Data publikacji:

Jaki antywirus na telefon jest najlepszy – ranking

W chwili, gdy dostęp do internetu na smartfonach stał się powszechny, zwiększył się automatycznie wskaźnik cyberprzestępstw. Z pomocą telefonu można obecnie płacić w sklepach, przechowywane są na nich ważne pliki oraz prywatne zdjęcia i materiały filmowe. Jedynym skutecznym zabezpieczeniem jest wykupienie licencji na program antywirusowy. Zobacz, jakie antywirusy na Androida warto mieć zainstalowane na smartfonie.
jaki antywirus na telefon

Dlaczego warto mieć antywirusa na telefonie?

Smartfony to obecnie nasze prywatne centra dowodzenia. Na telefonie przechowujemy rzeczy, które wykorzystujemy do prywatnych celów bądź przydają nam się podczas pracy.

Podobnie jak na komputerze, na urządzeniach mobilnych korzystamy z szeregu aplikacji wymagających od nas podania hasła lub przypisania karty kredytowej, a nawet najlepsze smartfony nie są zabezpieczone w 100% przed atakami.
Warto pomyśleć więc o programie antywirusowym, ponieważ tylko w ten sposób będziecie mieć pewność, że wasze dane są bezpieczne. Pomijając kwestię cyberprzestępstw, niektóre osoby często pobierają różne pliki na telefon.

Wiele z nich może pochodzić z niezabezpieczonych stron lub innych niebezpiecznych miejsc. Oznacza to, że wiele takich plików jest zainfekowanych. Niekiedy mogą to być niegroźne wirusy, które co najwyżej spowolnią działanie smartfonów. Może się jednak trafić złośliwe oprogramowanie zdolne do całkowitego zablokowania dostępu do telefonu.

Antywirus na Androida – ranking najpopularniejszych

Bitdefender Mobile Security

Program antywirusowy firmy Bitdefender to produkt, którego zadaniem jest przede wszystkim ochrona użytkownika przed kradzieżami oraz zagrożeniami internetowymi. Co ciekawe, działanie tego antywirusa zmniejsza również zużycie baterii w smartfonie.

AVG Antivirus PRO for Android

Program AVG Antivirus PRO for Android blokuje wirusy, ransomware oraz oprogramowania szpiegujące przed zainstalowaniem na telefonie. Program posiada funkcje Anti-Theft umożliwiającą zlokalizowanie zgubionego bądź skradzionego urządzenia.

McAfee Mobile Security

Mobilna wersja programu antywirusowego McAfee gwarantuje bezpieczne przeglądanie Internetu oraz potrafi zabezpieczać najbardziej poufne dane osobowe. Istotne jest to, że nawet kiedy program pracuje w tle, to nie spowalnia działania telefonu.

Eset Mobile Security

Antywirus Eseta to rozbudowane oprogramowanie, które nie tylko blokuje przedostanie się wirusów na smartfona, ale również zabezpiecza pliki przed przeglądaniem przez niepowołane osoby. Program posiada wbudowaną blokadę aplikacji, którą można odblokować wyłącznie z pomocą PIN-u lub odcisku palca.

Norton Mobile Security

Jeśli nie wiecie jeszcze, jaki antywirus na androida wybrać, to oprogramowanie Nortona powinno was zainteresować. NMS wysyła alerty, przy każdorazowym wejściu na niezabezpieczone odpowiednio strony, a także aktywnie chroni telefon przez programami destrukcyjnymi, wymuszającymi okup lub oprogramowaniami typu adware.

Kaspersky Mobile Security

Z programu Kaspersky Mobile Security można korzystać w wersji bezpłatnej, lecz zdecydowanie warto wykupić abonament. W ten sposób otrzymacie dodatkowo dostęp do trybu automatycznego skanowania oraz ochronę przed phishingiem. Jest to metoda oszustwa polegająca na podszywaniu się pod inne osoby lub instytucje.

Przeczytaj także: Samsung Honor 9X będzie świetny! Specyfikacja

Avast Mobile Security

Propozycja firmy Avast to prawdopodobnie najlepszy antywirus na smartfony, z jakiego można korzystać całkowicie za darmo. Oczywiście trzeba jednak liczyć się z tym, że bezpłatne oprogramowanie nie posiada tak wielu przydatnych funkcji, jak płatna konkurencja.