Data modyfikacji:

Jaką maseczkę ochronną wybrać? Maseczki chirurgiczne czy bawełniane?

Maseczki ochronne od wielu miesięcy są jednym z wiodących tematów na terenie Polski. Coraz więcej mówi się o tym, że w Polsce wprowadzony zostanie nakaz korzystania z wysokiej klasy maseczek chirurgicznych. Alternatywą są skutecznie chroniące przed drobnoustrojami i wirusami maseczki FFP2, które są już wykorzystywane w wielu innych krajach. Dzięki temu ryzyko zachorowania na koronawirusa ma znacznie zmaleć, a poszczególne osoby będą mogły zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. To jeden z pomysłów na skuteczne zahamowanie pandemii Covid-19.

maseczki ochronne

Maseczki ochronne – jak to wygląda w praktyce?

To, czy wspomniane wyżej maseczki ochronne zaczną być obowiązkowe, zależy przede wszystkim od rządzących. Decyzje w tej sprawie mają zapaść w najbliższych dniach lub tygodniach. Oznacza to jedno, wyeliminowane z powszechnego obiegu zostaną:

  • przyłbice,
  • chusty,
  • szaliki,
  • kominy.

Zdaniem ekspertów i przedstawicieli rządu nie jest to wystarczające zabezpieczenie przed transmisją koronawirusa i należałoby to jak najszybciej zmienić. Istnieje również prawdopodobieństwo, że noszenie maseczek chirurgicznych nie będzie obowiązkiem, lecz rekomendacją. Dużo zależy od dziennej liczby zakażeń, która przez cały czas jest dokładnie analizowana. Jeśli w tym miejscu nastąpi znaczący przyrost, rządzący mogą zdecydować się na wdrożenie maseczek FFP2.

Na stosowanie maseczek chirurgicznych oraz maseczek FFP2 decyduje się coraz więcej krajów, w tym m.in. Czechy, Niemcy czy też Austria. Takie zalecenie obowiązuje również na terenie Francji. Zapowiada się na to, że wspomniane maseczki ochronne w Polsce trzeba będzie nosić m.in. w środkach komunikacji publicznej, a więc np. w autobusach czy też tramwajach.

Stosowanie maseczek chirurgicznych i FFP2 – czy będzie to konieczne?

Na razie nadal nie wiadomo, z jakich konkretnie maseczek ochronnych trzeba będzie korzystać w najbliższym czasie. Nie zapowiada się jednak, aby szybko z nich zrezygnowano, ponieważ ma to realny wpływ na zniwelowanie ryzyka zarażenia się koronawirusem. Dopóki pandemia nie zacznie gwałtownie wyhamowywać, trzeba będzie nosić maseczki.

Maseczki chirurgiczne doskonale dopasowują się do kształtu twarzy użytkownika, a poza tym są sztywne i zabezpieczają przed wszelkimi zanieczyszczeniami, które znajdują się w powietrzu. Można w nich swobodnie oddychać. W niektórych krajach zaleca się stosowanie dwóch maseczek chirurgicznych. Alternatywą są wskazane wyżej maseczki FFP2, które zapewniają skuteczność filtracji i doskonałą barierę dla przemieszczających się wirusów.

Skuteczne maseczki ochronne – gdzie można je kupić?

Wszystkie rodzaje maseczek ochronnych można kupić na Ceneo.pl. Produkty są umieszczone w jednym miejscu, a zainteresowani wybierają dla siebie najkorzystniejsze modele. Na Ceneo.pl bez problemów kupi się zarówno maseczki chirurgiczne, jak i najwyższej klasy maseczki FFP2. Klienci mogą liczyć nie tylko na szybką realizację zamówienia, ale też na przystępne ceny.

Przy okazji w dowolnym momencie można sobie porównać oferty wielu różnych sklepów. Nie trzeba wychodzić z domu, aby zakupić dla siebie odpowiednie zabezpieczenie przed koronawirusem. Zainteresowani zapoznają się z zaufanymi opiniami innych użytkowników i na tej podstawie dokonają rzetelnego wyboru. Będzie to szczególnie ważne, gdy przepisy związane z noszeniem maseczek ochronnych na terenie Polski ulegną zapowiadanym zmianom. Już teraz warto się na to przygotować.

Dzięki Ceneo.pl za jednym zamachem można kupić wysokiej jakości maseczki dla siebie, swojej rodziny oraz najbliższych znajomych. Zakupów można dokonać w przerwie od pracy, nauki czy też jadąc pociągiem. Jest to proste i szybkie do przeprowadzenia.