Data publikacji:

Kuchenki elektryczne dwupalnikowe. Którą wybrać?

Kuchenki elektryczne dwupalnikowe sprawdzą się doskonale nawet w niewielkich mieszkaniach. Zobacz, jakie są zalety takich kuchenek i jaką kuchenkę elektryczną dwupalnikową wybrać.

Kuchenki elektryczne dwupalnikowe: ranking

Kuchenka elektryczna dwupalnikowa to nic innego jak przenośny odpowiednik klasycznej płyty grzewczej, który wymaga jedynie podłączenia do prądu. To alternatywa dla klasycznych kuchenek wolnostojących z piekarnikiem oraz płyt grzewczych podłączanych do instalacji gazowej lub elektrycznej na stałe.

Mogłoby się wydawać, że takie urządzenie sprawdzi się wyłącznie w trakcie podróży. Jak się okazuje, możesz zastosować ją w wielu innych przypadkach. Bezpieczna kuchnia elektryczna pozwala przygotowywać ulubione potrawy bez żadnych obaw.

Sprawdź najlepsze kuchenki elektryczne dwupalnikowe i wybierz model dla siebie.

  1. Sencor SCP 5404GY
  2. Esperanza Cotopaxi EKH004K
  3. Hyundai IND233
  4. FIRST FA 5096-2
  5. ELDOM PG20

Kiedy kupić kuchenkę elektryczną dwupalnikową?

Niektóre sytuacje, takie jak mała kuchnia, częste podróże lub po prostu brak potrzeby gotowania posiłków, sprawiają, że lepiej zdecydować się na sprzęty bardziej kompaktowe i tańsze. Jest nim właśnie kuchenka elektryczna dwupalnikowa. W jakich sytuacjach się sprawdzi?

Kuchenki elektryczne dwupalnikowe do małego mieszkania

Nie każdy może cieszyć się kuchnią tak dużą, aby postawić w niej klasyczną kuchenkę z piekarnikiem. Czasem dostępne miejsce pozwala na zastosowanie tylko niewielkich urządzeń. Wówczas doskonale sprawdzi się kuchenka elektryczna dwupalnikowa. To świetne rozwiązanie dla studentów i osób mieszkających w kawalerkach.

Kuchenka elektryczna dwupalnikowa na urlop

Elektryczne przenośne kuchenki o niewielkich rozmiarach sprawdzą się w przypadku osób, które często podróżują. Kuchenkę elektryczną dwupalnikową możesz zabrać ze sobą na biwak lub do hostelu, w którym nie znajduje się aneks kuchenny – wówczas wystarczy ci jedynie dostęp do energii elektrycznej, aby szybko przygotować wrzątek czy proste posiłki.

Kuchenka elektryczna dla singla

Mieszkasz sam i niewiele gotujesz? Powiedzmy to szczerze – zakup dużych i drogich urządzeń AGD w takim wypadku nie ma większego sensu. Jeśli kuchenka jest ci potrzebna tylko do szybkiego podgrzania wody, elektryczna kuchenka dwupalnikowa będzie doskonałym rozwiązaniem.

Kuchenka elektryczna dwupalnikowa jako zaplecze awaryjne

Gdy wprowadzasz się do nowo wybudowanego bloku, to bardzo prawdopodobne, że nie będzie w nim jeszcze sprawnej instalacji gazowej. Podobna sytuacja może spotkać cię po przeprowadzce do nowego domu. Z dwupalnikową kuchenką elektryczną bezboleśnie przetrwasz czas oczekiwania na podłączenie gazu.

Kuchenka elektryczna dla bezpieczeństwa

Jeśli w twojej rodzinie jest starsza osoba, która z powodów zdrowotnych nie radzi sobie ze skomplikowanym gotowaniem, kuchenka elektryczna dwupalnikowa okaże się rozsądnym wyborem. O ile klasyczna kuchenka gazowa w takiej sytuacji wiąże się z zagrożeniem, o tyle elektryczna płyta grzewcza będzie bezpieczna – zwłaszcza gdy została wyposażona w systemy automatycznego wyłączania.

Rodzaje kuchenek elektrycznych

Wśród wolnostojących płyt elektrycznych można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje: indukcyjne kuchenki ceramiczne oraz kuchenki elektryczne z tradycyjnymi polami grzewczymi.

Zaletami tych pierwszych jest przede wszystkim łatwość czyszczenia i nowoczesny, elegancki wygląd. Kuchenki o klasycznym systemie grzania są z reguły sporo tańsze od indukcyjnych odpowiedników.

Czy kuchenki elektryczne dwupalnikowe są energooszczędne?

Wiele osób zwleka z zakupem elektrycznej kuchenki w obawie o duże opłaty za prąd. W rzeczywistości nie ma powodu do niepokoju – wśród wolnostojących płyt grzewczych bez problemu znajdziesz modele energooszczędne, które nie zużywają wiele energii elektrycznej, a jednocześnie pozwolą ci przygotować ulubione dania szybciej niż na kuchence gazowej.

Najlepsze kuchenki elektryczne dwupalnikowe

Jeżeli szukasz kuchenki elektrycznej dwupalnikowej, zobacz przygotowany przez nas ranking najlepszych kuchenek elektrycznych dwupalnikowych.

1. Sencor SCP 5404GY– energooszczędna kuchenka elektryczna dwupalnikowa

Poszukujesz kuchenki małej, a zarazem o estetycznym wyglądzie? Wolnostojąca płyta Sencor SCP 5404GY spełni twoje oczekiwania. Ceramiczna, chłodna w dotyku płyta zapewnia oszczędność czasu gotowania (do 60%) oraz energii elektrycznej (do 50%). Wyposażona jest w duży i czytelny wyświetlacz LCD, antypoślizgowe nóżki i zabezpieczenie przed przegrzaniem płyty.

2. Esperanza Cotopaxi EKH004K – kompaktowa kuchenka elektryczna dwupalnikowa

Pola grzewcze zostały pokryte nieprzywieralną powłoką, co znacznie ułatwia ich czyszczenie. Ta niewielka, kompaktowa kuchenka o mocy 2000 W pozwala na szybkie przygotowanie ulubionych potraw nawet w małej kuchni.

3. Hyundai IND233 – indukcyjna kuchenka dwupalnikowa

Indukcyjna kuchenka Hyundai IND233 to połączenie stylu i funkcjonalności. Doskonale wpasuje się w klimat nowoczesnych kuchni. Płyta wyłącza się automatycznie po zdjęciu z niej naczyń.

4. FIRST FA 5096-1 – wytrzymała kuchenka dwupalnikowa

Kuchenka elektryczna dwupalnikowa ze szklaną powierzchnią i wytrzymała płytą szklano-ceramiczną w obudowie metalowej. Bardzo łatwa w utrzymaniu czystości z powodu płaskiej szklanej powierzchni.

5. ELDOM PG20 – budżetowa kuchenka elektryczna dwupalnikowa

Niedroga kuchenka elektryczna dwupalnikowa wyróżniająca się uniwersalnym wyglądem, wysoką jakością i prostotą utrzymania jej w czystości. Duża moc pozwala na szybkie nagrzanie.

Autorka: Joanna Stanuch