Data publikacji:

Honor Magic V oficjalnie. Rośnie konkurencja składanych smartfonów! 

Honor Magic V jest pierwszym składanym smartfonem chińskiej marki! Nowy model otrzymał najnowsze podzespoły, w tym również procesor Qualcomm Snapdragon Gen 1. Czy to wystarczy, aby pokonać mocną konkurencję? Sprawdzamy! 

Honor Magic V - elegancki i bardzo funkcjonalny składany smartfon 

Początek roku na rynku smartfonów jest niezwykle interesujący. Honor Magic V prezentuje się doskonale, a dzięki swojej znakomitej specyfikacji ma szansę spełnić oczekiwania bardzo wymagających użytkowników. Składany telefon ma obudowę, która po zamknięciu ma grubość 14,3 mm, co można uznać za bardzo dobry wynik. Jednym z ważniejszych elementów w tego typu urządzeniach jest zawias. Chińczycy nie oszczędzali na materiałach. Konstrukcja jest wykonana z tytanu oraz włókna węglowego. 

Mniejszy wyświetlacz ma rozmiar 6,45 cala i rozdzielczość 1080x2560 px. Jasność 1000 nitów, odświeżanie 120 Hz, wsparcie dla gamy kolorów DCI-P3 oraz standard HDR 10+ gwarantują doskonałą jakość obrazu. Stosunek wyświetlacza do obudowy wynosi aż 90%, co tylko podkreśla nowoczesny charakter składanego smartfona. Po rozłożeniu Honora Magic V jest jeszcze lepiej. Użytkownik do dyspozycji ma ekran 7,9-calowy z rozdzielczością 1984x2272 px. Odświeżanie 90 Hz być może nie ucieszy graczy, ale w większości sytuacji płynność animacji powinna zostać zachowana. 

Honor Magic V specyfikacja: 

 • mniejszy ekran: 6,45 cala 
 • rozdzielczość: 1080x2560 px 
 • główny ekran: 7,9 cala 
 • rozdzielczość: 1984x2272 px 
 • procesor: Qualcomm Snapdragon Gen 1 
 • pamięć RAM: 12 GB 
 • pamięć wewnętrzna: 256 GB/512 GB 
 • bateria: 4750 mAh 
 • aparaty: 50 Mpix + 50 Mpix + 50 Mpix
 • aparat przedni: 42 Mpix
 • system operacyjny: Android 12 

Honor Magic V ma doskonałą specyfikację 

Honor Magic V jest napędzany przez najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon Gen 1 wykonany w technologii 4 nm. Jednostka jest wspomagana przez 12 GB pamięci RAM, co gwarantuje znakomitą wydajność. Pamięć wewnętrzna w podstawowej wersji wynosi 256 GB, natomiast w sprzedaży pojawi się jeszcze wersja 512 GB. W nowym smartfonie umieszczono dwie baterie o łącznej pojemności 4750 mAh. Taki zabieg ma lepiej zbalansować generowanie ciepła. Honor Magic V wspiera technologię szybkiego ładowania o mocy 66W. Dostarczenie 50% energii zajmuje zaledwie 15 minut! 

Nowe aparaty robią wrażenie! 

Składany smartfon ma trzy aparaty fotograficzne, które zostały umieszczone na charakterystycznej wyspie zabezpieczonej warstwą zaokrąglonego szkła 3D. Wszystkie trzy aparaty mają rozdzielczość 50 Mpix. Główny oferuje obiektyw o ogniskowej 23 mm, natomiast druga kamera ma obiektyw 20 mm. Aparat szerokokątny dysponuje ogniskową 13 mm, co przekłada się na pole widzenia wynoszące 122 stopnie. W błyskawicznym ustawianiu ostrości pomaga laserowy autofocus. Producent umieścił dwie kamery do selfie, które mają rozdzielczość 42 Mpix. Jedna znajduje się na zewnętrznej części obudowy, druga jest natomiast dostępna po rozłożeniu smartfona. 

Honor Magic V - ceny i dostępność 

Honor Magic V na ten moment będzie dostępny wyłącznie w Chinach. Cena wersji z 256 GB została wyceniona na kwotę 9999 juanów, co daje kwotę 6292 złotych. Dopłata do wersji 512 GB wynosi 1000 juanów, co po przeliczeniu na złotówki daje kwotę około 630 złotych. Honor na ten moment nie potwierdził, czy urządzenie trafi do europejskiej dystrybucji. 

Zdjęcie: Honor 
Autor: Bartłomiej Mazurek