Data modyfikacji:

Gdzie kupić maseczki?

W związku z panującą pandemią koronawirusa COVID-19 dbanie o własne zdrowie i bezpieczeństwo należy do spraw priorytetowych. Rząd wprowadził wiele obostrzeń, między innymi obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Ponieważ środki ochronne od pewnego czasu stały się towarem deficytowym, wiele osób decyduje się chronić siebie za pomocą własnoręcznie wykonanych płynów dezynfekujących, przyłbic czy maseczek. Jednak najlepszą ochroną są specjalistyczne maski dostępne w sprzedaży. Jakie rodzaje maseczek wybrać oraz gdzie kupić?

maseczki

Jakie są rodzaje maseczek ochronnych?

Choć rząd dopuszcza możliwość zasłaniania nosa i ust chustą lub szalikiem, to w dobie zagrożenia koronawiruem najlepszym wyborem będzie specjalistyczna maseczka ochronna, która zapewnia największą ochronę przed zarazkami. Podstawowym podziałem jest rozróżnienie na maseczki jednorazowe i wielokrotnego użytku.

Pierwsze z nich szybko pochłaniają szybko wilgoć wraz z oddechem i zapewniają ochronę jedynie osobom wokół, nie zaś ich użytkownikom. Chronią jedynie przez kilkanaście minut, po których należy je wyrzucić, ich noszenie jest mało komfortowe, a koszty ich użytkowania wzrastają z każdą zakupioną sztuką.

Lepszym wyborem są maseczki ochronne z filtrem, które są oznaczone literą „R”. Ich główną zaletą jest obecność filtra, który chroni nie tylko osoby znajdujące się w pobliżu, ale i jej użytkownika. Aby zapewnić sobie maksymalną ochronę, filtr ten należy wymieniać jak najczęściej, jednak nie rzadziej niż co 28 dni. Maseczki ochronne z filtrem ze względu na swoją skuteczność dzielą się na trzy grupy:

  • FFP1 – 80% skuteczności,
  • FFP2 – 94% skuteczności,
  • FFP3 – 99% skuteczności.

Maseczki ochronne – kupić czy zrobić samemu?

Koronawirus roznosi się głównie drogą kropelkową, więc wirusy uwalniane są w cząsteczkach śliny podczas kasłania i kichania. Można się nim zarazić także podczas rozmowy z drugą osobą. Dlatego tak ważna jest ochrona, tym bardziej że nawet 80% osób zrażonych przechodzi tę chorobę bezobjawowo. W mediach krąży wiele poradników na temat tego, jak samodzielnie wykonać maseczkę, która zmniejszy ryzyko zachorowania.

Czy warto zatem kupować maseczki ochronne? Zdecydowanie tak, ponieważ te wykonane własnoręcznie zapewniają jedynie 50% skuteczności przed wirusem. Dzieje się tak, ponieważ z reguły nie są one dopasowane do kształtu twarzy (nie przylegają ściśle do skóry), a przede wszystkim nie są wykonane z profesjonalnych materiałów ochronnych. Stąd też zdecydowanie ustępują specjalistycznym maseczkom ochronnym z filtrem.

Sprawdź także: Rodzaje maseczek na twarz.

Gdzie kupić maseczki ochronne?

Maseczki dostępne są w sprzedaży zarówno w aptekach, na poczcie, jak i w maseczkomatach, których jednak jest stosunkowo mało i stanęły tylko w niektórych miastach. W obecnej sytuacji, gdy każdorazowe wyjście z domu i kontakt z innymi osobami wymaga zachowania szczególnie ostrożności, najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie maseczek przez Internet.

Ceneo.pl oferuje maseczki ochronne w przystępnej, konkurencyjnej cenie. Maseczki ochronne z filtrem i bez filtra wykonane z różnych materiałów, o różnych parametrach, jednorazowe i wielokrotnego użytku można kupić w zaledwie kilka chwil bez wychodzenia z domu. Dodatkowo wszystkie ceny maseczek w Ceneo.pl można porównać z cenami oferowanymi przez inne sklepy internetowe w jednym miejscu za pomocą kilku kliknięć oraz przeczytać opinie użytkowników, którzy już je kupili.

Paczki z maseczkami ochronnymi są starannie zapakowane, a ich wysyłka i dostawa odbywa się niezwykle sprawnie, dzięki czemu każdy ma możliwość zadbania o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich bez zbędnego narażania się. Wybierając Ceneo.pl, można kupić maseczki ochronne sprawdzonych producentów w korzystnej cenie, które będą idealnie odpowiadały naszym potrzebom i oczekiwaniom.