątkowa więź, a ich wsparcie prowadzi Mike’a do grona najlepszych sportowców. W filmie nie brakuje dowcipnych scen, a także trzymających w napięciu momentów. Zdecydowanie warto sięgnąć po ten tytuł.

Filmy dokumentalne o sportowcach, które musisz zobaczyć

Hollywood regularnie wypuszcza filmy fabularne o sportowcach. Nie brakuje również filmów dokumentalnych o tej tematyce. Po które tytułu warto sięgnąć?

Ayrton Senna

Ayrton Senna był niesamowicie utalentowanym kierowcą Formuły 1. Jego brawurowa jazda do dzisiaj wzbudza podziw i szacunek. Film o niezwykłym sportowcu przedstawia ważne momenty z jego życia, a także pokazuje wiele momentów z zupełnie nowej perspektywy. W dokumencie znajduje się również wiele odniesień do tragicznego wypadku, w którym Senna zginął. Warto wspomnieć, że w produkcji występują gwiazdy F1: Alain Prost, Frank Williams, Ron Denis czy Jackie Stewart. To produkcja godna polecenia!

Armstrong Lie

Do największego oszustwa w historii dopuścił się popularny kolarz Lance Armstrong. Pozornie idealna historia pokazuje kulisy upadku jednej z największych gwiazd światowego kolarstwa. Walka z ciężką chorobą, oszustwa i manipulacje. W tym filmie dokumentalnym o wielkim sportowcu dowiesz się ważnych informacji, które rzucają spojrzenie na historię Armstronga. Temat dopingu w sporcie wciąż jest żywy, dlatego warto sięgnąć po ten dokument.

Ronaldo

Przez wielu jest uważany za najlepszego piłkarza na świecie. W sportowym filmie dokumentalnym pokazane jest, jak Cristiano Ronaldo pracował na to, aby stanąć na absolutnym piłkarskim szczycie. W dokumencie znajdziesz niepublikowane wcześniej nagrania opowiadające więcej o byłym piłkarzu Realu Madryt. Ten film dokumentalny o sportowcu wyróżnia się nie tylko ciekawą historią, ale również bardzo udaną oprawą dźwiękową. Każdy miłośnik piłki nożnej, i nei tylko, powinien zobaczyć ten film dokumentalny.