Płyta wolnostojąca: co to jest? Jaką wybrać?

Korzystanie z płyty wolnostojącej wymaga tylko dostępu do prądu lub butli z gazem i odrobinę płaskiej powierzchni. Płyta wolnostojąca to także znaczna oszczędność przestrzeni. Zajmuje tyle miejsca co deska do krojenia, co oznacza poprawę swobody w kuchni i optyczne zwiększenie jej powierzchni.
Jeśli planujesz zakup płyty wolnostojącej, zapoznaj się z rankingiem przygotowanym przez redakcję Magazynu Ceneo.pl oraz przeczytaj garść wskazówek dotyczących tego, czym kierować się podczas wyboru urządzenia.
Esperanza Ekh008 – kompaktowa inteligencja
Urządzenie posiada dwa palniki indukcyjne wykonane z polerowanego czarnego szkła kryształowego o średnicy 280 mm każdy – odpowiednią dla garnków, których średnica podstawy wynosi od 12 do 20 cm. Wbudowany termostat pozwala natomiast precyzyjnie regulować temperaturę gotowania.
Dostępnych jest 8 zakresów temperatury nagrzewania palników – od 80°C do 270°C, regulowanych za pomocą wbudowanego termostatu. Płyta wolnostojąca ESPERANZA EKH008 wyposażona została w 4 tryby przygotowywania potraw: smażenie, duszenie, gotowanie i podgrzewanie.
Ich wybór jest bardzo intuicyjny, wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na panelu sterowania. Innowacyjnym rozwiązaniem jest system inteligentnego i automatycznego wykrywania naczynia. Płyta samoczynnie przejdzie w stan czuwania i wyłączy się, gdy naczynie nie jest odpowiednie albo zostanie zdjęte z palnika.
Sencor Scp 5404gy – efektywna i oszczędna
Co istotne, powierzchnia pokryta jest specjalną ceramiczną powłoką, która ułatwia czyszczenie i konserwację. Płyta składa się z dwóch niezależnych od siebie pól grzejnych o średnicy 145 mm oraz 167 mm przeznaczonych do naczyń o średnicy od 12 do 19 cm.
Palniki posiadają odrębną regulację, która sterowana jest za pomocą wbudowanego mikroprocesora. Możesz wybrać odpowiednią temperaturę wciskając odpowiedni przycisk w zakresie od 60 do 240 °C.
Płyta wolnostojąca SENCOR SCP 5404GY charakteryzuje się również zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa. Wbudowany wentylator chłodzący, również sterowany za pomocą mikroprocesora, włącza i wyłącza się automatycznie w zależności od stopnia nagrzania kuchenki, co chroni płytę przed nadmiernym przegrzaniem.
Zdjęcie naczynia z powierzchni grzejnej powoduje natomiast uruchomienie sygnalizacji dźwiękowej, przypominającej użytkownikowi o konieczności wyłączenia urządzenia. Użycie niewłaściwego naczynia jest również komunikowane sygnałem dźwiękowym i automatycznym przejściem urządzenia w tryb czuwania.
- 5 gadżetów do kuchni, które musisz mieć
- Zmywarka do naczyń: 5 rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem
- Tania zmywarka do zabudowy - przegląd najlepszych modeli
- Co zamiast Thermomixa? Zobacz najlepsze roboty wielofunkcyjne