Data publikacji:

Jakie radio z dobrym odbiorem?

Mimo łatwiejszego niż kiedykolwiek dostępu do rozrywki i mediów, które znajdziemy za pojedynczym dotykiem palca na ekranie smartfona, tradycyjne radio FM wciąż cieszy się niesłabnąca popularnością. Nie dziwne więc, że w sklepach wciąż znajdziemy wiele modeli odbiorników, które często wzbogacone są o dodatkowe funkcje, pozwalające łączyć się z internetem. Zobacz, jakie radio z dobrym odbiorem kupić.

radio z dobrym odbiornikiem

Radio z dobrym odbiorem. Jakie wybrać?

Na rynku znajdziemy setki modeli odbiorników radiowych. Nawet najprostsze i najtańsze z nich powinny zapewnić nam względnie zadowalający sygnał. Jeżeli zależy nam jednak na jakości i długowieczności sprzętu, nie warto wybierać szybko psujących się, najtańszych urządzeń za kilkadziesiąt złotych. Lepiej postawić na urządzenia z wyższej półki cenowej, które odznaczają się lepszą jakością wykonania i niezawodnością, ale i co niezwykle ważne – dobrym oraz stabilnym odbiorem sygnału.

Ich dodatkową zaletą będą oczywiście również liczne funkcje multimedialne, pozwalające np. na korzystanie z radia internetowego lub odtwarzanie i streamowanie cyfrowych plików audio. Warto też zwrócić uwagę na to, czy upatrzone przez nas radia z dobrym odbiorem odbierają sygnał radia cyfrowego w formacie DAB+, który oferuje wysokiej jakości dźwięk odporny na zakłócenia elektromagnetyczne. W przyszłości powinna przejść na niego większość polskich rozgłośni.

Przeczytaj również: Małe radio do kuchni: jakie wybrać?

Jakie radio z dobrym odbiorem? Polecane modele

Radio Ferguson I350S

Zamknięte w gustownej obudowie radio FM z możliwością odtwarzania kilkunastu tysięcy internetowych stacji radiowych, dzięki funkcji pozwalającej łączyć się mu z siecią za pośrednictwem Wi-Fi lub Bluetooth. Urządzeniem możemy również sterować za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej na Androidzie.

Radio odbiera sygnał naziemny korzystający ze standardów DAB, DAB+ lub FM i odtwarza pliki audio w najpopularniejszych formatach dźwiękowych. Oprogramowanie radia zapewnia dodatkowo dostęp do aktualnej prognozy pogody dla około 5000 miast i miejscowości. Ferguson I350S może pochwalić się dwoma głośnikami stereo o mocy 30 W z systemem wzmacniającym basy. 

Radio FERGUSON Regent i100

Estetyczny, czarny odbiornik firmy Ferguson dostępny w cenie około 300 złotych, o możliwościach i funkcjach zbliżonych do droższego modelu I350S. Urządzenie łączy się z internetem za pomocą sieci Wi-Fi, oferując użytkownikom dostęp do tysięcy rozgłośni oraz podcastów.

Jego zaletą jest także duży wyświetlacz oraz pilot. Regent i100 łapie stacje naziemne nadające w analogowym formacie FM oraz cyfrowych DAB i DAB+. Pozwala także odtwarzać oraz streamować pliki audio z komputera lub innych urządzeń mobilnych.

Radio FERGUSON Regent i100s

Po jakie radio z dobrym odbiorem sięgnąć? Po ulepszoną wersję Regenta i100, zamkniętą w jasnej, dębowej obudowie. Jest ona dostępna w sklepach w podobnej cenie co poprzednik i oferuje zbliżoną do niego funkcjonalność. Urządzenie posiada zaledwie jedno pokrętło regulacyjne, ale w zamian za to otrzymało większy kolorowy wyświetlacz oraz dodatkowe funkcje pozwalające łączyć mu się bezpośrednio z naszym kontem w serwisie streamingowym Spotify.

Radio Philips AE1850/00

Najprostsze i najtańsze radio w zestawieniu, które kupimy w cenie nieco ponad 100 złotych. Producent pozbawił model większości opcji multimedialnych, skupiając się na podstawowej funkcji.

Jego głównymi zaletami są długa i wytrzymała antena odbiorcza, a także niewielkie kompaktowe rozmiary ułatwiające przenoszenie i czyniące z niego dobrego kompana pikników, wypoczynku na plaży lub podróży. Urządzenie odbiera analogowy sygnał na częstotliwościach FM i MV.

Radio Blaupunkt PP14BT

Dobry przenośny radioodtwarzacz w srebrnej obudowie z drewnianym wykończeniem, przeznaczony do słuchania muzyki w ogrodzie lub podczas spotkań towarzyskich. Długa teleskopowa antena umożliwia stabilny odbiór analogowego sygnału radiowego FM. Sterowanie radiem oparte jest na kilku przyciskach funkcyjnych oraz pokrętle regulacyjnym. Komfortu obsługi dopełnia pilot zdalnego sterowania.

Urządzenie posiada wbudowaną baterię 1800 mAh pozwalającą na odtwarzanie dźwięku przez około sześć godzin na jednym ładowaniu. Blaupunkt PP14BT łączy się również z innymi urządzeniami za pomocą Bluetooth i pozwala na streamowanie plików dźwiękowych ze smartfona.

Radio Hama DR1610BTS

Hama DR1610BTS to wysokiej jakości radio z dobrym odbiorem z wbudowanym tunerem obsługującym stacje analogowe FM oraz cyfrowe (DAB i DAB+) i opcją zapamiętania trzydziestu radiostacji, do których mamy szybki dostęp dzięki dołączanemu do zestawu pilotowi.

Moduł Bluetooth pozwala urządzeniu na bezprzewodowe strumieniowanie muzyki z urządzeń zewnętrznych: smartfonów, tabletów i komputerów, bądź też przewodowo, wykorzystując złącze AUX. Informacje o mediach prezentowane są na kolorowym wyświetlaczu LED. Radio wykonane jest z drewna oraz materiału syntetycznego. 

Radio Makita DMR108

Przenośny radioodbiornik przeznaczony do pracy w trudnych warunkach, takich jak place budowy, magazyny, warsztaty czy hale fabryczne. Urządzenie zabezpieczone gumową i wzmacnianą obudową odznacza się odpornością na deszcz (klasa izolacji IP64) oraz różnego rodzaju zanieczyszczenia powietrza.

Radio odbierające standardowy analogowy sygnał FM może być używane jako głośnik stereo po podłączeniu innego źródła dźwięku. Producent umożliwił także stremowanie muzyki za pomocą połączenia Bluetooth. Energię urządzeniu zapewnia zasilanie z sieci, baterie LR6 (AA) lub zewnętrzne akumulatory.