Data publikacji:

Jak połączyć smartband z telefonem?

Wiele osób korzysta z małych urządzeń na rękę, które przypominają zegarek. Są to inteligentne opaski, tak zwane smartbandy. Połączenie z telefonem pozwala na korzystanie z map, funkcji lokalizacji GPS czy zdalnego sterowania samym telefonem. Dodatkowo ustalać można sobie harmonogramy, przypomnienia i powiadomienia, co pozwoli na jeszcze wygodniejsze użytkowanie. Jak zatem połączyć smartband z telefonem, aby spełniał on swoją funkcję?
jak połączyć smartband z telefonem

O czym pamiętać przed podłączeniem smartbanda z telefonem?

Jak sparować smartwatch albo smartband? Przed sparowaniem ze sobą inteligentnej opaski i telefonu pamiętać należy o kilku podstawowych kwestiach.
Po pierwsze, odpowiednie urządzenie. Ważne jest, aby smartband, który posiadamy, miał możliwość połączenia z telefonem. Wydaje się to oczywiste, jednak tańsze wersje, czy tak zwane „chińskie” modele, mogą nie posiadać takiej możliwości lub nie współpracować ze standardowymi systemami operacyjnymi spotykanymi u nas. Chodzi tu konkretnie o możliwość połączenia przez Bluetooth z urządzeniem opartym na systemie iOS lub Android.
Kolejna sprawa to dedykowana aplikacja producenta. Wiele opasek połączyć można bez niej, za pomocą Bluetooth, jednak często posiadają one okrojone, podstawowe funkcje. Stosowanie aplikacji rozszerza nasze możliwości o dodatkowe funkcje czy możliwości zapisu i monitorowania danych. Do pierwszego połączenia smartbanda z telefonem potrzebne może być połączenie z siecią komórkową przesyłu danych lub Wi-Fi.
Warto zadbać przy parowaniu o stabilne połączenie. Aplikacja i urządzenia mogą pobierać odpowiednie dla siebie oprogramowania i aktualizacje, aby umożliwić ich parowanie i pełną współpracę.

Jak prawidłowo podłączyć opaskę smartband z telefonem – instrukcja

Posiadanie opaski smartband i odpowiedniego telefonu to klucz do sukcesu. Odpowiednia aplikacja również ułatwi komunikację między urządzeniami. Poniżej przedstawiamy ogólny schemat postępowania, co zrobić, żeby połączyć ze sobą smartband i telefon.
 • Pierwszym krokiem jest połączenie telefonu z siecią Wi-Fi lub danymi komórkowymi w celu pobrania dostosowanej aplikacji.
 • Kolejnym krokiem jest zainstalowanie pobranej zawartości i bardzo często utworzenie konta użytkownika.
 • Następnie należy w telefonie uruchomić funkcję połączenia Bluetooth.
 • Należy uruchomić aplikację dedykowaną opasce.
 • Uruchomić opaskę i założyć na rękę.
 • Jeżeli opaska po wykryciu Wi-Fi nie połączy się automatycznie, należy postępować zgodnie z instrukcjami znajdującymi się w aplikacji.
 • Jeżeli połączenie z pozycji aplikacji nie powiedzie się, w ustawieniach telefonu należy przejść do opcji połączenia Bluetooth i ręcznie wybrać opaskę smartband z listy dostępnych urządzeń.
 • Po prawidłowym połączeniu urządzenia sparują się i zaczną przesyłać między sobą dane.
 • Po wszystkich aktualizacjach sparowane opaska i telefon są gotowe do użytkowania
 • Postępując zgodnie z powyższymi krokami, w prosty sposób można połączyć swoją opaskę smartband ze smartfonem. W przypadku napotkania trudności warto zaczerpnąć informacji prosto z instrukcji przygotowanej przez producenta.
  Zdjęcie: Envato Elements