Data modyfikacji:

Jaki zegarek Garmin wybrać?

 Smartwatche stwarzają coraz więcej możliwości, nie tylko podczas treningów, ale również przy różnych codziennych czynnościach. Umożliwiają kontrolowanie różnych funkcji organizmu, płatności zbliżeniowe, odbieranie połączeń i wiele innych. Jednym z liderów na rynku tego typu urządzeń jest amerykańska marka Garmin. Poszczególne modele zdobywają wielu zwolenników na całym świecie. Jaki zegarek Garmin wybrać, by możliwie najlepiej dopasować go do swoich potrzeb?
zegarek garmin

Który zegarek Garmin wybrać? Najpopularniejsze serie

To, jaki zegarek Garmin będzie najlepszy dla danego użytkownika, zależy przede wszystkim od tego, do czego ma być wykorzystywany. Wśród wszystkich smartwatchy tego producenta można wyróżnić kilka serii, które różnią się między sobą parametrami i mogą być wykorzystane w nieco inny sposób. Podpowiadamy, jaki smartwatch producenta wybrać.

Garmin Fenix

Zegarki z serii Fenix należą do najbardziej uniwersalnych sprzętów od Garmin. Sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i przy rozmaitych aktywnościach na świeżym powietrzu.

Zegarki Fenix posiadają wiele funkcji umożliwiających prowadzenie efektywnych treningów; należy do nich między innymi opcja multisport, śledząca wyniki z kilku dyscyplin sportowych.

Do najpopularniejszych modeli z tej serii należy wyróżniający się doskonałym designem Garmin Fenix 5S, polecany szczególnie przy uprawianiu sportów wodnych – doskonale działa również pod wodą, przy zanurzeniu nawet do 100 m.

Garmin Instinct

To już bardziej zegarki taktyczne niż klasyczne smartwatche. Doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by wyróżniała je odporność na szeroki zakres temperatury, a także wodę i wstrząsy. Dzięki temu sprawdzą się podczas uprawiania sportów ekstremalnych i w szeregu innych aktywności.

Garmin Forerunner

Modele z serii Forerunner cieszą się niesłabnącą popularnością już od premiery pierwszego zegarka tego typu w 2016 roku. Doskonale sprawdzają się przy uprawianiu takich sportów jak biegi, jazda na rowerze, pływanie, wspinaczka, wiosłowanie i wiele innych. Niektóre z nich, takie jak Garmin Forerunner 945 słyną jako urządzenia szczególnie polecane dla pasjonatów triathlonu.

Przeczytaj także: Wybieramy smartwatch męski. Ranking polecanych zegarków sportowych dla mężczyzn

Garmin Vivoactive

Zegarki z serii Vivoactive polecane są osobom, które dopiero rozpoczynają korzystanie ze smartwatchy. Wyróżniają się wyglądem – są nieco drobniejsze niż pozostałe zegarki Garmin. Wiele modeli ma postać delikatnych opasek, które dobrze komponują się z każdym strojem. Są wygodne i lekkie, a przy tym doskonale sprawdzą się przy zapisywaniu takich parametrów jak ilość kroków, pokonywany dystans, parametry snu oraz tętno.

Do najchętniej wybieranych zegarków z serii Vivoactive należy model Garmin Vivoactive 4, odpowiedni nie tylko dla osób intensywnie uprawiających sport, ale w ogóle dbających o zdrowie. Pozwala na śledzenie różnych parametrów życiowych, łącznie z oddechem, poziomem stresu, jakością snu, cyklem menstruacyjnym czy nawodnieniem. Jego zaletą jest także bardzo intuicyjna obsługa, pozwalająca na łatwe korzystanie również w trakcie wykonywania ćwiczeń.

Jaki zegarek Garmin wybrać?

Rozważając to, który zegarek Garmin wybrać, należy zastanowić się, w jakim celu ma być on używany. Podczas uprawiania sportu najlepiej sprawdzą się modele z serii Fenix i Forerunner. Ich funkcje umożliwiają obsługę różnych dyscyplin; dodatkowo zostały zaprojektowane w sposób ułatwiający korzystanie z nich w trakcie ćwiczeń.

Z kolei osoby poszukujące zegarka, który będzie odporny na trudne warunki, powinny sięgnąć po modele z serii Garmin Instinct. Sprawdzą się one nie tylko podczas uprawiania sportów ekstremalnych, ale także przy pracy fizycznej, np. na budowie. Każdy zegarek Garmin jest doskonałym uzupełnieniem smartfona; dopiero po sparowaniu z tym urządzeniem ukazuje pełnię swoich możliwości.

Dodatkowo wszystkie urządzenia tej marki wyróżnia doskonałe wzornictwo. Znajdują się wśród nich zarówno bardziej sportowe modele, jak i eleganckie, pasujące również do strojów na szczególne okazje. Dzięki temu ulubiony zegarek Garmin można mieć zawsze przy sobie.
Autorka: Katarzyna Łukaszewska