Data modyfikacji:

Jaką aplikację na smartwatch warto zainstalować?

Nowy zegarek z systemem Android Wear daje dostęp do tysięcy aplikacji, znajdujących się w sklepie Google. Spośród nich nie jest łatwo wybrać, te które są najlepsze, dlatego ułatwimy wam to zadanie. W naszym zestawieniu przedstawiamy najlepsze i najbardziej użyteczne aplikacje na smartwatcha.
jaka aplikacja do smartwatch

Google Fit

Trzeba przyznać, że Google na robieniu aplikacji zna się jak mało kto. Tym razem, firma przygotowała narzędzie do monitorowania codziennej aktywności fizycznej, będące odpowiedzią na Apple Health. Google Fit rejestruje czas, odległość, liczbę przebytych kroków oraz spalonych kalorii. Użytkownik w dowolnym momencie może sprawdzić informację o spacerach, biegach czy treningach na rowerze. Co ciekawe „Fit” zarejestruje również ukształtowanie terenu.
Dla zaawansowanych przygotowano opcję wyznaczania celów na najbliższe dni oraz tygodnie. Dzięki obecności wirtualnego trenera, można z łatwością ułożyć plan treningowy, który pomoże w osiągnięciu lepszej kondycji. Google Fit wspiera także zewnętrzne aplikacje takie jak Strava, Nike + czy Lifesum. Dzięki temu pod ręką, masz dostęp do wszystkich niezbędnych informacji.

Google Keep

Wszystkie notatki na wyciągnięcie ręki i to dosłownie! W Google Keep możesz przeglądać notatki, zapisane na innych urządzeniach. Ta prosta aplikacja może przydać się chociażby na zakupach, gdzie natychmiast będziesz mógł sięgnąć do listy potrzebnych rzeczy. Keep pozwala nie tylko przeglądać, ale również nagrywać notatki za pomocą głosu. Teraz bez większego kłopotu szybko znajdziesz potrzebne notatki, zdjęcia czy dokumenty. To jedna z bardziej użytecznych aplikacji na każdego smartwatcha.

Google Maps

Dobrze znana wszystkim aplikacja z mapami Google dostępna jest również w wersji na smartwatcha. Dzięki niej szybko zorientujemy się w najbliższej okolicy, albo wyznaczamy trasę spacerową lub rowerową, bez potrzeby wyciągania telefonu. Ze względu na ograniczenia (mały ekran) funkcjonalność programu jest jednak ograniczona w stosunku do wersji z telefonu.

Spotify

Aplikacja najpopularniejszego na świecie muzycznego serwisu streamingowego pozwala na korzystanie z jego bogatego katalogu także z poziomu inteligentnego zegarka. Użytkownicy aplikacji chwalą sobie jej interfejs oraz funkcjonalność, która nie odbiega od tego, z czym spotkamy się chociażby na smartfonach.
Warto jednak zauważyć, że program działa tylko wówczas, gdy jesteśmy subskrybentami płatnej wersji serwisu. Dzięki temu możemy jednak zapisywać ulubione listy utworów w pamięci smartwatacha i słuchać ich bez potrzeby łączenia się z siecią.

Find My Phone

Posiadacze systemu IOS od Apple mają swoją aplikację Find My Iphone. Jak się okazuje, podobnie działająca aplikacja jest dostępna również na system Android Wear. Zegarek połączony ze smartfonem informuje w jakim miejscu znajduje się telefon, a także wibruje w momencie, gdy oddalimy się od smartfona. W razie potrzeby można odtworzyć dźwięk, który ułatwi znalezienie urządzenia. To bez wątpienia jedna z najbardziej użytecznych aplikacji na zegarek.

ParKing

Interesująca aplikacja na smartwatch, dostępna również w wersji na smartfony, która jest niezbędna do jej poprawnego działania. Pomaga ona zlokalizować miejsce, w którym zaparkowaliśmy samochód, wskazując jego położenie na mapach Google, które uprzednio zapisaliśmy na telefonie wychodząc z samochodu. Twórcy udostępnili również opcje ułatwiające odnalezienie auta na dużych parkingach podziemnych lub wielopoziomowych.

