Data publikacji:

Huawei Watch GT Active czy Samsung Galaxy Watch Active? Porównanie smartwatchy

Huawei Watch GT Active i Samsung Galaxy Watch Active to zegarki sportowe, które są dedykowane osobom aktywnym. W naszym porównaniu smartwatchy wybierzemy najlepszy model do monitorowania aktywności fizycznej. 

Liczba stosunkowo tanich zegarków do biegania rośnie z każdym rokiem. Producenci smartwatchy zauważyli, że wiele osób chce monitorować swoją aktywność. Huawei i Samsung to producenci smartfonów, którzy zaliczyli bardzo dobry start na rynku inteligentnych zegarków. Prezentowane modele charakteryzują się przede wszystkim bardzo dobrym wyposażeniem i atrakcyjną ceną. Który z nich jest lepszy?

Wyświetlacz i obudowa

Samsung Galaxy Watch Active dysponuje wyświetlaczem o przekątnej 1,1 cala. Smartwatch Huawei Watch GT Active jest większy, ponieważ ma ekran o przekątnej 1,39 cala i rozdzielczości 454x454 px. W zestawieniu z Samsungiem wypada więc lepiej, ponieważ Galaxy Watch Active ma rozdzielczość na poziomie 360x360 px. 

Pod względem jakości wykonania oba modele zachwycają. Obudowa Samsunga Galaxy Watch Active została zabezpieczona przed dostaniem wody zgodnie z certyfikatem IP68. W przypadku smartwatcha Huawei Watch GT Active, użytkownik może zanurzyć się na głębokość 50 metrów. 

Podzespoły

Smartwatche znacząco różnią się od siebie pod względem wyposażenia. Huawei Watch GT Active ma 128 MB pamięci wewnętrznej i 16 MB pamięci RAM. Taka konfiguracja ma zapewnić płynną pracę funkcji sportowych, a także dostęp do wybranych tarcz. Jeśli szukasz możliwości odpalania aplikacji czy sterowania muzyką z telefonu, postaw raczej na jego konkurenta. Procesor Exynos 9110 współpracuje z 768 MB pamięcią RAM. W pamięci zegarka znajduje się aż 4 GB, co pozwoli na instalowanie aplikacji, a także przesyłanie ulubionych utworów. System operacyjny Tizen oferuje spore możliwości. 

Praca na baterii 

Huawei projektując swój zegarek postawił przede wszystkim na bardzo dobry akumulator. Pojemność 420 mAh gwarantuje pracę nawet przez 2 tygodnie. W Galaxy Watch Active pojawiło się ogniwo o pojemności 230 mAh powinno wystarczyć na maksymalnie kilka dni użytkowania. Wybierając ten model, musisz liczyć się z tym, że częściej będziesz sięgać po ładowarkę. 

Funkcje sportowe 

Samsung Galaxy Watch dysponuje nadgarstkowym czujnikiem tętna, a także modułem GPS do rejestrowania trasy. Interfejs pozwala na rejestrowanie wielu dyscyplin sportowych. Dla większości osób jego funkcje powinny być w zupełności wystarczające. 

Huawei Watch GT Active ma spełnić oczekiwania bardziej wymagających użytkowników i to przekłada się na jego funkcje. Standardowy moduł GPS jest dodatkowo wspomagany przez systemy satelitarne GLONASS oraz GALILEO. To przekłada się na bardzo dokładny pomiar trasy. Jazda na rowerze, bieganie, czy górskie wycieczki - z tym na pewno ten zegarek sobie poradzi. Bardzo dobrze wypada system monitorowania tętna TruSeen. Smartwatch będzie sprawdzał twój puls przez 24 godziny na dobę. 

Dodatkowo zegarek oferuje spersonalizowane plany treningowe pozwalające na poprawę wydolności czy spalenie kalorii. Specjalnie zaprojektowane tryby sportowe ułatwiają kontrolowanie tempa, tętna i aktualnego dystansu. Smartwatch podpowiada także, jak długo powinna trwać regeneracja po treningu.  

Jaki smartwatch wybrać? 

Samsung Galaxy Watch Active to świetny zegarek multimedialny. Jeśli zależy ci na aplikacjach, a także możliwości odtwarzania muzyki na bezprzewodowych słuchawkach, to warto sięgnąć po ten model. Huawei Watch GT Active został stworzony dla sportowców. Producent porzucił zbędne funkcje i skupił się na monitorowaniu aktywności. Ogromną zaletą w tym modelu jest bateria, która nawet przy działającym module GPS zachwyca osiąganym czasem pracy. Wybierz więc zegarek w zależności od swojego stopnia zaawansowania.

Artykuły, które warto przeczytać: 


Autor: Bartłomiej Mazurek