Data publikacji:

Jaki kompresor 100 l wybrać?

Na polskim rynku znajdziemy wiele firm oferujących różnego rodzaju kompresory tłokowe. Dlatego też podjęcie decyzji o wyborze konkretnego modelu wcale nie jest takie proste.Wybierając konkretne urządzenie, trzeba wziąć pod uwagę wiele istotnych parametrów. Będą one miały duży wpływ na to, czy sprzęt najlepiej będzie sprawdzał się przy użytkowaniu urządzeń pneumatycznych, do pompowania kół albo też czy doskonale będzie współpracował z pistoletem do lakierowania. Jaki kompresor 100 l wybrać? jakiej firmy?

jaki kompresor 100l

W jaki kompresor tłokowy 100 l warto zainwestować?

Zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne podejmują decyzję o zakupie odpowiedniej jakości sprężarki. Żeby jednak wybrać najlepiej dopasowany model, musimy przede wszystkim przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie zastanowić się nad tym, gdzie będzie najczęściej użytkowany. Jaki kompresor będzie zatem najlepszy?

Jaki kompresor 100 l wybrać do firmy, a jaki do prac domowych? Kupując sprężarkę do przedsiębiorstwa, która będzie wykorzystywana w warsztacie samochodowym albo w ciężkim przemyśle, najlepiej jest postawić na sprzęt, który będzie miał dużą moc przerobową. W ten sposób urządzenie będzie działać bez przerwy i będzie funkcjonować bez żadnych awarii. Natomiast w sytuacji, gdy poszukujemy odpowiedniego modelu wyłącznie do prac domowych i w garażu, to najlepiej jest postawić na cichy kompresor 100 l.

Wysokiej klasy sprężarka pomoże szybko zrealizować wszystkie zadania, które mamy do wykonania. Dobrze dopasowany model pozwoli utrzymać wysoką higieny czystości, zwłaszcza w sytuacji, gdy zależy nam na tym, aby nawet odrobina oleju nie dostała się do sprężonego powietrza. Wysokiej klasy urządzenia znajdziemy na Ceneo.pl.

Na jakie parametry zwrócić uwagę podczas zakupu kompresora 100 l?

Kupując konkretny model kompresora 100 l, należy wziąć pod uwagę wiele bardzo ważnych parametrów. Będą one miały kluczowe znaczenie dla jakości wykonywanych zadań oraz szybkości realizowanych zleceń. Najważniejsze czynniki, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając sprężarkę, to:

  • pojemność urządzenia,
  • wydajność sprzętu,
  • moc przerobowa,
  • poziom generowanego hałasu podczas użytkowania,
  • czas, w jakim napełnia się butle.

Jeśli potrzebujemy modelu, który będzie umożliwiał wykonywanie prac bez zbędnych przerw, to najlepiej zdecydować się na kompresor tłokowy 100 l. Urządzenie ma duży zbiornik, dzięki czemu sprawnie wykonamy wszelkie zadania.

Ważna jest również moc i wydajność, a szybkość wykonywanych zleceń będzie uzależniona od tego, jak długo trzeba napełniać butlę. Najlepiej jest postawić na sprężarkę, która na jednym ładowaniu pozwoli wykonać wszystkie prace w ciągu jednego dnia.

Ostatnim jakże ważnym czynnikiem jest poziom generowanego hałasu. Ważne jest to zarówno kiedy użytkujemy sprzęt w warsztacie samochodowym, jak i przydomowym garażu. Dobrym wyborem jest cichy kompresor 100 l, który generuje hałas na poziomie 70-75 dB, ale w ofercie producentów znajdziemy również jeszcze lepsze modele, które charakteryzują się znacznie cichszą pracą.

Przeczytaj również: kompresor olejowy czy bezolejowy

Mobilny czy stacjonarny kompresor 100 l?

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję co do zakupu konkretnego kompresora 100 l, musimy dokładnie zastanowić się nad tym, czy urządzenie będziemy wykorzystywać wyłącznie w warsztacie samochodowym albo w domu, czy też będziemy je zabierać ze sobą. Sprężarki mobilne najlepiej sprawdzają się przy lakierowaniu i malowaniu, ponieważ łatwo z ich pomocą dotrzeć do różnych trudno dostępnych miejsc.

Natomiast jeśli wybieramy model do warsztatu wulkanicznego, gdzie codziennie będziemy obsługiwać wielu klientów, to warto postawić na stacjonarny i duży kompresor. Bardzo ważne jest to, aby miał długi kabel, który pozwoli użytkować urządzenie komfortowo.

Autor: Dominik Jankowski