Data modyfikacji:

Galaxy Buds Pro vs AirPods Pro. Porównanie słuchawek

Może nie jest to wojna producentów, lecz z pewnością bitwa. Bitwa, w której dwóch rywali na rynku elektronicznym wytacza działa co najmniej wagi ciężkiej, chociaż to określenie w stosunku do słuchawek może budzić pewne zaskoczenie. Dzisiaj zobaczymy pojedynek Galaxy Buds Pro vs AirPods Pro. Ocenimy podobieństwa i różnice i postaramy się odpowiedzieć napytanie, który z produktów zasługuje na laur zwycięstwa, o ile w ogóle da się taki laur przyznać.

Galaxy Buds Pro vs AirPods Pro

Galaxy Buds Pro vs AirPods Pro. Parametry słuchawek

Opisując słuchawki, należy wziąć pod uwagę następujące parametry:

  • typ,
  • konstrukcja,
  • impedancja,
  • pasmo przenoszenia,
  • czułość,
  • moc wejściowa.

W naszym porównaniu także weźmiemy je pod uwagę, jednak aby uniknąć wrażenia nudy wiejącej od branżowych określeń, skupimy się bardziej na doznaniach użytkowników, mniej na cyferkach i wskaźnikach. Rozpoczynamy pojedynek.

Runda pierwsza: jakość wykonania

Słuchawki dokanałowe bezprzewodowe, idealnie wpasowujące się w małżowinę uszną, nieprzeszkadzające w trakcie zdejmowania obcisłych ubrań. Nie wypadają podczas wysiłku spowodowanego treningiem, nie powodują także dyskomfortu nawet po długotrwałym użyciu.

Nie ma też mowy o plączących się kabelkach, przeszkadzających i zaczepiających stale o byle co, powodując czasami bolesne zranienie ucha. Obie słuchawki pracują samodzielnie, nic nie wystaje na zewnątrz.

Brzmi jak opis ideału, prawda? Rzecz w tym, że powyższa ocena pasuje do obu pretendentów. W tej sytuacji zmagania AirPods Pro vs Galaxy Buds Pro w tej rundzie kończą się remisem.

Runda druga: technologia

ANC (aktywna redukcja dźwięków otoczenia) sprawuje się tak, jak należałoby oczekiwać po tak małych słuchawkach. Pamiętajmy, że jest to domena sprzętu nausznego. Oczywiście, tłumienie nie jest idealne, lecz można to przy odrobinie dobrej woli zaliczyć do zalet z punktu widzenia bezpieczeństwa na drodze, alei lub przejściu dla pieszych.

Jakość i siła dźwięku sprawia, że w wielu przypadkach ANC jest po prostu zbyteczne. Można go wyłączyć za pomocą prostej apki na naszym smartfonie. W ten sam sposób sterujemy trybami dźwięku, dzięki czemu nie ma potrzeby wyjmowania słuchawek podczas rozmowy. Na uwagę zasługują miękkie basy i czyste góry.

Kto nigdy nie miał nie najlepszych doświadczeń z parowaniem BT, niech pierwszy rzuci kamieniem. W przypadku bohaterów naszego pojedynku AirPods Pro vs Galaxy Buds Pro także mogą się zdarzyć delikatne poślizgi, jednak technologia BT 5.0 zdecydowanie zwiększa skuteczność łączenia w porównaniu do starszych rozwiązań tego typu.

Doładowanie słuchawek za pośrednictwem etui sprawia, że przy około 40 procentach mocy są w stanie pracować ponad 24 godziny. Należy przy tym zwracać baczną uwagę na poprawne włożenie słuchawki do „kejsa”, aby uniknąć różnic stopnia doładowań w poszczególnych słuchawkach.

Podobnie jak poprzednio opis, który poznaliśmy, śmiało może dotyczyć każdego z interesujących nas urządzeń, nie wskazując zdecydowanego faworyta. Kolejny remis i czas przejść do rundy trzeciej.

Runda trzecia: cena

Galaxy Buds Pro czy AirPods Pro, które droższe? Uśredniając ceny detaliczne w sklepach elektronicznych, daje się zauważyć pewną wspólną cechę. Mianowicie w obu przypadkach koszt zakupu szacowany jest w granicach 900 złotych. Przypadek?

W tej sytuacji o ostatecznym zwycięstwie zadecydują osobiste preferencje użytkowników, ich lojalność wobec marki lub przyzwyczajenie. Warto pamiętać, że biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, Galaxy Buds Pro czy AirPods Pro to bez wątpienia bardzo udany sprzęt w tym przedziale cenowym.

Autor: Maciej Mrozowski