Strava

Inteligentne zegarki są świetnymi kompanami dla osób uprawiających sport. Strava to prosta aplikacja przygotowana z myślą o biegaczach i kolarzach. Wraz z nadejściem nowego Android Wear 2.0, Strava umożliwia rejestrowanie trasy bezpośrednio z poziomu zegarka. W czasie treningu można podejrzeć statystyki, wykonywać połączenia telefoniczne a także sterować odtwarzaczem muzyki.

Sleep as Android

Aplikacja przeznaczona do śledzenia zachowania właściciela smartwatcha w przeciągu nocy, monitoruje jakość snu na podstawie tego, jak bardzo intensywnie wykonujemy różne ruchy w łóżku i zmieniamy pozycję. Twórcy przygotowali tutaj zresztą masę dodatkowych funkcji, z których części nie znajdziemy nawet w oprogramowaniu droższych zegarków fitness. Program działa wyłącznie we współpracy z swoim odpowiednikiem zainstalowanym na telefonie, który musi znajdować się w naszym pobliżu.

Interval Timer

Interval Timer to absolutnie niezbędna aplikacja dla sportowców. Pozwala ona na odliczanie czasu treningu oraz wyznaczanie przerw pomiędzy seriami. Z poziomu zegarka można ją uruchomić jedną komendą głosową: „OK Google. Start Interval Timer”. Póki co komenda jest dostępna wyłącznie w języku angielskim, jednak może to się w przyszłości zmienić. Mimo to aplikacja jest darmowa i warto z niej skorzystać, bo może przydać się w wielu sytuacjach.

AccuWeather

Jedna z najlepszych aplikacji meteorologicznych na smartwatch. Dzięki niej poznamy dokładną prognozę pogody w przeciągu całej doby, z prawdopodobieństwem wystąpienia opadów, zachmurzenia oraz innych zjawisk atmosferycznych. Bonusem jest także wydłużona prognoza na wiele dni naprzód. Możemy poznać też informacje na temat prędkości wiatru, ciśnienia oraz godziny wschodu i zachodu słońca.

Calculator

Aplikacja z kalkulatorem od Google przyda się wówczas, gdy musimy wykonać proste lub nieco bardziej skomplikowane rachunki. Przyda się np. też dziecku w szkole, a także na uczelni. Łatwy w obsłudze interfejs dostosowany do mniejszego ekranu zegarka pomoże z obsługą programu. Warto zauważyć, że Calculator nie ma jednak bardziej zaawansowanych funkcji matematycznych.

Find My Kids

Jeżeli zastanawiasz się, jaka aplikacja do smartwatch dla dzieci, jest jedną z pierwszych odpowiedzi. Aplikacja służy do dokładnej lokalizacji malucha, ale działa tylko z urządzeniami oferującymi obsługę technologii GPS. Dzięki aplikacji bez problemu sprawdzimy pozycję posiadacza zegarka wyświetlaną na mapie.
Rodzic i opiekun może ustalić też granice na mapie. Kiedy dziecko je przekroczy zostanie wysłany odpowiedni komunikat. Dzięki temu zyskujemy pewność, że dotarło ono bezpiecznie do szkoły lub domu. Dodatkowe funkcje dla opiekuna to możliwość wysyłania przypomnień np. gdy trzeba naładować telefon lub, gdy dziecko nie słyszało tego jak dzwonimy. Możemy nawet włączyć nagrywanie dźwięku wokół smartwatcha, a nawet słuchać ich w czasie rzeczywistym.

Ceneo - zakupy i promocje

Jeszcze jedna, dodatkowa propozycja. Na liście obowiązkowych aplikacji nie mogło zabraknąć apki od Ceneo. Dzięki niej masz dostęp do największego katalogu produktów ze wszystkich najpopularniejszych sklepów w Polsce. Z aplikacją Ceneo.pl już nigdy nie przepłacisz robiąc zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych.
Aplikacja Ceneo.pl to między innymi:
  • miliony produktów z największych sklepów internetowych w Polsce, podzielonych na przejrzyste kategorie
  • Dostęp do swojego konta Ceneo oraz schowka na wszystkich urządzeniach, z których korzystasz
  • Możliwość przeglądania cen, opinii o produktach i sklepach – Ceneo.pl to największa baza wiarygodnych opinii o produktach i sklepach w Polsce
  • I wiele więcej
Wszystko to możesz na bieżąco sprawdzić na swoim smartwatchu, otrzymywać powiadomienia i być na czasie z najnowszymi ofertami.
Zdjęcie: Envato Elements