Data publikacji:

Jak i czym ładować smartwatch?

Poprawne ładowanie smartwatcha jest niezwykle istotne, aby utrzymać idealną kondycję baterii i cieszyć się dłuższym czasem pracy. Podpowiadamy, jak i czym ładować smartwatch, aby działał w sposób bezproblemowy.
jak ładować smartwatch

Ładowanie smartwatcha – to warto wiedzieć!

Zachowanie jak najlepszej kondycji baterii dla wszystkich posiadaczy smartwatchy jest absolutnie kluczowe. W pierwszej kolejności musisz pamiętać, aby korzystać tylko z dedykowanych przewodów do danego modelu. Bardzo często zdarza się, że nieoryginalne kable powodują problemy i mogą mieć wpływ na zużycie baterii.
Zdecydowana większość inteligentnych zegarków jest ładowana indukcyjnie. Wystarczy przyłożyć do urządzenia ładowarkę, która połączy się z urządzeniem za pomocą magnesów. Niektóre modele wspierają bezprzewodowe ładowanie zgodne ze standardem Qi. Wówczas wystarczy położyć zegarek na ładowarce, aby rozpocząć dostarczanie energii.

Pierwsze ładowanie smartwatcha. O czym warto pamiętać?

Jeszcze kilka lat temu szczególnie w smartfonach stosowało się zasadę, że każde nowe urządzenie trzeba naładować do 100%, a następnie je całkowicie rozładować. To miało wymusić kalibrację akumulatora, a co za tym idzie efektywniejszą pracę.
Jednak współczesne akumulatory litowo-jonowe nie potrzebują takich praktyk. Po rozpakowaniu smartwatcha sprawdź tylko, czy ma on wystarczająco dużo energii, aby przeprowadzić ewentualną konfigurację. Nie musisz ładować go do 100%!

Czy smartwatcha można ładować ładowarką od telefonu?

Oczywiście! Dostarczanie energii ładowarką od telefonu jest jak najbardziej możliwe. Najlepiej sprawdzają się zasilacze o mocy 5-10W. Jeśli jednak masz mocniejszą kostkę, to nie musisz się przejmować, ponieważ smartwatch nie będzie wykorzystywał pełnej mocy. Większość urządzeń działa w sposób inteligentny i samodzielnie dopasowuje napięcie.

Smartwatch ładowanie - dobre praktyki

Aby cieszyć się dobrym działaniem smartwatcha staraj się używać go normalnie. Jeśli wiesz, że przez dłuższy czas będzie leżał on nieużywany, to wtedy postaraj się, aby bateria była naładowana przynajmniej do 50%. Na co dzień nie musisz wykonywać żadnych dodatkowych działań. Niezależnie od tego, jaki smartwatch damski czy męski posiadasz, sposób użytkowania jest dokładnie taki sam.

Jak działa ładowanie indukcyjne w smartwatchu?

Ładowanie bezprzewodowe działa na bardzo podobnej zasadzie co w telefonach. Urządzenie oraz ładowarka mają wbudowane cewki, które po połączeniu ze sobą wytwarzają pole elektromagnetyczne. W ten sposób wytwarzane jest napięcie i w efekcie następuje ładowanie baterii. To najlepszy i najskuteczniejszy sposób dostarczania energii w zegarkach.
Zobacz również najlepsze aplikacje do smartwatcha

Ładowanie smartwatcha– FAQ

Jak długo ładować smartwatch po raz pierwszy?
Nie ma jednej zasady dotyczącej długości ładowania smartwatcha. Możesz go po raz pierwszy naładować do 100%, ale nie jest to konieczne. Nie trzeba tutaj stosować się do żadnych reguł.

Przy ilu procentach ładować smartwatch?
Staraj się nie rozładowywać akumulatora do 0%, ponieważ źle to działa na ogniwa. Zwykle przy 5-10% można podłączyć zegarek do ładowania, choć czasami możesz to zrobić wcześniej.

Dlaczego smartwatch bardzo szybko się rozładowuje?
Jeżeli korzystasz z GPS oraz dodatkowych czujników, to może mieć to wpływ na szybsze rozładowywanie baterii. Jest to szczególnie widoczne podczas uprawiania sportu. Jeżeli widzisz, że Twoja bateria traci energię szybciej niż zwykle, to może okazać się, że konieczna będzie jej wymiana.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.