Data publikacji:

Płyta wolnostojąca: co to jest? Jaką wybrać?

Płyta wolnostojąca to idealny wybór dla tych, którzy chcą cieszyć się z gotowania podczas wakacyjnych podróży albo marzą o zaoszczędzeniu kawałka powierzchni swoich niezbyt przestronnych kuchni. Wyobraź sobie zapach parującej zupy, który unosi się po kempingu gdzieś nad jeziorem. Z płytą wolnostojącą to możliwe. Nie musisz już wozić ze sobą potraw w proszku, a tradycyjna kuchenka nie jest ci potrzebna. Dowiedz się więcej.

płyta wolnostojąca
Płyta indukcyjna czy gazowa? Gdy przychodzi do wyboru kuchenki, wiele osób zastanawia się, co wybrać, jednocześnie zapominając o jeszcze jednej alternatywie, jaką jest płyta wolnostojąca.

Korzystanie z płyty wolnostojącej wymaga tylko dostępu do prądu lub butli z gazem i odrobinę płaskiej powierzchni. Płyta wolnostojąca to także znaczna oszczędność przestrzeni. Zajmuje tyle miejsca co deska do krojenia, co oznacza poprawę swobody w kuchni i optyczne zwiększenie jej powierzchni.

Jeśli planujesz zakup płyty wolnostojącej, zapoznaj się z rankingiem przygotowanym przez redakcję Magazynu Ceneo.pl oraz przeczytaj garść wskazówek dotyczących tego, czym kierować się podczas wyboru urządzenia.

Płyta wolnostojąca – polecane modele


Esperanza Ekh008 – kompaktowa inteligencja

Indukcyjna płyta elektryczna ESPERANZA EKH008 to niepozorne urządzenie, które pomimo niewielkich rozmiarów, kryje w sobie całą gamę użytecznych funkcji. Dużą zaletą płyty są niewątpliwie jej wymiary i waga, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w podróży, podczas biwakowania lub też w kuchniach o małej powierzchni.

Urządzenie posiada dwa palniki indukcyjne wykonane z polerowanego czarnego szkła kryształowego o średnicy 280 mm każdy – odpowiednią dla garnków, których średnica podstawy wynosi od 12 do 20 cm. Wbudowany termostat pozwala natomiast precyzyjnie regulować temperaturę gotowania.

Dostępnych jest 8 zakresów temperatury nagrzewania palników – od 80°C do 270°C, regulowanych za pomocą wbudowanego termostatu. Płyta wolnostojąca ESPERANZA EKH008 wyposażona została w 4 tryby przygotowywania potraw: smażenie, duszenie, gotowanie i podgrzewanie.

Ich wybór jest bardzo intuicyjny, wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na panelu sterowania. Innowacyjnym rozwiązaniem jest system inteligentnego i automatycznego wykrywania naczynia. Płyta samoczynnie przejdzie w stan czuwania i wyłączy się, gdy naczynie nie jest odpowiednie albo zostanie zdjęte z palnika.

Sencor Scp 5404gy – efektywna i oszczędna

Najtrafniejszą cechą, którą można określić płytę wolnostojącą SENCOR SCP 5404GY jest oszczędność. Urządzenie posiada chłodną w dotyku, ceramiczną płytę indukcyjną, która poprzez znaczną minimalizację strat ciepła (temperatura podnosi się bezpośrednio wewnątrz naczynia), gwarantuje oszczędność czasu i energii elektrycznej.

Co istotne, powierzchnia pokryta jest specjalną ceramiczną powłoką, która ułatwia czyszczenie i konserwację. Płyta składa się z dwóch niezależnych od siebie pól grzejnych o średnicy 145 mm oraz 167 mm przeznaczonych do naczyń o średnicy od 12 do 19 cm.

Palniki posiadają odrębną regulację, która sterowana jest za pomocą wbudowanego mikroprocesora. Możesz wybrać odpowiednią temperaturę wciskając odpowiedni przycisk w zakresie od 60 do 240 °C.

Płyta wolnostojąca SENCOR SCP 5404GY charakteryzuje się również zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa. Wbudowany wentylator chłodzący, również sterowany za pomocą mikroprocesora, włącza i wyłącza się automatycznie w zależności od stopnia nagrzania kuchenki, co chroni płytę przed nadmiernym przegrzaniem.

Zdjęcie naczynia z powierzchni grzejnej powoduje natomiast uruchomienie sygnalizacji dźwiękowej, przypominającej użytkownikowi o konieczności wyłączenia urządzenia. Użycie niewłaściwego naczynia  jest również komunikowane sygnałem dźwiękowym i automatycznym przejściem urządzenia w tryb czuwania.