Data modyfikacji:

TOP 10 tanich zegarków do biegania 

Zegarek sportowy oferujący pomiar tętna i szereg podstawowych funkcji jest idealnym wyborem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem. Wybraliśmy 10 najlepszych modeli w przystępnej cenie, które pomogą Ci w efektywniejszym treningu. 

Najlepsze tanie zegarki do biegania:
  • Polar M200
  • Tom Tom Runner 3
  • Sigma ID.GO
  • Garmin Forerunner 25
  • Xiaomi Amazfit Pace
  • Beurer PM62
  • iHealth Wave
  • Garett Sport 21
  • Timex Ironman Run Trainer
  • Insportline Sporttester Fit

Polar M200 - idealny do biegania 

Liczniki i zegarki firmy Polar cieszą się dużym uznaniem sportowców. Polar M200 to podstawowy model z ekranem o przekątnej 1,3 cala. Wbudowany moduł GPS potrafi bardzo dokładnie monitorować aktualne tempo, a także przebyty dystans podczas biegu. Po treningu zegarek nie przestaje działać i pokazuje liczbę kroków oraz spalone kalorie. Wbudowany czujnik pomiaru tętna z nadgarstka dostarcza cennych informacji, które umożliwiają efektywniejsze planowanie treningu.

Dla początkujących Polar przygotował zestaw ćwiczeń przygotowany pod cztery różne dystanse. Synchronizacja danych z serwisem Polar Flow pozwala na dokładną analizę wszystkich zebranych wyników. Zegarek Polara nie kosztuje dużo, patrząc na ilość funkcji, jakie oferuje. 

Tom Tom Runner 3 - solidny zegarek nie tylko do biegania 

Tom Tom Runner 3 to ładny zegarek, który został zaprojektowany dla wszechstronnych sportowców. Pokazywanie dokładnych informacji w czasie rzeczywistym oferuje wbudowany moduł GPS. Zegarek sportowy umożliwia błyskawiczne przełączanie pomiędzy różnymi dyscyplinami. Jeśli postanowisz odkrywać nowe trasy i przypadkiem zgubisz drogę, to Tom Tom pozwoli na powrót do celu.

Wszystkie informacje są doskonale widoczne na niewielkim wyświetlaczu. Mocna bateria w zegarku działa przez 11 godzin w trybie GPS i 25 dni w trybie zegarka. Dużą zaletą jest możliwość samodzielnej wymiany pasków, a także sterowania muzyką z telefonu. Uniwersalny zegarek sprawdzi się doskonale u początkujących, jak i nieco bardziej zaawansowanych sportowców. 

Sigma ID.GO - prosty i funkcjonalny 

Zegarek pozbawiony inteligentnych funkcji jest tak naprawdę stworzony dla początkujących biegaczy. Sigma ID.Go potrafi wyświetlać aktualny puls z dokładnością EKG. Za pomocą jednego przycisku uruchomisz stoper, który charakteryzuje się dokładnością do 1/10 sekundy. Dodatkowo urządzenie jest w pełni wodoodporne, dlatego wizyta na basenie nie powinna być żadną przeszkodą. Sportowy zegarek urzeka swoją prostotą i bardzo atrakcyjną ceną. 

Garmin Forerunner 25 - tani zegarek z GPS

Forerunner 25 to jeden z najtańszych zegarków w ofercie Garmina. Wyposażony w moduł GPS pokazuje najważniejsze funkcje i działa nawet przez 8 godzin. Wszystkie dane są przechowywane w serwisie Garmin Connect. W jednym miejscu możesz zapisywać, planować, a także udostępniać swoje aktywności. Zegarek sportowy nie ma wbudowanego czujnika pomiaru tętna, jednak współpracuje on z zewnętrznymi akcesoriami. Na ekranie małego wyświetlacza, po podłączeniu telefonu są wyświetlane powiadomienia o przychodzących wiadomościach i połączeniach. Ten zegarek ma wszystko, czego potrzebuje początkujący sportowiec. 

Xiaomi Amazfit Pace - smartwatch i zegarek sportowy w jednym 

Propozycja Xiaomi wbrew pozorom jest znakomita dla początkującego sportowca. Amazfit Pace to inteligentny zegarek wyposażony w ekran o przekątnej 1,3 cala. Za pomocą modułu GPS bez problemu sprawdzisz przebiegnięty dystans oraz tempo. Za kontrolę pracy serca odpowiada wbudowany czujnik tętną. Synchronizacja z dedykowaną aplikacją MiFit za pomocą wykresów pokaże wszystkie aktywności z ostatnich tygodni.

