Data publikacji:

Jak przenieść dane z telefonu na telefon? Kontakty, zdjęcia aplikacje 

Chcesz przenieść ważne dane z telefonu na telefon? Po zmianie urządzenia na nowe producenci oferują swoje unikalne rozwiązania, które umożliwiają szybkie i bezproblemowe przesłanie plików. Zobacz nasze sposoby na przenoszenie danych z telefonu na telefon! 
jak przenieść dane z telefonu na telefon

Jak skonfigurować nowy telefon szybko i skutecznie? 

Zakup nowego telefonu zwykle kojarzy się z długą i czasochłonną konfiguracją, a także przesyłaniem poszczególnych plików. Nie można zapominać jeszcze o ulubionych aplikacjach, które trzeba pobrać od nowa. Na szczęście ten proces można sobie znacząco ułatwić. Przed przystąpieniem do przenoszenia danych upewnij się, że oba telefony są w pełni naładowane. Jeśli wybrałeś nowy telefon z mniejszą ilością pamięci wewnętrznej, to upewnij się, że przesłane pliki zmieszczą się na urządzeniu. W innym wypadku będziesz musiał wybrać, które dane zostaną przesłane. 
Dane, które możesz przenieść z telefonu na telefon: 
  • muzyka,
  • zdjęcia, 
  • kontakty, 
  • kalendarz, 
  • wiadomości SMS/e-mail, 
  • ustawienia urządzenia, 
  • zainstalowane aplikacje, 
  • inne pliki. 

Android 

Jest kilka sposobów na przenoszenie danych z telefonu na telefon. Jednym z najprostszych jest skorzystanie z konta Google. Na starym telefonie zaloguj się do Google i utwórz kopię zapasową danych. Najłatwiej zrobić to, przechodząc w Google na telefonie do zakładki Kopia Zapasowa. Identyczną sekcję znajdziesz również w Ustawieniach telefonu. Na nowym smartfonie, po dodaniu konta Google, dane zostaną automatycznie zsynchronizowane. Telefony Android z nakładką systemową producenta również mają opcję utworzenia kopii zapasowej. Trzeba jednak pamiętać, że odtworzenie jej na urządzeniu innej marki może być utrudnione. 
Drugim sposobem na przeniesienie wszystkich danych z telefonu na telefon jest zainstalowanie aplikacji służącej do kopiowania wszystkich elementów telefonu. Praktycznie każdy producent w sklepie Play ma odpowiednią aplikację. Pamiętaj, aby pobrać ją na obu urządzeniach. Przykładem może być tutaj aplikacja Smart Switch Mobile, która została stworzona do przenoszenia danych pomiędzy telefonami tego producenta. Wystarczy połączyć ze sobą oba smartfony (przez kabel lub po Wi-Fi), zaznaczyć, jakie dane chcemy przenieść, i gotowe. 

iOS 

Jeśli zamierzasz przenieść dane z Androida na iPhone’a, to musisz zainstalować aplikację Przenieś, która jest dostępna w AppStore. Na nowym iPhonie wybierz opcję Przenieś dane z Androida. Następnie na drugim telefonie odpal aplikację Przenieś, zaakceptuj warunki i przejdź dalej. Następnie konieczne jest podanie jednorazowego kodu wyświetlonego na iPhonie. Po wpisaniu go na smartfonie z Androidem połączysz się z tymczasową siecią Wi-Fi. Wystarczy teraz wybrać, jakie dane chcesz przenieść i gotowe. Proces przesyłania zajmuje od kilku do kilkunastu minut. 
Przejście z iOS na Androida jest możliwe, jednak w trochę inny sposób. Aby to zrobić, trzeba zainstalować Dysk Google na iPhonie i utworzyć konto. Następnie wykonuje się kopię zapasową materiałów. W aplikacji klikamy w Menu, Ustawienia oraz Kopia zapasowa. Możesz wybrać, czy chcesz przenieść tylko kontakty, kalendarz, czy również wszystkie zdjęcia i filmy. Na nowym telefonie z Androidem pobierz Dysk Google i zaloguj się na nim. Wystarczy pobrać kopię zapasową i gotowe. Ta opcja pozwala na przesłanie zdjęć, kontaktów, a także pełnego kalendarza Google. 
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.