Data modyfikacji:

Filtr do wody pod zlew. Ranking

Coraz częściej spotykane w polskich domach filtry pozwalają nam uzyskać krystalicznie czystą wodę, pozbawioną jakichkolwiek uprzykrzających życie zanieczyszczeń. W sprzedaży znajduje się wiele systemów filtracji, ale najbardziej wydajnym będzie wybór tego, który montowany jest na stałe w kuchni. Przedstawiamy krótki przegląd oraz ranking filtrów do wody pitnej pod zlew.

filtr do wody pod zlew

Zalety filtru do wody pod zlew

Istnieje wiele powodów, dla których Polacy coraz częściej sięgają po filtry do wody. W sprzedaży znajduje się cała gama filtrów w formie dzbanków, kubków oraz przystawek do kranu, które co prawda, spełniają swoje zadanie, ale wymagają od nas sporej uwagi i częstej wymiany montowanych w nich wkładów z aktywnym węglem.

Znacznie rozsądniejszym wyborem, który pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze, jest instalacja na stałe dużego filtra pod zlewem. Dzięki temu będziemy mieli stały dostęp do oczyszczonej wody pitnej, co ułatwi też np. wykorzystanie jej większych ilości do gotowania.

Filtry pod zlew są też ukryte przed wzrokiem i nie zajmują dodatkowego miejsca na blacie lub przy kranie. Nie wymagają też stałego doglądu i ciągłej konserwacji. Przedstawiamy więc krótki przegląd filtrów do wody pod zlew i ranking najpopularniejszych urządzeń tego typu, które znajdują się obecnie na rynku.

Przeczytaj również: Dzbanki filtrujące do wody: czy są zdrowe?

Dlaczego wybrać filtr do wody pod zlew z rankingu?

Kuchenne filtry pod zlewem dbają o wysoką jakość znienawidzonej przez wiele osób kranówki, która w wielu miejscach kraju jest, niestety, daleka od ideału. Wpływ na to ma oczywiście nie tylko stan rur, jakimi jest transportowana, ale także stosowana metoda jej oczyszczania oraz lokalne źródła, z których pochodzi.

Często mamy również do czynienia z wodą o wysokiej twardości, zostawiającą bardzo szybko biały osad na garnkach lub czajnikach, a także w ekspresach do kawy i innych urządzeniach domowych, takich jak żelazka, skracając przez to ich życie. Ta niepożądana cecha wynika wprost z rozpuszczonych w wodzie minerałów.

Filtry do wody pod zlew z naszego rankingu niwelują te problemy, przy okazji pozbywając się też odczuwalnego nieprzyjemnego zapachu lub posmaku. Dodatkowo usuwają też wiele szkodliwych zanieczyszczeń, takich jak chlor czy ołów oraz minimalizują obecność wirusów oraz bakterii.

W zależności od wybranego modelu filtry pod zlew wykorzystują zazwyczaj kilka rożnych metod oczyszczania wody. Proces filtracji przebiega w nieprzerwanym, wielostopniowym procesie, wykorzystującym technologię odwróconej osmozy.

Co istotne, aby filtr zadziałał, wystarczy, że podłączymy go do instalacji wodnej, nie wymaga on bowiem żadnego dodatkowego źródła zasilania. Sam proces montażu nie jest specjalnie skomplikowany i polega tylko na wykonaniu odpowiednich przyłącz do rur oraz kranu. Przy intensywnym użytkowaniu wkłady czyszczące filtra wymienia się zazwyczaj od pół do całego roku od pierwszego uruchomienia.

Filtr do wody pod zlew. Ranking

Poniżej zebraliśmy kilka najpopularniejszych modeli filtrów, które powinny świetnie sprawdzić się w większości gospodarstw domowych.

RO-101S Morion

Kosztujący ponad 1000 złotych Aquaphor RO-101S Morion to nowoczesny i estetycznie wykonany filtr z system odwróconej osmozy. Urządzenie odznacza się kompaktową konstrukcją, a wszystkie jego elementy, łącznie ze zbiornikiem na wodę, zostały zamknięte w jednej obudowie. Dzięki temu zajmuje znacznie mniej miejsca pod zlewozmywakiem niż konkurencyjne modele.

Walorami RO-101S Morion są szybka i w skuteczna filtracja, prostota obsługi, a także oszczędność, która wynika z dwukrotnie niższych kosztów eksploatacji względem rynkowych konkurentów.

Aquaphor Crystal N

Najtańszy i najprościej zbudowany filtr do wody pod zlew w rankingu kupimy już za nieco ponad 400 złotych. Jego stacjonarny system oczyszczania posiada trzy wymienialne korpusy z materiałami filtrującymi, które stanowią zabezpieczanie przed bakteriami, a podczas wymiany użytkownik nie jest narażony na kontakt z zanieczyszczeniami oraz na zalanie wodą szafki kuchennej. Wydajność systemu sięga 8000 litrów (w zależności od jakości wody i zużycia filtrów).

Global Water RO7 GW-OS0001

Kosztujący w graniach 700-600 złotych filtr z kompleksowym, siedmiostopniowym system oczyszczania wody, który oparty jest na systemie odwróconej osmozy. Przefiltrowana woda podawana jest w dwóch wersjach do wyboru.

Woda czysta przeznaczona jest do przygotowywania posiłków oraz napojów. Woda lekko zmineralizowana nadaje się z kolei do bezpośredniego spożycia i jest świetnym substytutem wody butelkowanej ze sklepu. Dodatkowo urządzenie jonizuje (dzięki specjalnemu wkładowi bioceramicznemu) i natlenia wodę, co według producenta dodatkowo podnosi jej walory zdrowotne.

Ecowater Odwrócona osmoza Ero-175

Najdroższy w rankingu filtr do wody pod zlew, który może być przeznaczony do bardziej profesjonalnych zastosowań. Urządzenie korzystające z systemu odwróconej osmozy zostało wyprodukowane przez amerykańską firmę Ecoware, największego na świecie producenta urządzeń uzdatniających wodę.

Jego zaletami są niewielkie rozmiary, skuteczność oraz wysoka kultura pracy. Na uwagę zasługuje tu specjalna wkładka ze wskaźnikiem, która informuje nas o potrzebie wymienienia wkładu filtrującego.

Hydropure 35

Kosztujący ponad 600 złotych Hydropure 35 to solidnie zbudowany filtr pod zlew, posiadający osobny zbiornik na wodę o pojemności pięciu litrów. Jego system oczyszczania korzysta ze sprawdzonej, wielostopniowej metody odwróconej osmozy. Wydajność Hydropure 35 to od około 2 do 3 litrów czystej wody na godzinę.