Data modyfikacji:

Jak udostępnić internet przez iPhone?

Telefon iPhone to urządzenie zaawansowane technologicznie. Sprzęt daje bardzo wiele możliwości, w tym także może dzielić się internetem. Jak udostępnić internet z telefonu iPhone? To łatwe i można to zrobić na kilka sposobów – korzystając z Wi-Fi, Bluetooth lub kabla USB. Jak włączyć hotspot w iPhonie? Podpowiadamy.
Jak udostępnić internet przez iPhone
Gdy domowa sieć ulegnie awarii lub zapomnisz za nią zapłacić i przestanie działać, warto użyć możliwości telefonu. Wykorzystaj po prostu swojego iPhone'a. Jak udostępnić internet z telefonu na telewizor? Możesz wykorzystać telefon jako router.
Jak włączyć hotspot w iPhonie, by np. móc pracować na komputerze? Najłatwiej połączyć urządzenia kablem USB. Wystarczy po prostu podpiąć do telefonu kabel, a drugi jego koniec połączyć z komputerem czy tabletem. Na telefonie pojawi się wówczas komunikat z pytaniem, czy ufać temu komputerowi. Wybierz opcję „Zaufaj” – internet powinien bez problemu zadziałać na przyłączonym urządzeniu.

Jak włączyć hotspot w iPhonie?

Stworzenie osobistego punktu hotspot jest wyjątkowo proste. Mając iPhone'a, możesz to zrobić na kilka sposobów. Trzeba będzie wykonać następujące kroki: na początek wejdź w opcję „Ustawienia”. Potem należy wybrać polecenie „Sieć komórkowa”. Następnie trzeba przejść do przycisku „Hotspot osobisty”.
Teraz konieczne będzie jeszcze przesunięcie suwaka, który udostępni sieć. Suwak ten opisany powinien być jako „Dopuszczaj innych”. Kolejnym krokiem będzie ustawienie hasła – z udostępnionego internetu będą mogli skorzystać tylko ci, którzy będą je znali.
Wymyśl hasło, które nie będzie zbyt oczywiste i proste. Pamiętaj jednak, że hasło to będzie trzeba wpisać na docelowym sprzęcie, na którym chcesz mieć internet z iPhone'a. Gdy twój iPhone połączy się z zewnętrznym urządzeniem – innym telefonem, laptopem lub tabletem – pasek stanu iPhone'a zmieni kolor na niebieski lub zielony. Będzie tam widoczne, ile urządzeń łączy się z telefonem.
Gdy udostępnisz już sieć z iPhone'a, pozostanie tylko jeszcze wejść w ustawienia sprzętu, na którym będziesz korzystać z sieci, oraz wybrać opcję „Wi-Fi”. Zlokalizuj iPhone'a, wybierz go i wpisz hasło, które zostało wcześniej ustalone na telefonie. Połączenie powinno być gotowe.

Jak udostępnić internet iPhone przez Bluetooth?

iPhone oferuje możliwość połączenia innego urządzenia z internetem także przy użyciu technologii Bluetooth. Jest to opcja, którą Apple dedykuje głównie do łączenia telefonów z komputerami osobistymi Mac, ale działa też na urządzeniach innych producentów.
Jak udostępnić internet z iPhone'a przez Bluetooth? Wejdź w „Ustawienia” i wybierz opcję „Bluetooth”. Następnie skonfiguruj połączenie sieciowe Bluetooth. Zazwyczaj w prawym dolnym rogu ekranu powinna znajdować się ikonka – kliknij na nią i wybierz opcję „Przyłącz się do sieci osobistej”. Wówczas powinien pojawić się iPhone. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy pojawi się menu – wybierz polecenie „Połącz” i „Punkt dostępu”.
Zdjęcie: Envato Elements
Agnieszka Jastrzębska
Agnieszka Jastrzębska

Dla redakcji serwisów Ceneo najchętniej piszę o modzie. I choć strojenie się, to szczyt próżności, to w przysłowiu „jak cię widzą, tak cię piszą” jest wiele prawdy. A w dzisiejszych czasach moda to także mocny nośnik światopoglądu, o czym przekonuje np. jedna z moich ulubionych projektantek, Vivienne Westwood. Lubię też pisać o wnętrzach, ponieważ to one tworzą naszą codzienność. Chętnie doradzam też rodzicom, ponieważ rodzicielstwo to wielka i pouczająca przygoda. Rekomenduję też dobre książki i ciekawe miejsca na świecie. Prywatnie jestem mamą 11-latki, pracuję z dziećmi, uczę się grać na gitarze i planuję trenować boks.