Produkt Xiaomi pełni także rolę pełnoprawnego smartwatcha. Bez problemu odczytasz na nim powiadomienia ze swojego telefonu, zainstalujesz ciekawe aplikacje i tarcze zegarka, które zmienią jego wygląd. DOdatkowym plusem jest wbudowana 4GB pamięć wewnętrzna na muzykę. Z tym zegarkiem nie musisz zabierać już telefonu, aby pobiegać przy ulubionych utworach.  

Beurer PM62 - kompaktowy zegarek do biegania 

Zegarek firmy Beurer wyróżnia się bardzo dokładnym pomiarem pracy serca. Dokładność EKG jest w stanie określić Twoją aktualną kondycję. Pulsometr mierzy także średnie i maksymalne tętno podczas wysiłku. Na wyświetlaczu wyświetlana jest również aktualna godzina oraz czasy poszczególnych okrążeń. W ustawieniach wpisując informacje o wzroście, wadze, wieku i płci otrzymasz interpretację indeksu fitness.

To bardzo pomaga przy wyznaczaniu celów i układaniu konkretnego treningu. Zegarek sportowy przedstawi Ci propozycje zakresu treningowego, które pomogą rozwinąć kondycję. Ten model do biegania będzie doskonałym wyborem w rozsądnej cenie. Polecamy go dla początkujących, jak i nieco bardziej zaawansowanych sportowców. 

iHealth Wave - idealny do biegania i pływania 

iHealth Wave to jeden z tańszych zegarków w naszym zestawieniu, który sprawdzi się nie tylko podczas biegania. Urządzenie jest w stanie zmierzyć liczbę kroków, przebyty dystans i liczbę spalonych kalorii. Jeśli lubisz pływać, to na pewno docenisz zegarek za możliwość pomiaru czasu pływania czy liczby ruchów. Urządzenie jest w stanie samodzielnie wykryć technikę pływania.

Wodoszczelna obudowa do 30 metrów pozwala bez obaw zanurzyć się w wodzie. Dodatkowo zegarek sportowy mierzy jakość snu. Wszystkie informacje z łatwością podejrzysz na ekranie smartfona, dzięki połączeniu za pomocą modułu Bluetooth. Producent zapewnia, że żywotność baterii to aż dwa tygodnie. IHealth kusi swoimi możliwościami, ale przede wszystkim bardzo atrakcyjną ceną. 

Garett Sport 21 - dla początkujących 

Zaczynasz swoją przygodę z bieganiem i szukasz stylowego zegarka, który sprawdzi się nie tylko podczas treningu? Garett Sport 21 sprawdzi się w takim razie doskonale. Optyczny sensor nadgarstkowy oferuje monitorowanie tętna, ale również natlenienie i ciśnienie krwi. W ten sposób jesteś w stanie dokładnie kontrolować swoje zdrowie. Na wyświetlaczu, po połączeniu z dedykowaną aplikacją wyświetlane są powiadomienia, raport snu, a także pełne informacje o aktywnościach.

Zegarek wspiera wiele trybów sportowych takich jak bieganie, jazda na rowerze czy wspinaczka górska. Energooszczędne podzespoły zapewniają długi czas pracy. W trybie czuwania zegarek sportowy może wytrzymać nawet sześć miesięcy. To świetny wynik, obok tego modelu nie można przejść obojętnie. 

Timex Ironman Run Trainer - moduł GPS i dokładny pomiar tętna 

Timex to specjalista na rynku zegarków. Ironman Run Trainer oferuje zaawansowany moduł GPS z technologią SiRFstar IV. Zebrane dane o przebytym dystansie są niezwykle precyzyjne i nie ma w tym wypadku mowy o żadnych przekłamaniach. Zegarek jest kompatybilny z zewnętrzną opaską do pomiaru tętna, która znajduje się w zestawie. Na akumulatorze Timex jest w stanie pracować nieprzerwanie osiem godzin. Dużym plusem jest możliwość sparowania sensora na buty ANT+. Jeśli traktujesz bieganie na poważnie i chcesz osiągać jeszcze lepsze wyniki, to ten zegarek jest dla Ciebie. 

Insportline Sporttester Fit - zegarek z pulsometrem 

Jeden z najtańszych zegarków z pulsometrem współpracuje z zewnętrzną opaską, charakteryzującą się duża dokładnością pomiaru. Na wyświetlaczu ustawisz swoje strefy tętna. W przypadku ich przekroczenia urządzenie natychmiast Cię o tym powiadomi. W tym modelu producent skupił się na funkcjach pomiaru pracy serca.

To doskonały wybór dla osób poszukujących zegarka, który pomoże trzymać się wyznaczonego tempa. Wszystkie wyniki zapisane przez zegarek są zapisywane w jego pamięci. Lekki, poręczny i tani model dla początkującego będzie w zupełności wystarczający.