Data publikacji:

Jaką frezarkę do skórek wybrać? Jak używać?

Chcesz zacząć samodzielnie wykonywać manicure lub pedicure? A może zakładasz swój mobilny gabinet? W takim razie oprócz lakierów, pilniczka czy zmywacza przyda się także frezarka do skórek i paznokci. To urządzenie, które w ciągu chwili potrafi także wyrównać płytkę czy usunąć żel. Jaka frezarka do skórek jest najlepszym wyborem i jak jej używać? Dowiedz się, czytając nasz poradnik!
jaka frezarka do skórek

Dlaczego frezarka do skórek i paznokci to dobra inwestycja?

Frezarka do skórek i paznokci to urządzenie niezbędne w każdym salonie stylizacji. Coraz częściej sięgają po nią również miłośniczki domowego manicure'u i pedicure'u, aby przyspieszyć zabieg. Już teraz warto podkreślić, że sprzęt wymaga wprawy i ostrożności. Niewłaściwie używana frezarka do skórek może przynieść więcej szkody niż pożytku, w tym na przykład doprowadzić do uszkodzenia płytki lub powstania rany.
A dlaczego frezarka do skórek jest dobrym wyborem? Urządzenie przede wszystkim ułatwia i przyspiesza zabieg manicure'u oraz pedicure'u. Z jego pomocą możesz bezproblemowo nie tylko usunąć skórki, ale także nadać płytce idealny kształt, precyzyjnie spiłować końcówki, a nawet usunąć starą stylizację wykonaną lakierem hybrydowym, żelem albo akrylem. To z kolei oznacza, że dzięki frezarce możesz raz na zawsze pożegnać się z mogącym powodować podrażnienia acetonem.

Jaka frezarka do skórek? Na to warto zwrócić uwagę podczas zakupu

Jaka frezarka do paznokci będzie dobrym wyborem? Szukając najlepszej frezarki do skórek, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na rodzaj frezów. Oczywiście, jeśli nie ma ich w zestawie interesującego cię urządzenia, to bez problemu dokupisz je osobno. Oprócz właściwych końcówek dobrze jest też sprawdzić inne parametry sprzętu do paznokci.
Pierwszym z nich jest moc. W domowych warunkach wcale nie musisz korzystać z maksymalnie wydajnego i profesjonalnego sprzętu. Podobnie jest w przypadku, gdy planujesz używać frezarki wyłącznie do skórek, a nie do opracowywania płytki paznokcia czy usuwania hybrydy lub żelu. W takim przypadku dobrze poradzą sobie urządzenia o mocy wynoszącej maksymalnie 35 W.
Ważne jest również zasilanie. Tańszym wyborem jest frezarka do skórek na baterie, która jest też mobilna i świetnie poradzi sobie w domowych warunkach. Wolisz model o większej mocy? W takim razie zdecyduj się na frezarkę zasilaną sieciowo, czyli taką, która wymaga podłączenia do prądu.
Kolejnym ważnym parametrem jest liczba obrotów na minutę. Im szybciej pracuje frezarka do skórek, tym sprawniej poradzisz sobie z pielęgnacją i stylizacją paznokci. Do amatorskiego manicure'u albo pedicure'u z powodzeniem wystarczy model o prędkości 30 tysięcy obrotów na minutę. Z kolei w profesjonalnych salonach o wiele lepiej sprawdzi się szybsza frezarka, na przykład ta wykonująca nawet ponad 80 tysięcy ruchów na minutę.
Co jeszcze sprawdzić przed zakupem frezarki do skórek? Kierunek obrotu. Wbrew pozorom ma on ogromne znaczenie. Powinien być ustawiony w przeciwną stronę do kierunku twojej dłoni. Uniwersalnym wyborem jest urządzenie wyposażone w obustronny kierunek obrotu.
jaki frez do skórek
Dobrym wyborem jest również frezarka do skórek wyposażona w regulację mocy. Dzięki temu łatwo i szybko dopasujesz działanie urządzenia do wykonywanej czynności – usuwania skórek, ściągania hybrydy czy obróbki płytki przed aplikacją żelu lub lakieru.

