Data modyfikacji:

iPad Pro 2022. Kiedy premiera? Jaka specyfikacja?

Nowy iPad Pro najprawdopodobniej zadebiutuje w 2022 roku i w porównaniu do swoich poprzedników wprowadzi kilka ważnych zmian. Zebraliśmy wszystkie doniesienia na temat tabletów od Apple.

ipad pro

Najnowsze doniesienia o iPadach Pro 2022

iPad Pro, czyli najbardziej zaawansowany tablet w historii Apple może doczekać się pewnych zmian. Jedną z najczęściej pojawiających się informacji jest chęć wprowadzenia przez Apple wyświetlacza Mini-LED do wersji 12,9-calowej. Przypomnijmy, że 11-calowy iPad Pro z 2021 roku dysponuje taką właśnie technologią. Taki krok byłby kolejnym przełomem. Mini LED zapewnia doskonałe, żywe kolory, a także idealną czerń. To idealny kompromis pomiędzy panelami LCD a panelami OLED.

Bardzo ciekawe doniesienie mówi o tym, że Apple może zrezygnować z aluminiowej obudowy z tyłu na rzecz szkła. To miałoby pozwolić na zastosowanie technologii bezprzewodowego ładowania. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że do tego byłaby potrzebna odpowiednio duża ładowarka. Kto wie, być może Apple ma na to swój pomysł.

Nowy iPad Pro 2022 otrzyma niemal na pewno ulepszony czip Apple M1X lub M2. Pierwsza generacja tej jednostki zapewnia najwyższą wydajność, dlatego spodziewamy się, że firma z Cupertino będzie chciała podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej.

iPad Pro 2022 – kiedy dokładna data premiery?

Mark Gurman, dziennikarz technologiczny Bloomberga stwierdził, że w 2021 roku zobaczymy nowe MacBooki Pro oraz słuchawki AirPods. Dopiero w 2022 roku pojawi się odnowiony iPad Pro. Rzeczywiście taki scenariusz jest niemal pewny.

Kiedy mogłaby się odbyć premiera nowych urządzeń? W grę wchodzi tak naprawdę kilka dat. Apple już wiosną 2022 może zorganizować konferencję, na której pokaże swój najnowszy tablet. Kolejnym terminem jest wrześniowa keynote, kiedy to pokazany zostanie iPhone 14. Warto wspomnieć, że podczas premiery iPhone’ów 13 mogliśmy oglądać zapowiedź całkowicie przeprojektowanego iPada Mini. Wrześniowa data premiery jest jak najbardziej możliwa!

Co chcielibyśmy zobaczyć w nowych iPadach?

Wydaje się, że aktualne modele iPadów są niemal idealne. Jednak użytkownicy chcieliby zobaczyć jeszcze lepszy akumulator, który dodatkowo wydłuży czas działania. Patrząc na ostatnie usprawnienia czasu pracy w iPhone’ach 13, istnieje duże prawdopodobieństwo, że i w tabletach pojawią się pewne zmiany.

Całkiem niedawno od twórców aplikacji na tablety Apple dowiedzieliśmy się, że iPad Pro ogranicza maksymalne użycie pamięci RAM do 5 GB. Warto przypomnieć, że topowa wersja iPada Pro oferuje aż 16 GB pamięci RAM. Użytkownicy oczekują, że Apple odblokuje pełny potencjał i pozwoli pracować bez ograniczeń.

Czy warto kupować iPada Pro już teraz?

Jeśli już teraz szukasz dobrego tabletu do wymagających zadań, to nie warto czekać na premierę nowych modeli. Tak naprawdę czas oczekiwania może wydłużyć się nawet do roku, dlatego lepiej dokonać zakupu już teraz. Tym bardziej, że iPad Pro 2021 oferuje ogromne możliwości, a dzięki procesorowi Apple M1 jest w stanie zapewnić wydajność porównywalną do MacBooków. Do tego mamy 11-calowy ekran Mini Led, świetny aparat oraz niezły czas pracy na baterii. iPada Pro 2021 można aktualnie kupić za 3769 złotych.

*Artykuł będzie aktualizowany na bieżąco

Autor: Bartłomiej Mazurek