Data publikacji:

Jakie radio z dobrym odbiorem? Wybieramy radio z dobrym zasięgiem

Pomimo łatwiejszego niż kiedykolwiek dostępu do rozrywki i mediów, które znajdziemy za pojedynczym dotykiem palca na ekranie smartfona, tradycyjne radio FM wciąż cieszy się niesłabnąca popularnością. Nie dziwne więc, że w sklepach wciąż znajdziemy wiele modeli odbiorników, które często wzbogacone są o dodatkowe funkcje, pozwalające łączyć się z internetem. Zobacz, jakie radio z dobrym odbiorem kupić.
radio z dobrym zasięgiem

Radio z dobrym odbiorem. Jakie wybrać?

Na rynku znajdziemy setki modeli odbiorników radiowych. Nawet najprostsze i najtańsze z nich powinny zapewnić nam względnie zadowalający sygnał. Jeżeli zależy nam jednak na jakości i długowieczności sprzętu, nie warto wybierać szybko psujących się, najtańszych urządzeń za kilkadziesiąt złotych. Lepiej postawić na urządzenia z wyższej półki cenowej, które odznaczają się lepszą jakością wykonania i niezawodnością, ale i co niezwykle ważne – dobrym oraz stabilnym odbiorem sygnału.
Ich dodatkową zaletą będą oczywiście również liczne funkcje multimedialne, pozwalające np. na korzystanie z radia internetowego lub odtwarzanie i streamowanie cyfrowych plików audio. Warto też zwrócić uwagę na to, czy upatrzone przez nas radia z dobrym odbiorem odbierają sygnał radia cyfrowego w formacie DAB+, który oferuje wysokiej jakości dźwięk odporny na zakłócenia elektromagnetyczne.

Jakie radio z dobrym odbiorem? Polecane modele

Proponowane przez nas modele doskonale sprawdzą się jako radio do garażu czy małe radio do kuchni.

Radio Muse M-087R

Kompaktowe radio z tunerem cyfrowym z głośnikami stereo. Waga odbiornika to 920 g. Sprzęt jest zasilany bezpośrednio z gniazdka, w pamięci możemy przechowywać dwadzieścia ulubionych radiostacji. Z przodu plastikowej obudowy znajdziemy niewielki prostokątny wyświetlacz LCD podświetlany na niebiesko, który pełni rolę zegara, a także kilka przycisków funkcyjnych. Producent wyposażył model w teleskopową antenę, wyjście słuchawkowe oraz rączkę do łatwiejszego przenoszenia.

Radio FERGUSON Regent i100s

Stylowy radioodbiornik, który zamknięty został w jasnej dębowej obudowie. Model odznacza się wielofunkcyjnością. Bez problemu wyszukuje stacje naziemne nadające w analogowym formacie FM oraz cyfrowych DAB i DAB+, ale może też łączyć się z internetem (za pomocą Wi-Fi), pozwalając skorzystać z oferty tysięcy podcastów oraz sieciowych rozgłośni. Jeżeli to na nie zadowala, sprzęt pozwala także streamować pliki audio z komputera lub innych urządzeń mobilnych. Wszystkimi ustawieniami zarządzamy z pomocą specjalnego pokrętła kontrolnego, dołączonego pilota lub dużego i kolorowego wyświetlacza.

Radio Philips TAR8805

Wielofunkcyjne radio wysokiej klasy, którego producentem jest firma Philips. Sprzęt przeznaczony jest dla bardziej wymagających użytkowników, poza sztandarowym tunerem FM oraz odbiornikiem cyfrowego sygnału DAB+, łączy się ono również z internetem, oferując między innymi wbudowaną aplikację serwisu Spotify. Z innymi urządzeniami, takimi jak smartfon, połączy się za pośrednictwem Bluetootha. Zarządzanie wszystkimi opcjami sprzętu ułatwia duży ekran o przekątnej 2,4 cala. Model ma wbudowaną ładowarkę bezprzewodową, która naładuje nasz telefon.

Radio Sharp DR-I470BK

Eleganckie radio firmy Sharp z teleskopowa anteną. Model wyposażony jest w duży ekran TFT o przekątnej 2,4 cala. Producent zamontował w nim tuner cyfrowo-analogowy DAB/DAB+/FM, potrafiący zapamiętać 60 stacji. Urządzenie łączy się też z internetem i jest wyposażone w moduł Bluetooth, pozwalający na komunikację bezprzewodową z laptopem lub smartfonem. Obudowa sprzętu została wykonana z drewna, a przedni panel z czarnej stali nierdzewnej. Producent pomyślał także o dołączeniu funkcji alarmu z opcją uśpienia i drzemki, zegara oraz możliwości sprawdzania pogody.

Radio GoGen DAB500BTC

Kompaktowe i przenośne radio z tunerem cyfrowo-analogowym, obsługującym standard DAB+. Model wyposażony jest w antenę teleskopową, duże pokrętło oraz pojedynczy głośniki. Z przodu urządzenia znajdziemy kolorowy wyświetlacz LCD, a także osiem przycisków funkcyjnych. Sprzęt zasilany jest przy pomocy kabla USB-C, wbudowany akumulator wystarcza na 14 godzin pracy przy głośności na poziomie 60 procent. Producent nie zapomniał także o instalacji wejście słuchawkowego oraz modułu Bluetooth pozwalającego na streamowanie treści z innych urządzeń.

Radio Ferguson I350S

Zamknięte w gustownej obudowie radio FM z możliwością odtwarzania kilkunastu tysięcy internetowych stacji radiowych, dzięki funkcji pozwalającej łączyć się mu z siecią za pośrednictwem Wi-Fi lub Bluetooth. Urządzeniem możemy również sterować przy pomocy dedykowanej aplikacji mobilnej na Androidzie. Radio odbiera sygnał naziemny korzystający ze standardów DAB, DAB+ lub FM i odtwarza pliki audio w najpopularniejszych formatach dźwiękowych. Oprogramowanie radia zapewnia dodatkowo dostęp do aktualnej prognozy pogody dla około 5000 miast i miejscowości. Ferguson I350S może pochwalić się dwoma głośnikami stereo o mocy 30W z systemem wzmacniającym basy.

Radio Makita DMR108

Przenośny radioodbiornik przeznaczony do pracy w trudnych warunkach, takich jak place budowy, magazyny, warsztaty czy hale fabryczne. Urządzenie zabezpieczone gumową i wzmocnioną obudową odznacza się odpornością na deszcz (klasa izolacji IP64) oraz różnego rodzaju zanieczyszczenia powietrza. Radio, odbierające standardowy analogowy sygnał FM, może być używane jako głośnik stereo po podłączeniu innego źródła dźwięku. Producent umożliwił także stremowanie muzyki przy pomocy połączenia Bluetooth. Energię urządzeniu zapewnia zasilanie z sieci, baterie LR6 (AA) lub zewnętrzne akumulatory.
Zdjęcie: Envato Elements