Jaki frez do skórek? Wybieramy najlepszy

Frezarka do skórek może mieć różne nakładki, nazywane frezami. Różnica w końcówkach polega na materiałach wykorzystanych do ich produkcji. Jakie frezy do skórek sprawdzą się najlepiej? Do wyboru masz te ceramiczne, diamentowe, kamienne, filcowe i karbidowe.
W szczególności polecamy ci frezy diamentowe – idealne do usuwania skórek i zrogowaciałego naskórka w okolicach paznokci. Jeżeli chcesz zafundować sobie końcówkę do obróbki płytki paznokciowej, to możesz zdecydować się na diamentową albo ceramiczną, która równie świetnie poradzi sobie ze ściąganiem hybrydy albo żelu. W przypadku delikatnej płytki warto też rozważyć frezy filcowe.
Mówiąc o odpowiednim frezie do skórek, warto wspomnieć nie tylko o materiale, ale także stopniu gradacji końcówek. Jak się z pewnością domyślasz, tylko niektóre frezy sprawdzą się do usuwania skórek. W tym przypadku najbezpieczniejszym wyborem są elementy oznaczone odcieniem żółtym, czyli o drobnej gradacji, oraz te czerwone. Jeżeli zmagasz się z twardymi, trudnymi do usunięcia skórkami, to możesz sięgnąć też po niebieskie frezy, czyli końcówki o średniej ziarnistości.

Jak usunąć skórki frezarką? Praktyczne wskazówki

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, usuwanie skórek frezarką powinno zawsze odbywać się z ostrożnością. Nie spiesz się, a zamiast tego rób to powoli, precyzyjnie i delikatnie, aby nie uszkodzić naskórka albo płytki. Jak usunąć skórki frezarką?
Przede wszystkim zacznij od opracowania płytki paznokciowej, a dopiero później przejdź do usuwania skórek frezarką. Odsuń je radełkiem, a następnie sięgnij po frez ze stożkową końcówką. Ostrożnie usuń pozostałości po naskórku i zamień element na łezkę, którą należy delikatnie wsunąć pod skórki, aby je podważyć. Ostatnim krokiem jest ich usunięcie przy użyciu tzw. kulki, która ładnie wygładzi naskórek.

Wybieramy najlepszą frezarkę do skórek. Zobacz polecane urządzenia

Zachęciliśmy cię do zakupu frezarki do skórek? To świetnie się składa, bo przygotowaliśmy także zestawienie polecanych urządzeń. To sprzęty do manicure'u i pedicure'u, z których można z powodzeniem korzystać w domowym zaciszu. Zobacz najlepsze frezarki do skórek!
dobra frezarka do skórek

Beurer MP 41

To zestaw do manicure'u i pedicure'u zawierający wszystko, czego możesz potrzebować w trakcie zabiegu. W środku znajdziesz stożki szafirowe o drobnej i grubej gradacji, frez płomieniowy i walcowy oraz stożek filcowy. Nie brakuje też tarczy szafirowej, dwustopniowej regulacji prędkości, obustronnego kierunku pracy i zasilania sieciowego. Całość została zamknięta w eleganckim etui.

Calvier ZS-601 DM202 65 W

Kolejna dobra frezarka do skórek i paznokci, która sprawdzi się i w domu, i w mobilnym gabinecie. Urządzenie obejmuje nakładki do manicure'u i pedicure'u, pedał nożny, bazę i głowicę oraz uchwyty. Do zalet sprzętu zaliczamy prędkość na poziomie nawet 35 tysięcy obrotów na minutę, frezy diamentowe, opcję regulacji mocy (65 W) oraz obustronny kierunek obrotu.

ProfiCare PC-MPS 3004

Kompaktowa frezarka do skórek i paznokci, która wykonuje do 5 tysięcy obrotów na minutę. Producent wyposażył ją w funkcję podświetlenia pozwalającą na maksymalną precyzję pracy, długi przewód spiralny, 5-stopniową elektroniczną kontrolę prędkości oraz przełącznik Softtouch, który umożliwia zmianę kierunku obrotów. A to wszystko w zestawie z przystawką do polerowania, pilnikami do paznokci, stożkami i cylindrem szlifujący.

Semilac Mini Pen

Kolejna minifrezarka do skórek i paznokci, której możesz używać także do usuwania akrylożelu i hybrydy. To model o ultralekkiej konstrukcji, zapewniający wygodną i cichą pracę. Producent wyposażył go w cyfrowy wyświetlacz, prosty system wymiany frezów oraz płynną regulację obrotów, które osiągają prędkość na poziomie 30 tysięcy na minutę. Frezarka może być ładowana przy użyciu gniazda USB.
Zdjęcie: Envato Elements
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.